Graviduze si mamici de Cluj - 156

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

seara buna si de la noi!


eu binisor, daca misc mult ma doare iar, dar daca incerc sa stau in pat e ok,rar am contractii, sper sa treaca de perioada critica macar...

in rest racite bine si piti, de la gradi s-a pricopsit urat, iar noi dupa ea...

Gaby-legat de gradi, ai dreptate, si oricum de la multa lume am auzit ca au copii la gradi de stat si-s foarte multumiti!si poate e mai ok sa fie din septembrie, uite noi deja am inceput cu bolile, nu cred ca ar fi bine pt Sofia niste virusi acum...si eu o s-o las numai pana se naste piticu, dupa care pauza pana in primavara viitoare, ca n-am ce face...

Andrea-stai super bine cu kilogramele, nu te stresa, si eu ma stresez ca la ce cantitate de hormoni baga in mine, plus ca acum tot in pat...dar incerc sa pap sanatos, sa ma mai plimb cat pot si asta e, le voi da jos dupa...pana acum am pus si eu 5 kile jumate.

Victo-tu cum stai cu kilogramele, daca tot a venit vorba,hihi?

Adriana-e superba cretulina, ma uitam la pozele voastre, parca esti o adolescenta,hihi, nu mamica de printesa de 3 ani...oauuuu.si carlionta e absolut superba.si in poza in care cica e suparici, parca tot e un zambet,hihi, vesela lui mami

Elena-nu-mi vine sa cred ce mult a crescut pitica, parca acum stand impreuna in poze, nu se vede asa tare diferenta, imediat o ajunge pe Dragos,hihi

Co-chiar ca te prinde bine noua tunsoare!

ma retrag incet ca nu mai pot sta la calc asa mult, mai intru eu din cand in cand dar nu f mult.va pup, sa aveti o duminica frumoasa, sa speram ca si vremea tine cu noi!

Meli22+David-Robert si Timea-Larisa(08.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Meli, Co, Elena, Andreea

Meli, ai vazut ca am facut poza promisa, cu parul desfacut. Doar ca dupa aceea am tuns-o putin, are un par foarte bogat(seamana cu mami) si e destul de greu sa il tina doar strans. Si sa il tina desfacut era o provocare fiindca avea foarte mult! Asa ca tati a pus foarfeca in functiune si am tuns printesa mica. A iesit destul de bine, mai ales ca la un moment dat i l-am si intins putin cu placa si arata ca o adevarata domnisoara Cat despre mine, look-ul de adolescenta i se datoreaza Cristinei de la salonul Alexandrei Multa sanatate tie, lui bebe mic si lui Timea



MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)

www.alexdamian.com/" target="_blank">Sa-l ajutam sa lupte...

N-AVETI UN LOC DE MUNCA PENTRU MINE?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Elena, ti-am vazut comorile, Iulia a crescut atat de mult! Iar Dragos e un frate foarte iubitor!

Co, ti-am admirat noul look, iti sta foarte bine! Iar de Carina nici nu mai vorbesc, o domnisoara superba si eleganta!

M-am saturat de Vreau soare

O seara frumoasa tuturor!



MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)

www.alexdamian.com/" target="_blank">Sa-l ajutam sa lupte...

N-AVETI UN LOC DE MUNCA PENTRU MINE?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

Meli, ma bucur ca repaosul iti face bine. Citeva saptamnini mai trebuie sa ai rabdare.
Are temperatura Timeea? Sau numia muci si tuse? Patrick si eu asa am fost o saptamina, muci la greu, cum eu nu am mai avut niciodata. Cred ca e o viroza bazata pe asta. Azi am fost bine amindoi.

Adriana, zimbareata a ramas Alexia, dar parca e mai domnisoara, mai matura... nu stiu, ceva schimbat vad la ea, parca e mai inteleapta datorita experientei de viata doar azi miine are 3 ani!

Eladeea, pe tipa care va spune poveste acolo am mai vazut-o si in alte spatii de joaca.. ca nu pare acelasi, nu? (marasti, pe Grigpre alexandrescu)
Numai 6 kg? Pai esti foarte bine!



Ioana mama de Patrick Alexandru (01.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

Adriana-am vazut ca am primit poza promisa, hihi, dar tot mai mult imi place poza ei cretulina de pe facebook,oauuu, ce de bucle...eu cred ca nu as tunde-o deloc.acum vorbesc eu usor, ca nu stiu cat e de greu cu un par asa muuuult si cret, noi nu ne prea mandrim de podoaba capilara...

Ioana-da, daca stau in pat, e mai ok, oricum e mai bine cu medicamentele astea, acum sa speram sa fie ok, mi-e groaza ca zicea doctorita mea ca e capul deja coborat, no, bine macar ca s-o intors, poate prin minune as putea naste si natural ca tare m-as bucura.poate e o viroza bazata pe muci, interesant ca avea cateva zile muci, care ieri erau deja grosi si uite de dupa-masa iar muceste la super-greu si iar apos, parca o ia de la capat si iar a inceput starnutatul,oare sa fie de la aerosoli? am facut cu picaturi de prospan, la recomandarea dr.Campean...eu sincer mai bine, abia mai am semne de raceala.

stie careva cand intri in luna a 6-a ca eu sunt intr-o totala ceata...poate Andrea?

Meli22+David-Robert si Timea-Larisa(08.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

Ioana-n-am vrut totul ingrosat,sorry, am uitat sa mut,hihi

Meli22+David-Robert si Timea-Larisa(08.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

helau !

Meli, ai grija de tine...stai cumintica si va fi bine cu voia lui DD...
cat despre kile, nu-mi fac deloc pb, asta e ultimul lucru la care ma gandesc...

citisem pe un site(http://www.pregnology.com/faralong.php) ca din sapt. 29 intri in luna VII...introdu acolop DPN-ul tau si-ti arata f frumos iampratirea pe trim si sapt...
Ioana, noi am fost la un club langa fabrica de bere, nu mai stiu cum se cheama...

*********************************************************
Andreea si Eric, micul meu univers... (9 decembrie 2007) si 28+ cu Filip

ERIC, POZE RECENTE
ERIC IN 2009
ERIC , PRIMUL ANISOR

Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!
Pui mic, mic...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinabojuc spune:

servus din nou ploaie
Am gasit in carte o reteta de supa de legume pt bebei. se foloseste ca baza pentru mancaruri. se poate folosi de la inceputul diversificarii. cine vrea
Supa de legume
- 1 ceapa, 125 gr morcov, 1 fir de telina ( de aia verde, nu radacina-este pe la supermarketuri prin cluj-la noi nu ), 175 gr radacinoase ( cartof dulce, nap, pastarnac), 1/2 bucata praz(partea alba), 25 gr unt, 1 bouquet garni ( adica un buchet de verdeturi asortate-nu zice de care), putin patrunjel verde si 1 foaie dafin( daca zice de astea de ce mai zice de bouquet garni habar nu am) 6 boabe piper negru , 900 ml apa pt bebe.
Se curata toate si se taie bucati. Se topeste untul in cratita si se soteaza ceapa cam 5 minute. Se adauga celelalte ingrediente si se pune apa. se lasa la fiert la foc mic aprox. 1 ora. se strecoara supa si se apasa legumele sa iasa zeama din ele. gata
revin ca se zbenguie piticot

dieta rina
11.02.2010-76.7 kg
29.03.2010-69.3 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinabojuc spune:

Hop cu inca o reteta
Cereale si legume pt bebe
- 25 gr ceapa tocata, 1 lingurita ulei masline, 1 dovlecel mediu taiat in jumatate si apoi feliat, 50 gr broccoli, 2 morcovi medii feliati, supa de legume(optional), 50 gr mazare congelata. 3 linguri cereale de orez pt bebe.
Se soteaza ceapa in ulei cam 2 min. apoi se adauga legumele in afara de mazare. se pune apa sau supa legume cat sa le acopere si se fierbe la foc mic cam 20 min. se pune si mazarea si se mai fierbe 5 min. se face piure din legume adaugandu-se din lichidul ramas pana la consistenta dorita apoi se pun cerealele si se amesteca bine.
Doarme galusca asa ca merg sa imi fac ceva de papa.

dieta rina
11.02.2010-76.7 kg
29.03.2010-69.3 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuta23 spune:

duminica frumoasa va doresc

ai mei sunt afara iar eu imi alin sufletul ascultand cateva pricesne , tare ma linistesc siimi alin sufletul plin de dor , de tati meu

ieri dupamasa am petrecut cateva ore alaturi de Sara , care e foarte frumoasa si eleganta
unde am intalnit familii minunate si copii exceptionali
Alees caruia ii place titi , Sofi un copil exemplu, cuminte foc . Sara , surioara grijulie si foarte atenta cu cei din jur, Andrei un copil ff energic si scump

ioana ai o familie superba pacat ca tati nu stie aprecia
cati ani are budi??? are un sufet ff tanar

nico
tu ai fost vreodata nervoasa ????
dai dovada de o calmitate iesita din comun

alinamultumim
ti-a ajuns jukaria de pe amazon

va sarut



Elena , mamica lui Dragos Stefan (9mai2007) si Iulia Anamaria (16 sept2009)

Mergi la inceput