Fulgusori Nov - Dec 2009 (56) - HRISTOS A INVIAT!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Neata fete
Drum bun celor care pleaca sa petreaca Pastele departe de casa!

Ionela super !m-am bucurat din suflet ca sunteti bine .Asta da cadou de Iepuras.

Many si pt voi m-am bucurat mult.Mai e un pic si scapati si de fire.Pup funduletul lui Vladut si obrajiorii lui mami.

Ramona hai ,zi-ne ca e bine Domi si ca papa.

Dragonitza alt mare dobitoc de pediatru!!!!Asta trebuie batut pt aberatiile pe care le-a scos si merita tinut el nemancat ,decat pe apa si ceai cateva zile.Ma bucur mult ca nu-l asculti ,ba te rog schimba-l urgent ca va avea mereu sfaturi din astea.
Eu cred ca toti picii sug mai des la varsta aceasta ,sanii nu mai se umfla si nu mai curg singuri atat de mult ca la inceput .Daca mananci bine si bei lichide o sa treceti cu bine peste alaptatul atat de des.In plus stii tu ,pt bebei sanul nu e doar hrana. si ai mai multa incredere in corpul tau.


pentru gandurile si sustinerea voastra ,sunteti minunate.

_
Ramona , mamica Stefaniei(20nov2006) si a lui Iustin (4 dec 2009)
Poze cu Strumfici
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Buna dimi!!!
!La toata lumea...si pentru raluci si salatica!

First is first!





La multe lunite -sorilor nascuti intr-o zi de 3!!!
5 lunite:
Mihai Ali762000
Amalia Teodora de Laurairina
Sabina Ioana de Ancutza_Bro
4lunite:
Eduard Cristian de Cristinica09
Nadia de Carminabulina





Astapt beuturica, tort si gustarele de la nemtencele mele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

voturi:

alexa -1 monedea
eu 6m
scoret-3m
rgagapie-5m
lidia-4m
ancutza-1 moneda!

ma rusinez cu asemenea recolta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

Noi am avut o noapte siper cu o singura trezire la 04.30. Lalu sa traiasca ca mi-a adus supozitoarele aseara .
Ionela ce ma bucur ca Mihnea e bine. Acum poti si tu sa te linistesti.
La multi ani fulgusorilor nascuti intr-o zi de 3 si Sarbatori fericite tuturor.

mami fericit de Dan Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:


Dragele mele,

Pentru ca ne bate la usa o sarbatoare atat de importanta, va doresc sa va intoarceti in propriul vostru sine, si sa va ganditi la semnificatia Inivierii. Este vorba despre cumparaturi, preparate traditonale si 3-4 zile libere? Sau este vorba despre a lasa la o parte supararile, gandurile negre, rautatile si de a intelege de fapt care a fost rostul Mortii si Invierii Fiului Omului. Eu cred ca in primul rand acesta este rostul sarbatorilor Pascale, de a incerca sa schimbam ceva in noi, asa cum Mantuitorul a incercat sa schimbe ceva in lume cand s-a sacrificat!

Va doresc ca aceste Sarbatori sa va incalzeasca sufletele, sa zambiti, sa cantati, sa petreceti alaturi de cei dragi, si cel mai important sa fiti mai bune, mai sincere, mai puternice!!!

Nu stiu daca o sa mai am ocazia sa intru zilele astea...nu promit, asa ca va urez de pe acum tuturor Paste Fericit!

Sa va aduca iepurasul tot ce va doriti, iar micutilor multa sanatate...la fel ca si voua!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali762000 spune:

Lavimultumim mult .
Abia am terminat si eu ouale de inrosit, mai stau un pic si fac o prajitura.
Sarmalele vin de la mama si friptura o pun eu mai tarziu la cuptor.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali762000 spune:

LA MULTI ANI fulgusorilor de azi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutze spune:

La multi ani!
Mihai de Ali762000
Amalia de Laurici
Sabina de Ancutza_Bro
Eduard de Cristinica09
Nadia de Carminabulina
Sa cresteti mari, sanatosi si frumosi!

Drum bun fetelor care calatoresc! Sa ajungeti cu bine si nu foarte obositi!

Sarbatori fericite toturor, sa vina iepurila cu daruri frumoase si sa va aduca multa sanatate!

Mica mea minune: Natalia Oana
(16.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Neata fetele!
Eu ma apuc de cozonaci si pasca!
sa-mi iasa!
Sarmalele le-am facut azinoapte, oule sunt deja facute, drobul vine de la mama iar friptura de la socru

fericita de ranjita delicioasa Maya Andreea , din data de 6-oct-2009


Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

ma regasesc oarecum in postarea dragonitzei
in afara de faza cu pediatrul, bineinteles...
copilul a luat foarte bine in greutate, chiar putin mai mult decat trebuia, nu mi-a plans niciodata de foame, de obicei suge doar dintr-un san la o masa (bine, si mananca la 2 ore - maxim 3). la 4 luni are 7,2 kg si 68 cm. eu zic ca e bine...
insa... parca de vreo saptamana nu mai e asa mult lapte ca inainte. desi tot la fel mananc, beau, ceai de lactatie un litru pe zi ca si pana acum.
sanii nu se mai umfla ca inainte, seara inainte de culcare goleste ambii sani si parca ar mai suge daca ar mai avea ce...
si partea cea mai naspta este ca IN FIECARE NOAPTE are urmatorul program: se culca cand se intuneca, adica pe la 8, apoi treziri aproximative la orele: 12, 2, 4, 6, 8 (cand ne trezim de tot)...
auzeam fete care se plang ca le trezeste bebe o data pe noapte, eu ce sa mai zic?
oricum nu ma gandesc sub nici o forma la LP, mai degraba ma trezesc de 10 ori pe noapte.
totusi nemultumirea persista, n-ar trebui ca sanii astia sa-si dea seama ca bebe cere mai mult si sa produca mai mult?




Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz

Mergi la inceput