Fulgusori Nov - Dec 2009 (56) - HRISTOS A INVIAT!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Ioi, nu-i nimeni pe bancuta?
Va las povestea oualor de paste facute de noi din 2005 pana in prezent ilustrata.

Noapte buna!


Diana cu Vlad(16.05.04)(bebelus, copilas)&Timeea (18.05.06) & Teodora (11.11.09)
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili_a spune:

Seara buna!
Nu pot sa stau mult ca am avut o seara de pomina, da' va povestesc eu zilele urmatoare.
mitzi multumesc mult pt site
raluci imi place cum se incinge bairamul la voi. Las' ca e mai trendy cu farfurii pestrite, e ca poseta cu pantofii, nu se mai poarta set
Diana tare dulce Vladutul si cadoul lui zobit
many si drum bun
Monis gata bagajele? ready...set...go?
Gata, ma duc la culcare
Noapte buna,somn usor


mami de Mariuca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui DianaR

Ioi, nu-i nimeni pe bancuta?
Va las povestea oualor de paste facute de noi din 2005 pana in prezent ilustrata.

Noapte buna!


sa le spargeti sanatosi

frumos sa vezi evolutia oualelor in fiecare an si mai ales sa se inmulteasca si copii

sper sa ajung si eu la 3, asta ne dorim, eu as vrea inca doua fete, sotul un baiat si o fata, vedem ce ne da Doamne Doamne (cand eram mica spuneam Mande mande si ma tinem de falci

Raluca, mamica de Remus Andrei(8 nov '09)
Il asteptam pe D-nul sa vina cu
Poze BUBU
asa creste Bubu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigore_tina spune:

mai sunt eu pe bancuta.va invit la un suc de portocale sau de pere.ce poftiti.
recuperez ce am din cap.trecut si citesc povestea dianei

Mami de Bebe Stefan (15.11.09)
http://picasaweb.google.com/105038517007457819848

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui DianaR

Salutare in ceas de seara.

Ionela, ei am zis eu ca va scoate tot dar mai lasa aerius-ul. Ma bucur ca sunteti bine, sa stii ca aeriusul e cel mai inofensiv dintre ce a primit (bine in afara de eurespal). Ti l-a lasat ca sa incerce sa previna la viitoarele raceli evolutia asta nasoala spre bronseolita.


Merci. Atunci bagam aerius o sapt cum a spus dr. merci mult... Imi dau seama ca nu se compara aerius cu augmentin sau gentamicin sau predninson la efecte negative... dar na... e dulce... ma enerveaza... dar suportam... inca o sapt... Numai sa ne vedem bine... apoi... se face mama o closca rea... si il protejeaza ea de copii vesnic bolnavi... macar pana pe la 2 ani...
Oricum... si azi tot dezbracatei am fost la dr... ca m-a intrebat daca asa il imbrac deobicei... sau nu m-am orientat acum... i-am spus ca stam mai dezbracatei de fel... si a spus..." ei atunci... foarte bine" ( probail ca si copilul se simte bine la temperatura la care e invatat... al meu face tare urat la caldura... si mie imi place asta)




Mami fericita de Mihnea
Mihnea creste mare (14.11.2009 )
aniversarea nuntii
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigore_tina spune:

ionela,eu in casa ma 21 de grade.ieri mi-a venit ideea sa dau centrala un pic mai mare(pe 22).intr-un sfert de ora de cand crescuse temperatura transpirase.daca e foarte cald ii ies bubite pe fata.

Mami de Bebe Stefan (15.11.09)
http://picasaweb.google.com/105038517007457819848

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigore_tina spune:



Mami de Bebe Stefan (15.11.09)
http://picasaweb.google.com/105038517007457819848

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_80 spune:

fetelor slaba miscare in seara asta, bancuta goala....ma duc la somnic
noapte buna

de scump Maria 13.12.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigore_tina spune:

am mai rasfoit putin pe net.
va spun din nou nb.de data asta chiar ma bag in pat.
am si eu o intrebare:cate de bune sunt produsele topher?ma refer la alimente si cosmetice.
de cele de la hipp ce stiti?am vazut ca sunt bio.
diana,tu ce produse ai folosit,folosesti sau ne recomanzi?
si inca ceva.pampersul nr.4 mi se pare ca miroase fata de cel nr.3.voi ce marca folositi?

Mami de Bebe Stefan (15.11.09)
http://picasaweb.google.com/105038517007457819848

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dragonitza spune:

Buna mamicilor de fulgusori!

Eu ca de obicei intru sa scriu din an in pasti. Ma chinui de vreo 3 zile sa citesc capitolele de cu o luna in urma sa ajung la zi. Cred ca aveti logoree mai mult decat cand erati gravidute, ca abia ma bucuram si eu ca am reusit sa mai citesc un capitol, si voi mai terminati unul . Nu stiu cum reusiti sa le impacati pe toate, ca eu de multe ori abia apuc sa mananc.

Acum ca am citit atata, nici nu mai stiu cine ce a zis, asa ca va povestesc un pic despre piciulina mea. Are 4 luni jumate si de vreo 2 luni m-a zapacit, mananca din 2 in 2 ore, fie zi fie noapte. La inceput am zis ca o fi vreun puseu de crestere, ca sa vad ulterior ca acest obicei al ei nu are sfarsit. Eu am ajuns la concluzia ca sunt un pic basme ca daca pui copilul la san mai des vine lapte mai mult. Puteti sa ma contraziceti, dar eu asa am simtit. Am luat tot ce se poate lua (ceaiuri, galactogil, nutrinatal, bere, suc de morcov, o tinctura Mama + se numeste) si lapte cum aveam odata tot nu a mai venit. Practic cred ca nici nu prea are cand sa se formeze daca ea mananca asa des. Ma bucur insa ca am reusit sa am laptic pana acum si ea a crescut chiar bine, are 6800g acum.
Totusi seara ne-a dat niste reprezentatii de am zis ca ne luam campii. Sa zic ca de vreo 2 saptamani s-a mai potolit, dar vreo luna si ceva seara de seara urla cateva ore si nu reuseam sa o calmam nicicum. Incepuse sa mi se faca si frica atunci cand vedeam ca se insereaza. Cum se intuneca bine incepea concertul. Cred ca seara nu prea am laptic sa curga in ritmul pe care il vrea ea si se enerveaza. Am incercat sa ii dau lapte praf, suntem la al 6-lea tip de lapte si nu ii place niciunul, cu niciun fel de tetina. Sa va zic acum ce mi-a recomandat medicul de familie: sa o infometez un pic ... vreo 2-3 zile . Eu am ramas cu gura cascata, cum adica sa nu ii dau nimic 2-3 zile?? La care el zice ca o hidratam, ii dam apa, ceai. Care ceai dom'le? Ca daca reusesc sa o fac sa bea 10 ml de ceai intr-o zi e mare minune. Ea nu a consumat niciodata decat lapte matern si picaturi de colici. Mda ... ca sa vedeti metode barbare ce au doctorii astia. El avea in cap chiar sa o intarc, dar eu nu voiam decat seara sa ii suplimentez cu lapte praf. Pai nu e pacat de laptele pe care inca il mai am? O sa ii dau pana la ultima picatura.

Am vazut ca ati mai discutat despre diversificare si voiati acel aparat babycook. Pentru cine intereseaza exista un aparat multifunctional (e sterilizator, incalzitor de biberon, steamer si blender - toate intr-unul) la Petit Terraillon... cred ca e si mai avantajos ca pret. Nu l-am testat, nu stiu cat de bun este, doar l-am vazut intamplator la farmacia helpnet. Pe net este mai ieftin din cate am vazut.

Va pup si va urez un Paste fericit si multa sanatate! Sper sa reusesc sa scriu si eu mai des!

Mergi la inceput