Burtici cu delfinasi de iulie-august 2010 (67)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Sheritra

Citat:
citat din mesajul lui carla_2008

Colul se pare e inchis,membranele nu sunt rupte,pt ca la 3D s-a vazut destul lichid si al fel de mult in fiecare sac....Se pare ca era o scurgere mai abundenta si apoasa.De atunci oricum nu a mai curs nimic....



Denisa-fericita cu 2 minuni in burtica
22+ Carla Maria siMatteo Cristian

http://good-times.webshots.com/album/575890611lMnMMP


Am patit-o si eu chiar in noaptea de Inviere. Venise sotul de la biserica si stateam in bucatarie pe scaun si-am ras cam o ora si-am povestit si iar mi-am zgiltiit burta de ras, cand m-am dus la wc eram uda de la chilot pana la blugi, ditamai pata, dar mi-am schimbat chilotii si m-am culcat !

Shery 24 & cu inimioara Alesia (30.10.2007)




Vezi daca esti "veterana" cu experienta, eu m-as fi panicat la fel ca Denisa.

Eu la capitolul scurgeri sunr ok in schimb am alta belea pe cap, durerile de spate, sa mor frate, intepenesc, imi amorteste piciorul drept
Azi am fost la acupunctura, Slava Domnului ca nu mai puteam, mi-a bagat ace pe toata sira spinarii si pe tot piciorul drept, sa vedem acum rezultatele, cred ca a sa-mi cumpar si un brau poate a ajuta cat de cat.

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Graviduta fericita 19+ de Tudor Sebastian si Mara Beatrix


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aschiutza spune:

Buna dimineatza la toate burticile. Ce de mai povesti cu cozonaci pe aici .

La mine de ieri a inceput bebe sa se miste foarte puternic ore in sir. E normal sau trebuie sa imi fac griji? Nu e prea devreme pt saptamina 22 de sarcina? Si pina acum il simteam dar, asa un pic, asa ca acum imi fac griji de numa-numa ca l-am deranjat cu ceva

------------------
Still looking for pieces of heaven...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Hristos a inviat!

Am ajuns la birou...fara chef, pe asa o vreme as fi vrut doar sa stau acasa si sa dorm

e a treia zi de Paste, asa ca la mic dejun aveti o cana de lapte cu pasca si cozonac s-a dus cu silueta noastra

O zi usoara!

Bulina 26+ cu poznas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beluistef spune:

HRISTOS A INVIAT !

Asa mai cu intarziere LA MULTI ANI !!! MICHELLE sa fii sanatosa, sa ai parte numai de fericire si o nastere cat mai usoara si bebelina sanatoasa, mancacioasa si necolicoasa.

Am citit ce ati scris zilele astea insa nu am retinut mare lucru, deci sa vedem:

Denisa bine ca nu a fost nimic rau in scurgerea aia si te-ai linistit.

Noilor burtici le urez sarcini usoare in continuare si un bun venit in delfinariu

Felicitari fetelor care au fost la eco zilele trecute si care au vesti de la f. bine in sus.

Laura felicitari pentru ...se pare ca va purta cercelusii luati de bunica ( sper sa fi retinut bine ca socra ii cumparase cercelusi, can vi s-a zis ca ar fi fetita)

O saptamana cat mai usoara si o zi excelenta


***************************************************
Elena, 26+ cu Stefan ( pentru al doilea... negociem )
Si mamica de Luisa ( 23.07.2005)& Beatrice ( 02.06.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Citat:
citat din mesajul lui aschiutza

Buna dimineatza la toate burticile. Ce de mai povesti cu cozonaci pe aici .

La mine de ieri a inceput bebe sa se miste foarte puternic ore in sir. E normal sau trebuie sa imi fac griji? Nu e prea devreme pt saptamina 22 de sarcina? Si pina acum il simteam dar, asa un pic, asa ca acum imi fac griji de numa-numa ca l-am deranjat cu ceva

------------------
Still looking for pieces of heaven...


Aschiuta sa stii ca si eu aveam zile cand bebe misca intr-una intr-una si la fel m-am gandit, oaer l-am deranjat cu ceva? si intr-una din zilele astea chiar aveam programare la doctor si l-am intrebat daca e normal sa miste toata ziua...si mi-a zis ca e foarte bine, cu cat e mai activ cu atat mai bine...

uite, acum eu imi fac griji ca nu il mai simt la fel in fiecare zi...are zile cand dormiteaza si abia misca si atunci incep sa fiu atenta, sa nu treaca prea mult timp fara sa miste...

Bulina 26+ cu poznas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beluistef spune:

Ramo am vazut bebelina...vorba Alinei...se intrevede la orizont o fetita frumoasa...doar este fata lui mama, nu

Ooana se pare ca am gandit bine atunci cu saptamanile...ca de la 28 fix in sus intram in trimestrul III si luna a VII-a...

***************************************************
Elena, 26+ cu Stefan ( pentru al doilea... negociem )
Si mamica de Luisa ( 23.07.2005)& Beatrice ( 02.06.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

neata!

eu azi am ziua mea libera saptamanala..

am schimbat semnatura..inca o saptamana si intru si eu in ultimul trimestru.
Dragaica puiule..de-acu e belea cu durerile de spate..stai cat mai mult pe canapea, intinsa, nu in fund.

am fost harnicuta ca de obicei, desi stiu ca e sarbatoare a fost musai sa aspir in hol si bucatarie ca era pliiiiiiiin de firimituri si nisip si diseara ne vin finii.

ciorbita e 90 % gata..dau o fuga pana in piata sa vad doara doara oi gasi niste stevie si leustean, s-o fac mai gustoasa ( e de fasole uscata).

dau o fuga si pana la un magazinas de haine pt copii sa ii iau ceva la finutu (10 luni)..poate si la Stefanutu'..

mai vin.
spor la treaba celor care sunt la serviciu!

ei aelita, normal ca de aia va intrebam, caci inevitabil noi ne imaginam viata noastra cu 3 copii..si dc ma nimeresti intr-o zi din aia in care Stefan imi scoate peri albi..imi zic ca unu e super suficient..dar normal ca imi revin, ca doar de aia il am acum in burtica pe Mihaita, pt ca unu nu e de ajuns.:)

aseara glumea sotu, ca dupa ce face mihaita 2 ani putem sa incercam sa mai facem unu..eu..da da..3 baieti frumosi, nu?..el..pai poate iese fetita..avand in vederea varsta, nu cred ca ma mai bag :)

aaa..iar chestia cu mizeria, aia nu se explica, ca poti fi sarac, dar sa ai o coaja de sapun sa te speli.

Paula cu Mihai 26+ si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

Aelita-nu e infectie urinara-am facut tratament cu amoxicilina acum 3 saptamani-acum iau una la 12 ore pt ca din pacate am facut o infectie la o masea-si daca ma gandesc ca nu m-au ai durut maselelel de cel putin 3 ani...

de duminica spre luni seara au inceput contractii multe si destul de dureroase m-au tinut ieri toata ziua, iar in pauzele dintre ele am mers fff des la toaleta-cred ca de cel putin 40 de ori-faceam cand mai mult cand putin-azi noapte au incetat si am putut sa dorm si nu m-am mai trezit peste noapte sa iau no-spa si scobutil!


la sarcina cu vlad nu am avut problema cu pipi faceam mai des dar nu chiar asa deranjant!

Anca +21s ELENA-MARIA si mami de astronaut Vlad-Mihail (05.11.2003)
POZE VLADUT


"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Buna dimineata delfinariu!

bamboletta, Elena multumesc!

Si eu m-am imaginat cum ar fi sa am 3 copii.. nu de alta dar daca ies 2 in tura a doua.. si nu cred ca mi-ar displace.. Zic eu asta acum ca nu am nici unul

*************************
Mihaela, www.pregnancy-duedate.com/tickers/rinqjvmdbi7dmy9q.png" target="_blank">23+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beluistef spune:

Fetelor ati vazut ca au inceput sa nasca fete de la odiseea de dinaintea noastra [panica]...Doamne....incet-incet vine si timpul nostru pentru a scoate motatele

***************************************************
Elena, 26+ cu Stefan ( pentru al doilea... negociem )
Si mamica de Luisa ( 23.07.2005)& Beatrice ( 02.06.2003)

Mergi la inceput