Burtici cu delfinasi de iulie-august 2010 (67)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Michelle, La multi ani draguta !!! sa fii sanatoasa, sa te bucuri de un bebe dolofan si papacios

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Graviduta fericita 19+ de Tudor Sebastian si Mara Beatrix


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

bebeloiul meu a fost mai linistit zilele astea...sper sa isi revina de acum, ca am ajuns acasa...

si mai comic era ca mama voia sa il simta si punea mana, poate poate simte ceva...eu tot incercam sa ii explic ca al meu bebe e rusinos si nu misca decat la mamica lui..si de ceva vreme si la taticul lui...dar mama nimic, ca ea vrea sa il simta vorbea cu burtica, dar bebe...ioc



Bulina 26+ cu poznas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Citat:


eu sunt satula de no-spa, scobutil - off asa m-am saturat sa imi tresara inima la fiecare contractie-sincer abia astept sa ajung la final cu bb in brate!


Daca ati sti cat de mult m-am bucurat de sarcina cu vlad si ce mandra am fost de burtica mea-acum e altfel!

Zici ca sunt blocata intr-un singur punct-sa nu ma apuce contractiile si sa se intample ceva - daca ati sti ce traumatizan te sunt avortulile la aceasta varsta de sarcina!

Anca +21s ELENA-MARIA si mami de astronaut Vlad-Mihail (05.11.2003)
POZE VLADUT


"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca




off, Anca, nu te mai gandi le rele Doamne ajuta sa fie bine pentru toate gravidutele pana la sfarsit!

si eu sunt mandra de burtica mea si ma rog sa fie bine...

Bulina 26+ cu poznas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Carmen tu ai mai ajuns la Viena dupa carut?

voiam sa te intreb, pe unde ai mai fost, unde ti s-au parut mai ok preturile si oferta mai variata? acum vorbeam cu sotul si ne uitam pe site la mother care si ne gandeam daca s-ar merita sa mearga el o zi undeva (budapesta, viena, germania) sa faca cumparaturi pentru bebe...

stiu ca tu te-ai mai plimbat. poti sa ne dai vreun sfat? daca se merita sa mearga pe undeva si daca pe unde?

mercic

Bulina 26+ cu poznas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maya71 spune:

Suflete dragi, bine ati revenit sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

hello

Denisa, ma bucur ca esti bine!
Michelle, La multi ani, sa fii sanatoasa sa iti cresti copilasul/ii asa cum trebuie!

pai concluzionand..vad ca la sf trim 2, majoritatea cam atatea kile avem in plus 8-10..acuma ca mai sunt si exceptii intr-o parte si alta..e normal..

ha ha ha..Aelita..nu stiu cum e viata cu 2 copii, dar eu am fost printre cele de aici de pe forum care v-am intrebat acelasi lucru..:):)..eu ma gandesc la f multe lucruri si numa la 2 copii...iar in primul rand ca NU am timp suficient pt amandoi.si nici rabdarea pe care mi-as dori-o...



Paula cu Mihai 25+ si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

CARMEN,pai stii,pe vremuri se spalau rufele la mana,normal ca aia era munca grea ,si de sarbatoare nu se munceste.Dar noi acum ce face? a ramas spalatul asta asaaa,fara sa se mai gandeasca de unde a venit,ca nu rufele fac pacatul,ci munca in sine o facea! asa ca acum pacatuieste masina



CARLA am stat numai cu gandul la tine toata ziua ! Bine ca nu a fost lichidul !!

MICHELLE La multi ani !!!!!!!

ANCA nu poti sa iti dai seama daca ar fi vreo infectie,ca desi la alta sarcina nu faceai des,e normal sa faci des,ca bebe apasa pe vezica .
asta nu inseamna ca nu poate fi si o cincidenta si sa fie si infectie urinara in acelasi timp,dar facutul des nu e mare semn.

DRAGAICA hahahaaaaaaaaaaaaaaasa trebuia sa ii zic.
dar nu stiu ce am,ca mi se face brusc asa mila cand vad ca defapt ele se pun in situatia LOR cu 3 copii,si era si asa vai de ea doar cu unul,se vaita apoi ca nu are iar de munca,...ca o cheama cate o luna,doua apoi iar pauza..ca barba-su abia a inceput acum iar munca ...avea un aspect de mila,ca sila nu mi se face cand ii vad asa...cu parul nespalat,geaca si puloverul murdare rau,asa vizibil ca nu sta nimeni sa se uite la asa ceva..unghii negre,dintii negri..asa ca brusc mi s-a facut mila...
Dar dupa ce ma trezesc,imi dau seama ca nu am de ce,ca una e mila mea si alta e nesimtirea ei,ca unii oameni nu stiu sa fie mai umili,si ca le permit unora prea mult.
Ca doar nu trebuia sa imi cer eu iertare pt situatia ei!

VICTO,haha e simpatica esti,pai e normal sa intrebi cum e cu multi copii. eu ziceam de tipa aia care dupa ce m.a masurat asa cu capsa pusa,zic hai ca nu fac eu interpretari ca poate ti se pare uneori...dar apoi sa zica "nu iti ajungeau 2?" si asa fara vreun zambet,sa o iau macar ca gluma,un hihi de complezenta macar,nimic,nu se mai putea abtine !!!
ei,chestii din astea ma amuza...o sa mai am ,ca inca nu m-a vazut toata lumea in cartier,daca a fost frig ,cu pardesiul si cu doua betze nu s-a observat! acum cand oi iesi direct cu burtoiu la inaintare,or sa mai faca ceva babe infarct" nu se mai opresc astia"

20+
Sofia (2ian2007) ,Andres(22mai2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Carmen, bumblebee, matusa, anca_vlad, tina, racusor, paula, Dragaica, Victo, aelita multumesc!

Am ajuns si noi acasa, suntem cu burtile si desagele pline.. asa ca vom mai continua in ritmul asta pana se termina bucatele pe care le-am adus.
Cantarul arata cu aprox 6kg in plus, asa ca acus va ajung

Carla, bine ca totul e in regula

Carmen, referitor la nume, noi dintotdeauna le spuneam viitorilor copii Matei si Bianca. Acum ca suntem in fata faptului implinit nu stiu sigur daca va ramane acest nume. Eu as vrea sa alegem un singur nume, si nu doua si ar fi tare bine daca ar fi nume de sfant.
Imi plac mai multe nume, pusesem o lista acum ceva vreme, insa momentan ii spunem Bianca

*************************
Mihaela, www.pregnancy-duedate.com/tickers/rinqjvmdbi7dmy9q.png" target="_blank">23+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Michelle La multi ani sa fii iubita,fericita si o bebelina sanatoasa,mancacioasa si cuminte

azi a fost si ziua socrului

eu nu mai spun cat cozonac si pasca am mancat

tati sta la vanatoare sa-l simta pe bebe pana acum doar eu l-am simtit cand pune el mana nu mai misca se opreste e asa ofticat saracul


Bamboletta 19+ si Antonia-Gabriela(1 nov 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Citat:
citat din mesajul lui carla_2008

Colul se pare e inchis,membranele nu sunt rupte,pt ca la 3D s-a vazut destul lichid si al fel de mult in fiecare sac....Se pare ca era o scurgere mai abundenta si apoasa.De atunci oricum nu a mai curs nimic....



Denisa-fericita cu 2 minuni in burtica
22+ Carla Maria siMatteo Cristian

http://good-times.webshots.com/album/575890611lMnMMP


Am patit-o si eu chiar in noaptea de Inviere. Venise sotul de la biserica si stateam in bucatarie pe scaun si-am ras cam o ora si-am povestit si iar mi-am zgiltiit burta de ras, cand m-am dus la wc eram uda de la chilot pana la blugi, ditamai pata, dar mi-am schimbat chilotii si m-am culcat !

Shery 24 & cu inimioara Alesia (30.10.2007)

Mergi la inceput