Burtici cu delfinasi de iulie-august 2010 (66)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns beluistef spune:

Carmen, multumesc de intrebare ...mai am de bibilit, insa nu ma strofoc prea tare, ca ce a fost mai greu s-a gatat. Apoi din mai cand o sa stau toata ziua acasa ce altceva am de facut...forum si bibileala.

Alina am inteles acum, te cheama tot la doua saptamani sa vada cum evolueaza, ce frumos sa-l vezi asa de des. Eu dupa ce fac analizele nici nu stiu, cand merg cu rezultatele daca ma mai pune la eco...a zis ca urmatoarea importanta este la 32 sapt.

Victo si eu am probleme cu spatele, in special in zona unde este nada si un pic mai sus in laterale...asta de la statul pe scaun, cand ma ridic zici ca sunt teleghidata, abia ma urnesc din loc. Si astea 8 ore la lucru ma termina...ce bine insa ca vine luna mai si intru in prenatal....yupiii

***************************************************
Elena, 26+ cu Stefan ( pentru al doilea... negociem )
Si mamica de Luisa ( 23.07.2005)& Beatrice ( 02.06.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Victo, , nu de burtica ma plangeam eu, ci de kg, dar asa cum am mai zis, mi-a trecut criza si m-am impacat cu situatia( kg)...
Eu sufar de dureri de spate de 3 luni, fac parte din viata mea, din mine, daca nu m-ar mai durea as crede ca ceva e neregula...cel mai rau e la mine, daca stau intinsa, imi ia 2 min sa ma ridic din pat din cauza durerilor, dar dimineata sunt ca si noua, nu mai am nici o pb. Daca stau toata ziua pe scaun, nu ma doare spatele, e un pic ciudat
Si seara mi se dubleaza aproape laba picioarelor...tb sa le fac poza, dimineata si seara

Paula, 23+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Pt ziua de azi raportez durere din bazin pana-n geninchiul piciorului stang, de nu ma puteam sprijini in el, durerea de oase e horror, inainte luam tot felul de antiinflamatoare prescrise de medicul reumatolog, dar acum, bat din buze...

Alina 22+ cu
gargarita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui adrianaBuc

Mai fetelor, daca din sapt 28+ intram in luna 7, atunci nu prea sa la numaratoare. Pai la mine vinerea viitoare o sa fiu 27+, adica pe 9 aprilie, adica la fix 3 luni pana la DNP. . Daca intram in luna 7 din 28+, atunci o sa fim in 16 aprilie, si nu mai da la calcul. Nu ca ar conta... Noi si bebicii sa fim sanatoase.


25+
Vine o ! Doamne ajuta!


sapt 28 inseamna de fapt 27+... si daca calculati iese la numaratoare:

27+, 28+, 29+, 30+ = luna 7 , cu alte cuvinte e echivalent cu sapt. 28, 29 30, 31 de sarcina...

*********************************************************
Andreea si Eric, micul meu univers... (9 decembrie 2007) si 26+ cu Filip

ERIC, POZE RECENTE
ERIC IN 2009
ERIC , PRIMUL ANISOR

Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!
Pui mic, mic...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beluistef spune:

Andreea sa inteleg ca acum sunt in ultima sapt. din luna a 6-a ????, iar de vinerea viitoare in a 7-a ???

***************************************************
Elena, 26+ cu Stefan ( pentru al doilea... negociem )
Si mamica de Luisa ( 23.07.2005)& Beatrice ( 02.06.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ooana

Citat:
citat din mesajul lui iul_aug2010

SA FIE UN CAPITOL PLIN DE VESTI BUNE SI DE BUCURIA SARBATORILOR PASCALE

Ooana, Alina are dreptate...pana nu ai 28 fix nu esti in luna a 7-a ci tot in 6. De la 28+ poti spune ca esti in luna a 7-a.





asa stiam si eu...
MULTUMESC PENTRU CONFIRMARE!!!


Oana 25+ cu


Noi 2...si bebe
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



nici mie nu prea imi iese asa...

eu stiu ca in momentul in care termini saptamana 27, termini luna a sasea si trimestrul II

Cand intri in 28 (adica ai 27 saptamani si 1 zi), intri in luna a saptea (ai sase luni si 1 zi) si in trimestrul III (pe aceeasi logica ai 2 trimestre si 1 zi )



Bulina 26+ cu poznas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Victo

carmencita..la tine nu vad poze cu burta..
am vazut/o si pe alina 2005..creste creste..
iar bebita lui racusor din burtica, m-a dat gata!!!!!!

Paula cu Mihai 25+ si Stefan (30 oct. 2007)




Bulina 26+ cu poznas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Citat:
citat din mesajul lui CarmenAlbu

Racusor si eu am aproape 10 kg in plus, retin f multa apa, a zis med ca se intampla , sa stau cu picioarele'n sus si cam atat, nu are ce sa-mi faca, pe de o parte e bine ca e piscina mare pt bebelina, dar pe de alta imi va fin greu, si la nastere si in primele 3 sapt cica se elimina tot, ca in alimentatie nu am schimbat cantitatile poate doar mai multe fructe!

http://tickers.baby-gaga.com/p/dev215pr_.png
Doamne Ajuta-ne!!!
22+ cu


mercic si eu mananc multe multe fructe si suc de portocale cu gref pentru vitamina C...si sa ma vezi dimineata cum stau cu picioarele pe pereti bine ca sotul doarme

dar oare o sa ne fie greu la nastere? ca avem prea multe kg? ca eu tind sa nasc natural....

Bulina 26+ cu poznas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Citat:
citat din mesajul lui paula_m

Victo, , nu de burtica ma plangeam eu, ci de kg, dar asa cum am mai zis, mi-a trecut criza si m-am impacat cu situatia( kg)...
Eu sufar de dureri de spate de 3 luni, fac parte din viata mea, din mine, daca nu m-ar mai durea as crede ca ceva e neregula...cel mai rau e la mine, daca stau intinsa, imi ia 2 min sa ma ridic din pat din cauza durerilor, dar dimineata sunt ca si noua, nu mai am nici o pb. Daca stau toata ziua pe scaun, nu ma doare spatele, e un pic ciudat
Si seara mi se dubleaza aproape laba picioarelor...tb sa le fac poza, dimineata si seara

Paula, 23+ cu


pentru asta iei 2-3 foi de varza, le zdrobesti bine cu un facalet, sa iasa seva pe ele si te infasori in zona afectata. trage in cateva ore tot.

eu retin apa, mi se umfla picioarele, dar nu e asa vizibil cum spui tu...la mine se distribuie uniform peste tot


Bulina 26+ cu poznas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Racusor, eu stiu ca grep fruitul ajuta la eliminarea apei din tesuturi

Alina 22+ cu
gargarita

Mergi la inceput