Toate forumurile Generatia 'Desprecopii.com' / Teme specializate  Bebelusul - primele 365 zile din viata unei comori

Ce marca de biberoane folositi?

Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 15
marlenalili
marlenalili

9 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
salut,
folosesc Drop-Ins de la Playtex. Poate sunt un pic mai costisitoare caci dupa fiecare masa arunci punguta de lapte, dar tetina seamana destul de bine cu sanul lui mami, asa ca bebe al meu e inebunit dupa bibul asta . Am incercat biberoanele de la Avent, si Nuk dar nu iau placut, se ineca cu ele. Am citit ca e ceva in neregula cu biburile de plastic, mai ales cu cele de la Avent http://www.environmentaldefence.ca/pressroom/viewnews.php?id=306
Mergi la inceput

Marina_1609

1956 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiMarina_1609 Adauga semn de carte la raspuns Trimite Marina_1609 un Mesaj Privat  Reply with Quote
in prima luna am folosit Avent , cele care erau in set cu pompa... Apoi am trecut la Dr. BROWN de care nu ne-am mai despartit pana la 18 luni....
pe motiv ca m-am saturat sa spal tubulete si dopuri, la un an jumate am trecut la chicco iar acum speram sa scapam in general de bibe...

----------------------------------------
Marina & ANA SOFIA 05.08.08
----------------------------------------

Mami Marina - Gospodina

Copil crescut din suc de morcovi

Mergi la inceput
iudita16
iudita16

55 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
BabyNova - tetine NU din silicon (nu cunosc denumirea materialului, sunt cele galbene din cauciuc ?! )
Am incercat tot ce este pe piata pana am ajuns la acestea, sunt singurele care-i plac
Mergi la inceput

evyme

1017 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui evyme  Trimite mesaj yahoo luievyme Adauga semn de carte la raspuns Trimite evyme un Mesaj Privat  Reply with Quote
Avent si suntem foarte multumiti de ele, pentru ca il si alaptez la san si-i dau si lapte muls din biberon (din cauza de sfarcuri sensibile care nu suporta supt toata ziua)

din 10.02.2010 fericita de Sebastian Mihai

cum a venit pe lume pustiu`
poze bebe Sebastian
www.youtube.com/watch?v=qBT23OL7Co0" target="_blank">filmul botezului

O mama e acea persoana care poate lua locul oricui, dar nu poate fi inlocuita cu nimeni ~ Cardinal Mermillod
Mergi la inceput
diavolitza
diavolitza

28 Mesaje
si noi folosim DR BROWN'S le recomad...dar nu am scapat de colici :)

diavolitza
Mergi la inceput

oanka80

1066 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luioanka80 Adauga semn de carte la raspuns Trimite oanka80 un Mesaj Privat  Reply with Quote
noi folosim Avent si suntem multumite. avem si sterilizator pt microunde de la Avent si e f eficient.

Oana, mamica de fluturas: Maria-Emilia (28.02.2010)

poze
Mergi la inceput

babyangel

1951 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luibabyangel Adauga semn de carte la raspuns Trimite babyangel un Mesaj Privat  Reply with Quote
noi folosim Dr, Browns..nu le-as schimba cu nimika, chiar daca am de spalat le ele mai mult decat la un biberon normal..Am avut in paralel Lindam anticolici, dar nu-mi placea sa-l folosesc in incalzitorul de bibe , pt ca acumula multa apa, si cand il scoteam udam tot in jurul meu.

Anca
mami de Codrin
de Lucas

Botez Codrin
Mergi la inceput

Ioana_Pos

1545 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Ioana_Pos un Mesaj Privat  Reply with Quote
Dr. Brown's si Avent.

Ioana, mami de Patricia

Sa va traiasca puiutii, sa fie sanatosi si norocosi!

Mergi la inceput
cori_mic
cori_mic

469 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite cori_mic un Mesaj Privat  Reply with Quote
Fetelor, de biberoanele adiri natural nurser stie cineva ceva? E adevarat ca nu se gasesc in Romania si pot fi comandate doar pe net dar ma gandesc ca avem si mamici "straine" si poate au ceva info in domeniu. Sunt faimoase pentru ca imita sanul pe cat se poate si astfel bebeii nu refuza sanul dupa bibe. Si cu asta m-ar cuceri , dar as fi vrut sa vad ceva pareri inaainte de a face efortul de a le comanda din afara. Multumim si noi

Cori 25+ cu Maya. Doamne ajuta-ne sa crestem sanatosi.
Mergi la inceput
cori_mic
cori_mic

469 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite cori_mic un Mesaj Privat  Reply with Quote
Deci, ca sa vedeti ce disperata pot sa fiu am facut un mare research pe biberoane ptr ca sunt foarte interesata sa incurajez bebele sa ia san si daca ii dau bibe sa nu renunte. Deci in caz ca nu reusesc sa iau adiri + au primit niste mari critici legate de faptul ca se scurge lapticul din ele, am analizat optiunile de mai jos:

Tommee Tippee - closer to nature anticolici
Dr Brown's
Avent Airflex
BFree
BornFree
Playtex premium
Breastflow de la The First Years

Si am ajuns la concluzia ca o sa iau 2 bibe de la First Years- Breastflow - considerate a mima perfect nu atat forma sanului ci cum trage bebe laptele si cum tine tetina in gurita
si 2 bibe Tommee Tippee closer to nature anticolici - de asemenea imita sanul si au sistem de ventilatie in caz ca o sa facem mama lor de colici

Cori 25+ cu Maya. Doamne ajuta-ne sa crestem sanatosi.
Mergi la inceput
Pag. din 15 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com