Ce marca de biberoane folositi?

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marlenalili spune:

salut,
folosesc Drop-Ins de la Playtex. Poate sunt un pic mai costisitoare caci dupa fiecare masa arunci punguta de lapte, dar tetina seamana destul de bine cu sanul lui mami, asa ca bebe al meu e inebunit dupa bibul asta . Am incercat biberoanele de la Avent, si Nuk dar nu iau placut, se ineca cu ele. Am citit ca e ceva in neregula cu biburile de plastic, mai ales cu cele de la Avent http://www.environmentaldefence.ca/pressroom/viewnews.php?id=306

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina_1609 spune:

in prima luna am folosit Avent , cele care erau in set cu pompa... Apoi am trecut la Dr. BROWN de care nu ne-am mai despartit pana la 18 luni....
pe motiv ca m-am saturat sa spal tubulete si dopuri, la un an jumate am trecut la chicco iar acum speram sa scapam in general de bibe...

----------------------------------------
Marina & ANA SOFIA 05.08.08
----------------------------------------

Mami Marina - Gospodina

Copil crescut din suc de morcovi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iudita16 spune:

BabyNova - tetine NU din silicon (nu cunosc denumirea materialului, sunt cele galbene din cauciuc ?! )
Am incercat tot ce este pe piata pana am ajuns la acestea, sunt singurele care-i plac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns evyme spune:

Avent si suntem foarte multumiti de ele, pentru ca il si alaptez la san si-i dau si lapte muls din biberon (din cauza de sfarcuri sensibile care nu suporta supt toata ziua)




din 10.02.2010 fericita de Sebastian Mihai


cum a venit pe lume pustiu`
poze bebe Sebastian
www.youtube.com/watch?v=qBT23OL7Co0" target="_blank">filmul botezului


O mama e acea persoana care poate lua locul oricui, dar nu poate fi inlocuita cu nimeni ~ Cardinal Mermillod

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diavolitza spune:

si noi folosim DR BROWN'S le recomad...dar nu am scapat de colici :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanka80 spune:

noi folosim Avent si suntem multumite. avem si sterilizator pt microunde de la Avent si e f eficient.

Oana, mamica de fluturas: Maria-Emilia (28.02.2010)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyangel spune:

noi folosim Dr, Browns..nu le-as schimba cu nimika, chiar daca am de spalat le ele mai mult decat la un biberon normal..Am avut in paralel Lindam anticolici, dar nu-mi placea sa-l folosesc in incalzitorul de bibe , pt ca acumula multa apa, si cand il scoteam udam tot in jurul meu.

Anca
mami de Codrin
de Lucas

Botez Codrin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Dr. Brown's si Avent.

Ioana, mami de Patricia

Sa va traiasca puiutii, sa fie sanatosi si norocosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cori_mic spune:

Fetelor, de biberoanele adiri natural nurser stie cineva ceva? E adevarat ca nu se gasesc in Romania si pot fi comandate doar pe net dar ma gandesc ca avem si mamici "straine" si poate au ceva info in domeniu. Sunt faimoase pentru ca imita sanul pe cat se poate si astfel bebeii nu refuza sanul dupa bibe. Si cu asta m-ar cuceri , dar as fi vrut sa vad ceva pareri inaainte de a face efortul de a le comanda din afara. Multumim si noi

Cori 25+ cu Maya. Doamne ajuta-ne sa crestem sanatosi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cori_mic spune:

Deci, ca sa vedeti ce disperata pot sa fiu am facut un mare research pe biberoane ptr ca sunt foarte interesata sa incurajez bebele sa ia san si daca ii dau bibe sa nu renunte. Deci in caz ca nu reusesc sa iau adiri + au primit niste mari critici legate de faptul ca se scurge lapticul din ele, am analizat optiunile de mai jos:

Tommee Tippee - closer to nature anticolici
Dr Brown's
Avent Airflex
BFree
BornFree
Playtex premium
Breastflow de la The First Years

Si am ajuns la concluzia ca o sa iau 2 bibe de la First Years- Breastflow - considerate a mima perfect nu atat forma sanului ci cum trage bebe laptele si cum tine tetina in gurita
si 2 bibe Tommee Tippee closer to nature anticolici - de asemenea imita sanul si au sistem de ventilatie in caz ca o sa facem mama lor de colici

Cori 25+ cu Maya. Doamne ajuta-ne sa crestem sanatosi.

Mergi la inceput