Toate forumurile Generatia 'Desprecopii.com' / Teme specializate  Bebelusul - primele 365 zile din viata unei comori

Ce marca de biberoane folositi?

Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 15

andieelen

117 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui andieelen  Trimite mesaj yahoo luiandieelen Adauga semn de carte la raspuns Trimite andieelen un Mesaj Privat  Reply with Quote
Eu i-am luat "fabuloasele" Tomee Tippee cu tetina anticolici si termometru. Costa foarte mult si nu fac mare lucru. Nu le folosesc des, doar atunci cand ma mulg insa bebe tot inghite aer si tot face colici. Mai nou i-am mai luat un biberon de la Baby Nova de sticla cu tetina de latex pentru ceai si am constatat ca desi costa mult mai putin lui bebe ii place la fel de mult.
Mergi la inceput

Musette01

80 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiMusette01 Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Noi am incercat cateva marci de biberoane pana sa gasim unul pe placul nostru.. Asa am ajuns la Nuk, sunt preferatele lui
Mergi la inceput

2liniute

285 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui 2liniute Adauga semn de carte la raspuns Trimite 2liniute un Mesaj Privat  Reply with Quote
eu am cumparat de la avent, dar sper sa-i dau san cat mai mult timp, om vedea peste 2 luni

Anca 30+ cu AMR 9+
fotografii de la cununie (la 20 de saptamani): http://fotosivideo.blogspot.com/2012/01/irina-si-marian.html
Mergi la inceput

spiridusha

220 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luispiridusha Adauga semn de carte la raspuns Trimite spiridusha un Mesaj Privat  Reply with Quote
Primele 2-3 luni am folosit Nuk, apoi am trecut pe Avent. Sunt f multumita de ele. Acum bebe are un an si o luna. :)

Mami fericita de Cristi!!! 09.03.2011

Orice cauza are efectul sau, orice efect are o cauza!

Mergi la inceput
Travertin
Travertin

1 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
noi folosim babynova. Par ok
Mergi la inceput

neaguada

42 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
noi am experimentat multe avent tomme nuk si am ajuns la concluzia ca cele de la primii pasi sunt cele mai ok pt noi suntem cele mai fericite cand papam din ele ne place f mult tetina trage f bine. din celelalte stateam si mai mult la masa. treaba este ca fiecare bebe are preferintele lui asa ca este bine sa incercati mai multe tipuri de tetine si biberoane pana vedeti care-i place mai mult puiului vostru. cat despre colici am auzit si eu de la tipa ca fac doar copii care sunt alaptati chiar si cateva zile nu stiu cat de adevarata este dar asa mi s-a spus eu am alaptat pana la 4 saptamai
Mergi la inceput

Lali_mete

4578 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui Lali_mete  Trimite mesaj yahoo luiLali_mete Adauga semn de carte la raspuns Trimite Lali_mete un Mesaj Privat  Reply with Quote
Citat:
citat din mesajul lui neaguada

noi am experimentat multe avent tomme nuk si am ajuns la concluzia ca cele de la primii pasi sunt cele mai ok pt noi suntem cele mai fericite cand papam din ele ne place f mult tetina trage f bine. din celelalte stateam si mai mult la masa. treaba este ca fiecare bebe are preferintele lui asa ca este bine sa incercati mai multe tipuri de tetine si biberoane pana vedeti care-i place mai mult puiului vostru. cat despre colici am auzit si eu de la tipa ca fac doar copii care sunt alaptati chiar si cateva zile nu stiu cat de adevarata este dar asa mi s-a spus eu am alaptat pana la 4 saptamai

Cine ti-a spus probabil vindea biberoane,si nu de oricare,ci anticolici! UIte ca ai mei nu au avut colici decat foarte rar,si unul a fost alaptat putin ,trei saptamani,iar al doilea a mancat lapte [raf o singura data. La 8 luni jumatate suge de nu are treaba!

Am in casa un biberon baby nova,cu recipient de sicla,pentru ceai,cand este nevoie. Pana acum l-am folosit de trei ori.

Lali , mami de Teodora-Ioana(23.08.2011) si Paul-Iulian(01.10.2009)
Mergi la inceput

Savvy

312 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiSavvy Adauga semn de carte la raspuns Trimite Savvy un Mesaj Privat  Reply with Quote
"Dr Brown's". Sunt foarte multumita de ele. Teoretic sunt cele mai bune impotriva colicilor. Acum, stim de fapt ca daca e sa aiba colici, are si cu si fara biberonul x sau y. Dar pe acestea le luasem, dupa o documentare indelungata si ne-au placut. Deci, le folosim si azi.

Mami de Robert (07.07.11)
Mergi la inceput

Faith26

292 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Faith26 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Nuk, Avent, Chicco.
Am ramas acum doar pe Avent, par cele mai rezistente si de o calitate superioara clor de la Nuk sau Chicco.

Mami de Ana Beatrice (15.01.2012)
Mergi la inceput

ile30

13 Mesaje
buna,

eu sunt mamica ... in asteptare 36 sapt , dar am cumparat un biberon de la babynova ...speram sa alaptam
sper sa fie bun, iar bebe sa il accepte

mami in asteptare de ...
Mergi la inceput
Pag. din 15 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com