Ce marca de biberoane folositi?

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DadaIna spune:

Noi folosim cele de la Avent.Nu numai biberoanele ci toata gama de produse: recipiente de stocare a hranei,lingurite, castronele, incalzitor, sterilizator, pompa san, etc.Imi plac nu numai ca sunt practice ci si ca partile componente:capacele, tetinele, manerele se pot ansambla in diferite moduri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zsenia spune:

gama tommee tippee.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

avent.


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AkaManah spune:

Buna
In acest moment noi folosim Nuk. Am o nelamurire, insa. Am cumparat azi o sticluta Canpol Babies si nu imi e clar pentru ce varsta este. Vanzatoarea nu parea prea priceputa in ale tetinelor asa ca va intreb pe voi. Pe eticheta scrie asa: pe tetina din poza e cifra 1 si dedesupt scrie 3m+. Dupa mine 1... e ceva mic dar 3m+ sa fie 3 luni?!Saitul Canpol imi da eroare! Merci anticipat.

Lasati-va de fumat, renuntati la alcool, treceti la o dieta sanatoasa, nu mancati seara tarziu si in doua saptamani o sa pierdeti 14 zile!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

Citat:
citat din mesajul lui AkaManah

Buna
In acest moment noi folosim Nuk. Am o nelamurire, insa. Am cumparat azi o sticluta Canpol Babies si nu imi e clar pentru ce varsta este. Vanzatoarea nu parea prea priceputa in ale tetinelor asa ca va intreb pe voi. Pe eticheta scrie asa: pe tetina din poza e cifra 1 si dedesupt scrie 3m+. Dupa mine 1... e ceva mic dar 3m+ sa fie 3 luni?!Saitul Canpol imi da eroare! Merci anticipat.

Lasati-va de fumat, renuntati la alcool, treceti la o dieta sanatoasa, nu mancati seara tarziu si in doua saptamani o sa pierdeti 14 zile!



3m+ inseamna mai mare de 3 luni( de la 3 luni in sus)
m vine de la cuv month care in engleza inseaman luna, de altfel ai s avezi ca toate chestiile pt copii din comert se exprima cu litera "m"!


kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011
bebe strumphbobocel de 6 luni
fetele mele de suflet
Am invatat ca toata lumea vrea sa traiasca pe varful unui munte, fara sa stie ca adevarata fericire este în felul în care urci pantele abrupte spre varf!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Silvia92 spune:

Si eu folosesc toata gama de la Avent dar recent am luat si de la chicco toata gama.



Alessia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela209 spune:

Noi folosim Tommee Tippee si Avent, dar cele TT cel mai des.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floppy spune:

avent pt ca astea mi se par mai ok, de la primii pasi in prima saptamana s-a sters gradatia de pe ele si am decis sa le arunc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexalina spune:

Eu am cumparat tommee tippee, mi le-a recomandat o colega, o sa vad daca-i plac peste vreo luna cand se va naste bebita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexalina

Eu am cumparat tommee tippee, mi le-a recomandat o colega, o sa vad daca-i plac peste vreo luna cand se va naste bebita

Ce va fi, va fi

Cand se va naste sigur ii va placea mai mult sanul, nu "fabuloasele" tomiitipii ;)

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.

Mergi la inceput