Ce marca de biberoane folositi?

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andieelen spune:

Eu i-am luat "fabuloasele" Tomee Tippee cu tetina anticolici si termometru. Costa foarte mult si nu fac mare lucru. Nu le folosesc des, doar atunci cand ma mulg insa bebe tot inghite aer si tot face colici. Mai nou i-am mai luat un biberon de la Baby Nova de sticla cu tetina de latex pentru ceai si am constatat ca desi costa mult mai putin lui bebe ii place la fel de mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Musette01 spune:

Noi am incercat cateva marci de biberoane pana sa gasim unul pe placul nostru.. Asa am ajuns la Nuk, sunt preferatele lui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 2liniute spune:

eu am cumparat de la avent, dar sper sa-i dau san cat mai mult timp, om vedea peste 2 luni

Anca 30+ cu AMR 9+
fotografii de la cununie (la 20 de saptamani): http://fotosivideo.blogspot.com/2012/01/irina-si-marian.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns spiridusha spune:

Primele 2-3 luni am folosit Nuk, apoi am trecut pe Avent. Sunt f multumita de ele. Acum bebe are un an si o luna. :)

Mami fericita de Cristi!!! 09.03.2011

Orice cauza are efectul sau, orice efect are o cauza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Travertin spune:

noi folosim babynova. Par ok

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neaguada spune:

noi am experimentat multe avent tomme nuk si am ajuns la concluzia ca cele de la primii pasi sunt cele mai ok pt noi suntem cele mai fericite cand papam din ele ne place f mult tetina trage f bine. din celelalte stateam si mai mult la masa. treaba este ca fiecare bebe are preferintele lui asa ca este bine sa incercati mai multe tipuri de tetine si biberoane pana vedeti care-i place mai mult puiului vostru. cat despre colici am auzit si eu de la tipa ca fac doar copii care sunt alaptati chiar si cateva zile nu stiu cat de adevarata este dar asa mi s-a spus eu am alaptat pana la 4 saptamai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Citat:
citat din mesajul lui neaguada

noi am experimentat multe avent tomme nuk si am ajuns la concluzia ca cele de la primii pasi sunt cele mai ok pt noi suntem cele mai fericite cand papam din ele ne place f mult tetina trage f bine. din celelalte stateam si mai mult la masa. treaba este ca fiecare bebe are preferintele lui asa ca este bine sa incercati mai multe tipuri de tetine si biberoane pana vedeti care-i place mai mult puiului vostru. cat despre colici am auzit si eu de la tipa ca fac doar copii care sunt alaptati chiar si cateva zile nu stiu cat de adevarata este dar asa mi s-a spus eu am alaptat pana la 4 saptamai


Cine ti-a spus probabil vindea biberoane,si nu de oricare,ci anticolici! UIte ca ai mei nu au avut colici decat foarte rar,si unul a fost alaptat putin ,trei saptamani,iar al doilea a mancat lapte [raf o singura data. La 8 luni jumatate suge de nu are treaba!

Am in casa un biberon baby nova,cu recipient de sicla,pentru ceai,cand este nevoie. Pana acum l-am folosit de trei ori.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Savvy spune:

"Dr Brown's". Sunt foarte multumita de ele. Teoretic sunt cele mai bune impotriva colicilor. Acum, stim de fapt ca daca e sa aiba colici, are si cu si fara biberonul x sau y. Dar pe acestea le luasem, dupa o documentare indelungata si ne-au placut. Deci, le folosim si azi.

Mami de Robert (07.07.11)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Faith26 spune:

Nuk, Avent, Chicco.
Am ramas acum doar pe Avent, par cele mai rezistente si de o calitate superioara clor de la Nuk sau Chicco.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ile30 spune:

buna,

eu sunt mamica ... in asteptare 36 sapt , dar am cumparat un biberon de la babynova ...speram sa alaptam
sper sa fie bun, iar bebe sa il accepte

mami in asteptare de ...

Mergi la inceput