Dovlecei de septembrie-octombrie2009 *124*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

ma duc la nani . sunt obo.
noapte buna.

fragutza, si eu vreau sa o duc pe maia sa o impartasesc. m-as duce la biserica aia de la moghioros, dar acolo mi se pare ca impartaseste numai dupa slujba...sau asa o fi peste tot...?
la mine aici in sat e o bisericuta. daca nu reusesc la moghioros,o s-o duc aici.

h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamideandrei

Citat:
citat din mesajul lui Fragutza

Ktm, bine ai venit! Hai, mai scrie ceva sa fim in timp real!

Andra, nu gasesc unde scrise grupa si RH-ul. Iar sunt plina de nervi ca-s mama dezorganizarii


Am uitat sa va zic ceva haios. Azi eram cu Natalie in sling, dormea si o acoperisem sa n-o deranjeze soarele..vad o tanti ca se uita lung la mine si cand trec pe langa ea o aud cum zicea aaa, e copil, am crezut ca-i catzel..

If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.


TARE DE TOT

POZE




Ce tanti tare!
Am si eu una din parc..Obosisem (garofitza de mine) si ma asez pe o banca ..Vine o tanti cam la 60 de ani, se aseaza langa mine si ma intreaba " Nu va suparati, e bun carutu asta? Ca i-as lua si eu la copil" Eu zic: "Da, e bun" Zice: " Aha, gata, m-am hotarat ! Da probleme cu aftele ati avut? Ca are asta micu' si ne-a zis veterinaru ca ie de la laptele prea gras " Io zic : " Veterinaru ??" Aaaa, nu...pediatricianu " Deci am lesinat de ras ...Oricum, a zis sa-i dau Milupa , ca e "egzagd ca laptele de mama"..desi n-am intrebat-o ..eram prea ocupata sa ma tin sa nu izbucnesc in ras

Uka, cea mai fericita mamosenie de C a r i n a - 14 septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamideandrei spune:

Citat:
citat din mesajul lui hepilica

Citat:
citat din mesajul lui Fragutza

Hepilica, asta am intrebat si eu, cu ce enzime ii fac iaurtul..si mi-a zis de la al iaurt. N-am mai continuat discutia ca sigur nu ieseam la capat.

Nu stiu ce voi face cu lactatele, oricum le voi introduce f tarziu ca mi-e teama de alergii. Cand va fi cazul, dc inca va avea sensibilitati o sa iau lapte de la tara si-o sa-l fac dupa reteta lu' mamaie, adica jumatate fiert, jumatate crud si lasat la prins.


e prea grele pentru mine astea . nu inteleg nimic.
eu o sa-i dau branzica cred in 1-2 saptamani.
tb sa caut un lapte care sa-mi convina. o sa ma duc prin magazine iar cu scaunelul .
reteta lu' mamaie mi se pare cea mai .

h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.


Dupa cum va mai povesteam, eu ii dau branzica facuta de mamaie, dar simplu pus lapte in oala, lasata 2-3 zile sa se "prinda", sau mai binezis inchege, se pune pe o plita incalzita usor si se lasa pana se incalzeste putin , (daca se infierbanta, iese branza uscata), apoi se ia si se pune intr-un tifon la scurs....super bun . mie asa mi-a recomandat dr sa-i dau "de la sursa", si slava Domnului nu avem nimic...
cat despre impartasit...cu siguranta il voi duce pe Andrei, este important sa primeasca impartasania in ziua sfanta, mai ales ca sunt cele mai curate fiinte ....fara nici un pacat...

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

Citat:
citat din mesajul lui hepilica

Voi va duceti saptamana asta sa impartasiti copiii?

h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.


Noi, daa, maine.

Uka, cea mai fericita mamosenie de C a r i n a - 14 septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andraiulia spune:

Ktm, welcome. Asteptam sa va cunoastem, cu drag!

Fragu, este scris in carnetul de sanatate....ala bleu cu verde...noi asa avem. Am verificat acum.

Nush ce sa fac. Sa plec de maine cu ai mei la munte? Sa merg sambata cu Cristi?..dubii
Ma duc sa bag niste rufitze la masinarie.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

'ai ma hepi, chiar ai plecat??

Uka, cea mai fericita mamosenie de C a r i n a - 14 septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Uka, super tare tanti! Acum mi-am amintit ca a mai venit o tanti la mine sa-mi spuna ca si nepoata ei are bubite pe fatza si mai nou i-au aparut si acolo jos.Era si sotz cu mine si cred ca se jena de el, dar asta se spargea de ras cu acolo jos... inca mai pomeneste de ea..



If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

Citat:
citat din mesajul lui Fragutza

Uka, super tare tanti! Acum mi-am amintit ca a mai venit o tanti la mine sa-mi spuna ca si nepoata ei are bubite pe fatza si mai nou i-au aparut si acolo jos.Era si sotz cu mine si cred ca se jena de el, dar asta se spargea de ras cu acolo jos... inca mai pomeneste de ea..



If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.



Si pe mine m-a intrebat una in parc daca am nascut pe jos ?
Hihihi ! Nu doamna, pe sus, prin bronhii ...

Uka, cea mai fericita mamosenie de C a r i n a - 14 septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

gata... l-am transat! am invins!!!!!!!!!!!!



Ioana mama lui Carol Ioan


Pataniile noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andraiulia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioanna81

gata... l-am transat! am invins!!!!!!!!!!!!



Ioana mama lui Carol Ioan


Pataniile noastre


Ce-ai facut? Ai transat copilu'??

Mergi la inceput