FIV 270

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns fc_anca spune:

eu la 7:30 in dim asta imi luam sange :) se pare ca in jur de 5-6 voi avea rezultatul. nu am avut curaj sa fac niciun test de pp, am zis ca fac dupa ce vad beta-ul.
revin pe seara, sper eu cu vesti bune

Inca o data o mie de pupici , esti foarte-foarte tare! O invingatoare!

Anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenus26 spune:

Citat:
citat din mesajul lui elenus26

Buna dimineata!
Se pare ca, desi va citeam de ceva vreme, nu credeam sa ajung sa scriu aici la subcapitolul de FIV-uri(pana acum scriam la capitolul de IA), dar urmatorul pas este FIV-ul si la mine.
Sa va spun pe scurt "istoricul" meu: incercari de aproape 6 ani, o sarcina naturala iunie 2009 oprita in evolutie in sapt 8(aproape), 2 IA-uri(dec 2009 si martie 2010 - nereusite), un IA februarie 2010 intrerupt tratamentul petru ca s-a format chist si verdictul: FIV!!
Marea problema este AMH - 0.29 ug/L. La prima stimulare am avut 4 folicuri babani si inca 3 micuti, dar la a doua abia a crescut unul de 19 mm si unul de 11 mm.
Doctorul mi-a sugerat sa fac cateva analize: MTHFR, FACTOR II, ANTI P2 GLICOPROTEINA SI Homocisteina. Stiti cumva daca la Fundeni se pot face toate aceste analize? Stiu ca se pot face la Synevo, la Medlife…dar ma interesa daca se pot face si la Fundeni.
Si mai am inca o mare mare intrebare: ati auzit de DHEA capsule? Mi le-a recomandat doctorul pentru refacerea rezervei ovariene. Mi-a spus ca da rezultate f f bune, dar nu se gaseste in farmacii. Din cate am citit pe internet ar fi un fel de steroid.

Multumesc mult!
Va pup si o zi buna!

PS: Felicitari Yarina!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Eu daca nu faceam o luam razna. Trebuia sa ma linistesc cumva. Oricum maine ma duc iar la donat...sa vad daca se dubleaza. Sunt foarte curioasa ce valoare am.
Eu zic sa faci. Eu am facut aseara dupa o doza de Pepsi...deci diluat diluat si a iesit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenus26 spune:

Anda82 am corectat denumirea ultimei analize...Homocisteina... inca nu m-am trezit complet :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

saru'mana..pup si eu...
pe 14 merg la profu iar..sa vedem ce fac in continuare..de ce au scazut valorile beta...si pe cand un nou fiv...
abia astept sa avem toate burticutze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fc_anca spune:

yarrina, fac testul de pp abia dupa rez de la beta. am rezistat atat, inca cateva ore mai pot
oricum, cred ca mi-e si teama de rezultat si cred ca de asta nu am luat in calcul testul de pp.
ma imbarbateaza f tare faptul ca nu mi-a venit - azi am 17 zile de la punctie si 14 de la ET


Anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

doamne ajuta...felicitari mamico

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adhnana spune:

buna dimineata tuturor,

yarrina felicitari pentru sarcina! Nu exista nici o indoiala. Acum sa vedem cati bebici ascunzi
fc_anca bafta multa! te asteptam cu o valoare frumoasa la bhcg!

Eu vinerea viitoare merg al prof Marinescu sa ma vada si sa decida cand incep stimularea. am facut saptamana trecuta inhibarea cu dipheriline de 3,75 asa ca am scapat de injectii in burta

pup si asteptam numai vesti buna

Adhnana lui Alexandru-Bogdan (8.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Este un semn foarte bun Anca. Am sunat si eu la clinica si acum mi-au zis dupa ora 15 rezultatul. Uff!
Multumesc Angie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

cu mare drag Yarinaai grija de tine si de bb-ei
sper in curand sa va dau si eu vestea mare...
doamne ajuta la toate ce ne dorim





Angie

Mergi la inceput