FIV 270

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Anca mie dr mi-a zis sa-l fac in Z10 dar ziua 10 pica duminica si atunci a zis ca pot sa-l fac vineri dar neaparat sa-l repet luni. Eu n-am mai avut rabdare si l-am facut joi. Sunt fete carora le-a iesit si in Z7, valoare mai mica dar iese. Am inteles ca undeva peste 25 trebuie sa fie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Fetelor cred ca sunt insarcinata!!! Am facut aseara un test de pp si azi dimineata inca 2 ca sa fiu sigura si au iesit pozitive!!!!!! Astept valoarea la beta sa vad el ce zice.
Nu va pot descrie ce simt...nu am vazut in viata mea un test pozitiv!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fc_anca spune:

yariiinaaaaa, felicitariiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
ai deschis ziua cum nu se putea mai bine, sa dea Dumnezeu sa fie totul bine, cred ca esti cea mai fericita din lume


Anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Sunt foarte fericita...aseara am plans...nu stiu de ce...de frica cred. Am trimis sotul si mi-a mai luat 3 teste sa le fac dimineata dar am facut doar 2. Parca pana nu vad si Beta nu ma pot bucura pe deplin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenus26 spune:

Buna dimineata!
Se pare ca, desi va citeam de ceva vreme, nu credeam sa ajung sa scriu aici la subcapitolul de FIV-uri(pana acum scriam la capitolul de IA), dar urmatorul pas este FIV-ul si la mine.
Sa va spun pe scurt "istoricul" meu: incercari de aproape 6 ani, o sarcina naturala iunie 2009 oprita in evolutie in sapt 8(aproape), 2 IA-uri(dec 2009 si martie 2010 - nereusite), un IA februarie 2010 intrerupt tratamentul petru ca s-a format chist si verdictul: FIV!!
Marea problema este AMH - 0.29 ug/L. La prima stimulare am avut 4 folicuri babani si inca 3 micuti, dar la a doua abia a crescut unul de 19 mm si unul de 11 mm.
Doctorul mi-a sugerat sa fac cateva analize: MTHFR, FACTOR II, ANTI P2 GLICOPROTEINA SI Homocisteina. Stiti cumva daca la Fundeni se pot face toate aceste analize? Stiu ca se pot face la Synevo, la Medlife…dar ma interesa daca se pot face si la Fundeni.
Si mai am inca o mare mare intrebare: ati auzit de DHEA capsule? Mi le-a recomandat doctorul pentru refacerea rezervei ovariene. Mi-a spus ca da rezultate f f bune, dar nu se gaseste in farmacii. Din cate am citit pe internet ar fi un fel de steroid.

Multumesc mult!
Va pup si o zi buna!

PS: Felicitari Yarina!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda82 spune:

YARRINA FELICITARI!!! si bebic/bebici la termen...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda82 spune:

Elenus26, nu stiu sa-ti raspund la intrebare. Mi s-a dat si mie sa fac AMH..si astept rezultatul..mi-e teama ca o sa fie mic si la mine...Pentru ce ti-a dat aceaste analize: MTHFR, FACTOR II, ANTI P2 GLICOPROTEINA SI HOCISTOTEINA? Ma gandesc sa le fac si eu, multe fete infertile ca mine, am vazut ca au probleme cu prima analiza. si iti doresc cat mai repede un copilas.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Hai Anca si tu cu un rezultat pozitiv!! Cand primesti rezultatul?
Multumesc fetelor. Dam chef dupa Beta!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

yarrina, felicitari!!!! bravo!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenus26 spune:

Buna Anda82!
L-am intrebat eu pe doctor daca ar trebui sa mai fac si alte analize decat ce am la dosar... poate gasim vreo explicatie de ce nu se prinde, de ce am pierdut sarcina. Am facut in vara, anul trecut ceva analize pentru trombofilie si au iesit bine. El a spus sa le fac si pe astea daca vreau eu sa fiu mai linistita. Nu stiu cat de concludente sunt sau daca rezultatele au legatura cu ceea ce mi s-a intamplat.
Sa vina bebicul mult dorit si la voi!

Mergi la inceput