FIV 270

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns morena29 spune:

multumesc mult angi .....mult noroc data viitoare ...sigur se va lasa cu burticutza.va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns morena29 spune:

Broscutza ...la cele doua fiv-uri in ungaria nu stiu cat am avut endometrul ...nu mi-au spus ..eu fiind la inceput nu am intrebat si ca tratament de sustinere ..mi-au dat utrogestan ,aspirina ,medrol ,acid folic si progesteron injectabil (oricum nu mai imi aduc bine aminte ca le-am facut in 2005 si in 2006 ,trebuie sa ma uit in dosarul meu)
Oricum la mine e ceva care nu merge ,acum la ultimul et am luat estrofem din ziua 2 si emdometrul meu a crescut frumos pana in ziua a 10 a sau a 11 a (endo . 9 ) apoi ...in ziua a 12, 13 scazuse la 8,2 si totusi am facut et-ul.dar dr.Matei crede ca endometrul meu este de vina ca nu se prin embrionii de uter

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns morena29 spune:

Va multumesc mult ..sunteti toate niste fete de nota 100 .... D-zeu sa va ajute sa va indepliniti toate dorinta de a deveni mame ...inclusiv eu....care de 6 ani ma chinui .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronici spune:

Ma framanta si pe mine o problema: daca fac punctia maine inseamna ca ET luni si Beta la 11-12 zile adik pe 22-23 aprilie si noi avem bilete pe 24,plecam in vacanta in Sharm. Daca se prinde....are ceva ca merg cu avionul? Dr.mi-a spus ca nu....dar eu stiu... Am facut rezervarile demult si nu stiam ca o sa se suprapuna cu FIV-ul :)
Daca nu se prinde....adio plaja si scufundari :( ca vin rusii . Daca se prinde am voie sa fac scufundari? Poate imi puteti da niste raspunsuri,plzzzz! TX!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Eu am stari diferite de la ora la ora...de la o zi la alta. Ieri crampe in burta nu ovare si uter...greata cateva zile dupa ce mancam...azi o jena la uter...aseara niste junghiuri in uter de mi-au dat lacrimile...Nu stiu ce sa zic...eu zic ca stari de CM. Maine e ziua devarului...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BuburuzaL spune:

Verga, Veronici va tin pumnii sa treceti cu bine de punctie si sa aveti o recolta de calitate!!!

Bruni ce atenta esti tu draguta la toate!Intr-adevar pe 16 trebuie sa fac beta!!!Sper sa fie cea mai fericita zi din viata!Cum ai spus si tu, ne ajuta Cel se Sus si pe noi!!!



------------------------------------

Ce iepuras darnic!!! Doamne, numai TU poti face minuni!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

veronici cum sa faci scufundari daca esti gravi?...
eu una nu m as risca , e asa de greu sa obtii o sarcina ..
trebuie sa ai grija mare in primul trimestru, dar tu stii ..
yarrina saracuta de tine , cred ca esti varza , nu mai stii care de la ce sunt simtomele.. asa am fost si eu , tare grea e asteptarea asta..doamne ajuta sa vi cu beta mare!
buburuza cum sa nu fiu atenta tocmai la tine, am fost iar colege de suferinta...dar finalul de data asta va fi fericit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BuburuzaL spune:

Citat:
citat din mesajul lui brunadria

buburuza cum sa nu fiu atenta tocmai la tine, am fost iar colege de suferinta...dar finalul de data asta va fi fericit




Draguta, sa te auda Dumnezeu!!!

------------------------------------

Ce iepuras darnic!!! Doamne, numai TU poti face minuni!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns verga spune:

Veronici la giuly maine la 7 prezentacu doctorita Codreanu

fetele multumesc de sustinere dar maine e o zi mare pentru Yarrina si Fc_anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Citat:
citat din mesajul lui BuburuzaL

Citat:

La mine dupa cum puteti vedea am schimbat semnatura, pasarica sotului s-a transformat in cuc acum tre sa gasesc cu-i sa dau hainutele roz si sa-mi consolez sotul care deja si-a facut planuri pentru bebe 3.

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Graviduta fericita 20+ de Tudor Sebastian si inca deliberam


Drgaica draga mea, ce se mai schimba treburile...Wow, 2 baietei!!!Uite ca ti s-a implinit visul, ca daca imi aduc bine aminte, tu baietei iti doreai...Sa fie sanatosi puisorii mamei, doar asta e cel mai important!!!Acum, poate te mai gandesti si la o fetita, daca nu, o sa fii resfatata casei!!! Ma bucur tare mult pentru tine, sa stii!!! Si cand ma uit la semnatura ta, mi se pare ca timpul zboara...deja 20 de saptamani...iar eu de-abia fac fata unei saptamani...Tare grea mai e asteptrea asta...si parca oricat de mult iti doresti sa fii linistita si relaxata, o mai iei pe aratura...Ooof, sper sa fie bine....Pupic dulcic

------------------------------------

Ce iepuras darnic!!! Doamne, numai TU poti face minuni!!!




Stiu ca e greu, am trecut si eu prin asta, nu mai tii mine cat va stresam cu intrebarile si indoielile mele

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Graviduta fericita 20+ de Tudor Sebastian si inca deliberam


Mergi la inceput