FIV 270

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:

Yarrina eu zic ca daca simti o jena,nu duerei mari,e de bine,dar semnele si simptomele sint atit de multe si diferite(mai ales in caputul nostru)in aceasta perioada ...
Mult noroc.

2010 va fi anul meu norocos
DOAMNE AJUTA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronici spune:

Buna seara,
Am fost azi la numarat outze,am vreo 7 buc intre 17-19.5 m,.
La FIV-ul trecut aveaqm cam la fel in aceeasi perioaa de stimulare, au recoltat 7, doar 5 cu nucleu care s-au si fecundat si Et cu 4,uul era imatur,din care s-au prins 2,Buburuza(ca mi-ai vb de calitate:).
Sper sa am si acum aceeasi bafta, azi am facut ultima injectie,maine seara la 23 fac pregnyl si incep sa iau Acid folic si Medrol.A mai luat cineva Medrol?
Mariadan,ai fost azi? M-am tot uitat dar....daca nu te cunosc...
Va pup si mai vb.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

castelana

Bun venit bebe CEZAR !!!
castelana ,
iti doresc din suflet refacere cat mai rapida , sa ai un bebe macacios si sa te bucuri de el !!!!!!!

MTHFR - C677T genotip heterozigot , A1298C - genotip heterozigot ; antitrombina III sub limita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BuburuzaL spune:

Citat:
citat din mesajul lui veronici

Buna seara,
Am fost azi la numarat outze,am vreo 7 buc intre 17-19.5 m,.
La FIV-ul trecut aveaqm cam la fel in aceeasi perioaa de stimulare, au recoltat 7, doar 5 cu nucleu care s-au si fecundat si Et cu 4,uul era imatur,din care s-au prins 2,Buburuza(ca mi-ai vb de calitate:).
Sper sa am si acum aceeasi bafta, azi am facut ultima injectie,maine seara la 23 fac pregnyl si incep sa iau Acid folic si Medrol.A mai luat cineva Medrol?
Mariadan,ai fost azi? M-am tot uitat dar....daca nu te cunosc...
Va pup si mai vb.

slideshow rares stefan la 1 an



Sa dea DD sa ai aceeasi bafta si de data asta! Doamne ajuta!!!

------------------------------------

Ce iepuras darnic!!! Doamne, numai TU poti face minuni!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns morena29 spune:

Neata' fetelor .....va citesc de fff mult timp dar niciodata nu mi-am facut curajul sa scriu aici.Pe scurt povestea mea :am 30 de ani (inca neimpliniti) 4 fiv-uri (2 in ungaria si 2 cu tutunaru si matei) 3 dintre ele nereusite iar unul singur reusit cu 4 embrioni dar din pacate la 6 sapatamani s-a oprit din evolutie ....Anul trecut am mai facut un ET dar nici de data asta nu s-a prins. La mine inafara de trompe nu am nici un fel de alta problema .Trompele una este scoasa de la o etrauterina si a 2 a este clipsata .Doar ca acum ....am obs ca endometrul meu nu creste destul de frumos si se pare ca asta ar fi cauza nereusitelor mele ,daca m-ati putea ajuta si pe mine cu un tratament sau daca ati mai auzit ceva asemanator ,va multumesc ca ma primiti si pe mine .Si va doresc tuturor sa isi indeplineasca visul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

Castelana,felicitari mamico ,bun venit pe lume bebe Cezar,sa ai o viata frumoasa,lina si implinita


Buburuza,felicitari si dumnezeu sa-ti ajute
Noi iti tinem pumnii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

noutati si la fiv oase
ieri am facut punctia:14 ovocite!
maine vedem cati embrionasi avem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns verga spune:

Sheritra daca ai timp te rog sa-mi raspunzi si mie

estradiol 1428 pg/ml
progesteron 0.58 ng/ml
dupa 11 zile de stimulare cum ti-se par?am 5 foliculi intre 18-22 si cinci intre 10-13 am mai facut menopur si depherelin acum (ar fi 12 zile)si diseara pregnylul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns verga spune:

Brunadria la cat mai multi embrioni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

bafta multa si tie..si multumesc...pe 14 merg la prof...sa vedem ce facem cu fiv 2

Mergi la inceput