"LMA ! Ghiocei de martie-aprilie 2009 *188*"

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Seara buna!

Azi am avut o zi nebuna, femeia care trebuia sa vina la curatenie nu a mai venit, asa ca a trebuit sa fac eu cat am reusit. Cu Ana ba la desene, ba prinsa de mine. Nici sa mananc nu a apucat, ma ustura mainile rau (ca nu folosesc manusi) si de la 6 am fost si la o tura de cumparaturi pentru Paste, de m-a zapacit aglomeratia.
In fine, acum ma grabesc in patuc, sper sa imi revin.

GIA, si Ana mananca tot asa, poate mai putin, iar lapte pana in 500ml/zi. Masa de prana e un chin, abia papa cateva lingurite si vad ca si la fructe si seara a inceput cu nazurile. Ia cateva lingurite si apoi imi da peste mana si imprastie papa peste tot. Sper sa fie doar o etapa.
Cat despre stresul tau, eu zici sa te linistesti, oricum faptul e aproape consumat si mai ai un pic si vei petrece timp cu printesa

BIANCA, imi ploua in gura. Cunosc f bine produsele prietenului Naser, iar de humus imi e pofta de vreo saptamana. Eu iau si muguri de pin, ii prajesc fara ulei, in teflon, si ii pun deasupra. Hai ca ud tastatura deja

Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)


Pozele noastre

Fotografii profesionale evenimente


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana310 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Gia, ai incercat si alta consistenta a mancarii? Poate s-a plictisit de papa blenduita? Ai incercat sa ii dai bucatele de legume aburite?
Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)



Mda... am incercat! E intr-adevar mai interesant, mai ales ca papa cu manuta ei daar... cum am zis: se plictiseste repede!!!

Nu va spun cum mananca Bris... parca e casa de nebuni. Arunca pe jos ce vrea, isi toarna supa pe ea, NUMAI SA MANANCE! Nici asta nu stiu daca e bine...

Cat despre lapte... da, stiu ca e mult. M-am gandit acum sa ii scot al 2-lea biberon mare de noapte... si sa ii dau ceai, sau apa - ca sa fie si mai neinteresant. Sa vad daca maine isi papa manutzele de foame! Numai sa nu ne manance pe noi la noapte!

In fiecare zi, D. merge si ii ia legume de la piata, ii face zilnic alta supa si felul 2. Zilnic ia peste, ca sa nu il congeleze daaar... nimic spectaculos!

Acum nu ma astept sa manance si masa, ca stiu ca unii copii asa sunt daar... totusi... 10 linguri de mancare la o masa?!

Offf, sper ca mai sunt coerenta!

Gia, mama lui Briseis, 16 aprilie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Va poftesc cu drag la o felie maaare de tort...




Gigelica,mami de Victor-Andrei - Pitonul
30 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana310 spune:

Eu cred ca esti o mamica perfecta

Carmen mami de Ina..mica (16.03.2009)
[/quote]

stiu ca toate suntem perfecte in ochiii copilului nostru, dar pica bine sa aud de la cineva, cand eu ma simt cea mai depravata mama!

Cat despre sot... da, chiar ma gandeam! De cand o avem pe Bris, chiar am zis ca... are el hibele lui si ne spargem capetele uneori, dar este un tata perfect! Si chiar si cand sunt foaaarte suparata pe el, pun asta in balanta si asa de mult cantareste...

Gia, mama lui Briseis, 16 aprilie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenada spune:

Olga nici Ina nu zice mama si nici tata decat fff rar... in rest vorbeste toata ziua dar numai ea stie ce spune Am vazut poze cu uriasul cel frumos si incantat de leagan .
Hihi.. am vazut un Vladimir cu aceleasi meniere la masa ca Ina.
Andiaroro este superba Anastasia . Si ce par lung... cred ca Ina este singura tunsa baieteste...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Victor e foarte rau momentan...ii curg mucii pe banda rulanta, nu poate dormi...se trezeste din 15 in 15 min plangand in hohote...

Partea buna e ca nu mai face temperatura...deocamdata...azi a avut 38 maxim, ieri 39...acum e ok...

Ii dau oscilo, panadol alternat cu nurofen...

Nu sta sa ii mai scot mucii cu batista...urla, fuge, se zbate...

Am pus ceai de musetel in umidificator si...ma rog sa poata respira mai usor la noapte...


A fost necajit toata ziua, dar a fost ok ca a fost si tati cu noi.
In plus, ca sa fie totul cu capac ...il dor si maselutzele ce stau gata-gata sa pocneasca...l-am dat cu orajel...


Ce sa mai spun? Am inima stransa de durere, dar sunt FERICITA!
Puiul meu a implinit azi 1 an...


Inca o data va multumesc din suflet pentru urari...oricare ar fi calea pe care ati ales-o.


Gigelica,mami de Victor-Andrei - Pitonul
30 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenada spune:

Citat:
citat din mesajul lui gigelica20

Va poftesc cu drag la o felie maaare de tort...




Gigelica,mami de Victor-Andrei - Pitonul
30 martie 2009


e de morcov??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doranna spune:

gia,
poate nu-i place o anumita leguma; am patit si eu cu iulia, pana m-am prins ca nu-i place telina, asa ca i-am scos-o de tot; acum nu mai avem pb...
mai tarziu am incercat sa-i introduc conopida, nu i-a placut, asa ca am renuntat
vezi si tu, daca ii place branzica dulce, de ex., pune-i in piure in amestec cu lapte praf si putin unt; ii plac cerealele, pune o lingurita
succes!!!

Mami fericita de Iulia-Alexandra (23 martie 2009)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana310 spune:

Si ca sa ma mai bucur un pic, va zic ce mai face efectiv Bris...

- face tai, numai daca vede pe cineva nou sau daca pleaca ea de undeva, sau cineva de la noi
- stie clar care e mama si care tata (doar ca tata e TA, mai rar tata)
- daca o intrebi unde e avionul, iti arata ca e sus si zice "SSSS"
- zice NU, de fapt zice cam NEAH, cand nu ii trebuie ceva (si adauga si gestica - isi intoarce capul intr-o parte)
- stie care e masina noastra, dar si pe unde sunt masini
- de mers, v-am zis ca a inceput sa mearga si azi... chiar sa fuga pentru ca o urmarea D. din spate cu "te prind, te prind"

si cam atatea imi vin in minte... dar in general face ceva ce nu poate nimeni cu atata sinceritate: ma ia in brate, isi pune fruntea de obrazul meu, si intr-un oftat luuuung zice... MAAAMAAAA Uneori chiar plang de fericire!!! Si in fiecare seara adorm rugandu-l pe Dumnezeu sa o tina sanatoase si sa aiba zile!

Gia, mama lui Briseis, 16 aprilie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana310 spune:

Citat:
citat din mesajul lui gigelica20

Victor e foarte rau momentan...ii curg mucii pe banda rulanta, nu poate dormi...se trezeste din 15 in 15 min plangand in hohote...

Partea buna e ca nu mai face temperatura...deocamdata...azi a avut 38 maxim, ieri 39...acum e ok...

Ii dau oscilo, panadol alternat cu nurofen...

Nu sta sa ii mai scot mucii cu batista...urla, fuge, se zbate...

Am pus ceai de musetel in umidificator si...ma rog sa poata respira mai usor la noapte...


A fost necajit toata ziua, dar a fost ok ca a fost si tati cu noi.
In plus, ca sa fie totul cu capac ...il dor si maselutzele ce stau gata-gata sa pocneasca...l-am dat cu orajel...


Ce sa mai spun? Am inima stransa de durere, dar sunt FERICITA!
Puiul meu a implinit azi 1 an...


Inca o data va multumesc din suflet pentru urari...oricare ar fi calea pe care ati ales-o.


Gigelica,mami de Victor-Andrei - Pitonul
30 martie 2009
sa se faca bine repede si sa treceti cu bine peste asta!!!

LA MULTI ANI, mamica fericita de baietel mare!

Gia, mama lui Briseis, 16 aprilie 2009

Mergi la inceput