Bobocei de sept-oct 2008 (272)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Ce sa zic, zestre pregatesc pentru Tina, ca si-asa avem discutii si barfe mari la scoala ca se place rau cu un baiat din clasa. Au facut sedinta pentru a discuta ce facem cu Fat-frumos si Ileana Cosanzeana ....si cica se barfeste pe la spate ca halal educatie are fata de acasa daca se pupa deja la varsta ei Nu imi ramane decat sa ii impusc pe barfitori.... S-au pupat la o petrecere si se face mare tam tam pe tema asta Dar cei care arunca cu vorbe urate , ma intreb eu, oare stiu ca si odraslele lor s-au pupat la fel ???? Ca doar se juca invarte sticla Ma ia capul daca incepem cu de-astea

Soricelul a fost de coma insa in parc Poate mai vine si maine printesa gospodina si il atrage cu o tarta cu bolovani

piolica incepusem sa imi fac griji cu mancarea, dar apoi dupa ce am mai discutat si cu alte mamici in aceeasi situatie, mi-am dat seama ca nu are rost. Cu singuranta nu va manca asa pana la facultate

Laureta pupici la Craiova Mai ales pentru bebelusul urlator

Babytza si puiiValentina David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Citat:
citat din mesajul lui babytza

piolica incepusem sa imi fac griji cu mancarea, dar apoi dupa ce am mai discutat si cu alte mamici in aceeasi situatie, mi-am dat seama ca nu are rost. Cu singuranta nu va manca asa pana la facultate



acuma... sa nu te superi...dar daca-ti povestesc de obiceiurile culinare ale sotului meu...

Gaia, mumã pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_boy spune:

Lauretaaaa cum tu la Craiova si nu spui nimic? Pe unde sunteti cazate? Azi a fost o zi superbaaa...ar fii fost frumos sa ne vedem

Babytza ma bucur ca si-a revenit soricelul si rupe iar inimi prin parc

Noi nu mai mancam nimic pasat..ciorbita o mananca asa cum o mancam si noi, de muscat musca orice.
Ciocolata mai fura de la noi cate o bucatica si se manjeste tot pe botic..nu papa multa..insa sa guste si pofticiosul.

Am si eu o inrebare pentru mamicile care au intarcat si care probabil inainte de asta adormeau puii la san. Acum cum mai adormiti bobocei daca nu cu tzitzi?Multu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Citat:
citat din mesajul lui gaia.nevia

Citat:
citat din mesajul lui babytza

piolica incepusem sa imi fac griji cu mancarea, dar apoi dupa ce am mai discutat si cu alte mamici in aceeasi situatie, mi-am dat seama ca nu are rost. Cu singuranta nu va manca asa pana la facultate



acuma... sa nu te superi...dar daca-ti povestesc de obiceiurile culinare ale sotului meu...



Lasa-ma sa sper ca nu ramane pe piure pana la adanci batraneti

Babytza si puiiValentina David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Babytza, si sotul meu mananca mai bebeluseste. Adica nu piure darrrr refuza muuulte feluri de mancare mai sofisticate. Am ramas socata cand am facut si eu o tocanita de cartofi mai scazuta ca si-a facut terci acolo de mi s-a facut rau la propiu si el era f fericit. Am vazut ca si soacra-mea ii face mancarea de cartofi cu bucati f mici si iese f groasa . Spun cu mana pe inima ca daca ii fac andei mancare dietetica o mananca foarte fericit. La fel, supa/ ciorba treb sa aiba legumele foarte marunte .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JulyMorning spune:

Buna seara!
Am intrat sa raportez si eu DPN-ul, daca cere lumea, sa ajung in lista Macar virtual sa fiu "sexuasa". Deci, DPN 27.06.2010. Adica am 27+ acu, n-am mai schimbat semnatura de un secol. Ah, da... si s-ar parea ca o sa o cheme Mara Ilinica Ziceti voi.. suntem noi intregi la mintzi?

Joy, Nerantula Felicitari, sa aveti sarcini usoare si bebei cel putin la fel de sanatosi si frumosi!

Pe mine sa ma scuzati, pur si simplu nu gasesc imboldurile necesare sa scriu... si decat putin si prost, mai bine deloc, m-am gandit eu.
Dar va citesc constant si va imbratisez cu drag!

_
Our future determines our past

bobocica Maia(28.08.2008)
Poze
20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Te-am pus in lista. Maia si Mara O sa le strigi oricum numa FETELEEEEE si o sa vina buluc amandoua...
Ca eu si cand strig Teo, si cand strig Radu, vin amandoi, sa nu cumva sa se dea ceva si sa scape ei...

Gaia, mumã pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

neatza, ???

Eu eram in sevraj rau rau de tot, cu dureri de cap, de ceafa si de umeri de nu puteam misca bostanul... asta pentru ca ieri n-am baut deloc, ca sa isi faca homeopatele treaba linistite.
Cred ca si-au facut ceva-ceva, dar io fara cafea nu mai pot, unless o fi vreo bulina homeopata care taie durerile de cap provocate de sevraj, io prin cartile mele n-am gasit.
Adica am gasit, belladonna, fix ce luam pt gat, deci nu tine...

(aaaaaah, ce buna e cafeaua mea fierbinte....)

Gaia, mumã pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

neata, Ada!! si mltumesc de !! acum ma duc sa o pun si eu pe foc
zici ca ti-e mai bine azi?? ma bucur!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Neata!

Eu am o dimineata excelenta! Azi noapte nici o trezire, nu am mai avut asa de la 3 luni! Oricum, eu m-am dus de vreo 3 ori la el sa vad daca mai respira , plus verificat de multe ori in videofon daca si-a mai schimbat pozitia Dimineata mucii erau uscati, chiar a putut suge fara sa ii aspir, fara febra
Pampersul era uscat, asa ca l-am pus repede, intr-o doara, pe olita, ne-am jucat cu sticlutele de siropele si a facut si primul pipi in olita, super! Si a luat cuminte toate siropelele, si-a pus singur pivalone in nas si tantum in gurita. ei?

Mami fericita de steluta Gruia (16.09.2008) si neghinita

Mergi la inceput