Burtici cu delfinasi de iulie-august 2010 (64)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

Cris86,merci de raspuns,dar iau fier de la 12 sapt,insa doar 1 tableta/zi,plus multivitaminele,magneziu etc.Atunci nu eram atat de anemica.Nu am luat Venofer ci un alt preparat perfuzabil Ferrlecit,din Ungaria.Ma gandesc ca e cam acelasi lucru.Deci se poate sa-m fie umflate de la perfuzia cu fier???fix aseara am observat dupa ce s-a terminat perfuzia.

Denisa-fericita cu 2 minuni in burtica
21+ Carla MariaMatteo Cristian

http://good-times.webshots.com/album/575890611lMnMMP

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

Michelle,beau cam 2-3 litri/zi.
Beluistef,nu te-am vazut de mult pe aici,am inteles ca v-ati mutat?!

Denisa-fericita cu 2 minuni in burtica
21+ Carla MariaMatteo Cristian

http://good-times.webshots.com/album/575890611lMnMMP

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris86 spune:

Citat:
citat din mesajul lui carla_2008

Cris86,merci de raspuns,dar iau fier de la 12 sapt,insa doar 1 tableta/zi,plus multivitaminele,magneziu etc.Atunci nu eram atat de anemica.Nu am luat Venofer ci un alt preparat perfuzabil Ferrlecit,din Ungaria.Ma gandesc ca e cam acelasi lucru.Deci se poate sa-m fie umflate de la perfuzia cu fier???fix aseara am observat dupa ce s-a terminat perfuzia.

Denisa-fericita cu 2 minuni in burtica
21+ Carla MariaMatteo Cristian

http://good-times.webshots.com/album/575890611lMnMMP


Sigur e de la perfuzie stai linistita si eu am patit la fel.
Hemoglobina la gemeni nu are cum sa fie mai mare de 10 , dar vezi a si prea mult fier luat o data poate duce la tremur in corp.

Eu beau 3-4L de apa\zi

cristina +21si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maya71 spune:

Buna delfinutelor!
Dau si eu din aripioare pe aici dar asa mai pe 'sestache'... m/a gasit directoarea in calea ei si m/a luat in birou... nu/i convine ei ceva si i/a picat pe mine asa ca...la 15:30 sedinta, sunt tare 'incantata' ... mi/au dat lacrimutele de necaz si oftica... Asa/mi trebuie daca ajut pe altii si le fac treaba...


Arissa... 'Alis in Tara Minunilor'... La Multi Ani sufletel drag! Sa ai parte numai de minuni si incantare toata viata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Cris86, Carla, si eu cred ca e tot de la tratament.
Mai iei fier?

*************************
Mihaela, www.pregnancy-duedate.com/tickers/rinqjvmdbi7dmy9q.png" target="_blank">22+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns enik83 spune:

arissa ...la multi ani..
carla.. multumesc de aprecieri...
fetelor..eu am cam somat cu intratul pe net..pe vremea asta frumoasa am un chef de duca.. is tot la o plimbare..si cu scaunul afara in gradina ..stau ca o floricica la soare...


19 cu o minune de
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arissa spune:

Buna, fetele!

Multumesc mult pentru urari! Va doresc si voua tot ce mi-ati urat mie si in special sarcina dusa la termen, fara probleme si bebe sanatos!
Nu fac nimic special de ziua mea (nu's in stare prea buna), sper sa ies la o plimbare cu sotul si fata deseara si cam atat.
Astept cu nerabdare vacanta de paste.

Vad ca vorbiti de carucioare, eu il am pe cel de la Maya si criteriul principal pentru mine a fost sa fie cat mai usor. Il puteam duce pe scari linistita.

tuturor!

arissa - mamica Mayei - 18.03.2007
Vine doi! 24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

De aceea Cris86,ieri nuam inceput sa iau 3 tb/zi,am luat 2 si perfuzia.ma gandeam sa nu fie mult deodata.Marturisesc ca eu beau apa cam haotic,intr-o zi 2 max,in alta 4,depinde de starea mea.Ieri dr mi-a spus clar: trebuie sa bei 3l/zi.
Si ai intrebat dr ?e normal sa se umfle degetele de la perfuzia cu fier??

Denisa-fericita cu 2 minuni in burtica
21+ Carla MariaMatteo Cristian

http://good-times.webshots.com/album/575890611lMnMMP

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beluistef spune:

Da, Denisa ne-am mutat si toata saptamana trecuta am robotit, bine macar ca am avut ajutoare, ca de una singura nu reuseam.
In legatura cu problema ta, cred ca e bine sa-l intrebi pe medic si daca e de la fier, poate nu-ti mai da intravenos.

***************************************************
Elena, 25+ cu Stefan ( pentru al doilea... negociem )
Si mamica de Luisa ( 23.07.2005)& Beatrice ( 02.06.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris86 spune:

Citat:
citat din mesajul lui carla_2008

De aceea Cris86,ieri nuam inceput sa iau 3 tb/zi,am luat 2 si perfuzia.ma gandeam sa nu fie mult deodata.Marturisesc ca eu beau apa cam haotic,intr-o zi 2 max,in alta 4,depinde de starea mea.Ieri dr mi-a spus clar: trebuie sa bei 3l/zi.
Si ai intrebat dr ?e normal sa se umfle degetele de la perfuzia cu fier??

Denisa-fericita cu 2 minuni in burtica
21+ Carla MariaMatteo Cristian

http://good-times.webshots.com/album/575890611lMnMMP


Da am intrebat si e normal.Mie mi se pare ca iei prea mult,eu zic sa ramai doar cu perfuzia.Eu acum iau un Tardiferon fol pe zi.

cristina +21si

Mergi la inceput