Viitoare mamici de septembrie-octombrie 2010 (29)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Klarisse

Fetelor mie toata lumea imi spune sa nu ma grabesc sa cumpar roz ca e posibil sa nu ramana fetita, ca e cam devreme si doctorul a zis ca e 60% sigur..Credeti ca se mai poate modifica? A patit cineva asa?

Klarisse graviduta 12+

http://lbdf.lilypie.com/zjrHp2.png


Daaa, eu! Data trecuta, la 12 sapt si 6 zile la Iosup era fetita, apoi la amniocenteza (care-i analiza de cromozomi deci 100% sigura) iesise baiat. Asa ca.... mai ai putina rabdarica cu cumparaturile. Eu zic ca dupa morfofetala de sem 2 poti fi relativ sigura dar nici atunci 100%.

Andreea, in 17+ cu si bb Vladimir (03 septembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Klarisse spune:

Ionela bine ai venit printre burtici, sa ai o sarcina usoara, la termen.
Eu am tot 12 s, mai precis 12 s si 3z si ma simt foarte bine, de fapt simptomele au fost blande cu mine de la inceputul sarcinii. Sa speram ca va continua la fel.

Klarisse graviduta 12+

http://lbdf.lilypie.com/zjrHp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

Buna ziua burtici.
Am aparut si eu pe aici... Fetelooooor e greu cu ora schimbata! Dupa ce ca oricum imi era somn, acum e si mai rau. Am venit de la munca, am dormit o ora si jumatate si tot imi vine sa mai dorm, dar vreau sa fac de mancare ceva ca...incepe frigiderul meu sa se poarte indecent: e tot mai gol, si nu e bine...iar hrana rece nu vreau nici eu, nu e buna nici pentru al meu sot.
Burticilor cu , voi ati facut eco pana la saptamana 6 sau dupa?
ca am auzit alte ,,spuse" de ale doctorilor de pe la noi si sunt curioasa. Cica de se vede embrionul format la acea saptamana de sarcine, e baiat, de nu se vede, e fetita. Oricum eu despre astea spun ca sunt-uri, dar...daca au dreptate?
Mariuk 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Klarisse spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mari-Mariuk

Buna ziua burtici.
Am aparut si eu pe aici... Fetelooooor e greu cu ora schimbata! Dupa ce ca oricum imi era somn, acum e si mai rau. Am venit de la munca, am dormit o ora si jumatate si tot imi vine sa mai dorm, dar vreau sa fac de mancare ceva ca...incepe frigiderul meu sa se poarte indecent: e tot mai gol, si nu e bine...iar hrana rece nu vreau nici eu, nu e buna nici pentru al meu sot.
Burticilor cu , voi ati facut eco pana la saptamana 6 sau dupa?
ca am auzit alte ,,spuse" de ale doctorilor de pe la noi si sunt curioasa. Cica de se vede embrionul format la acea saptamana de sarcine, e baiat, de nu se vede, e fetita. Oricum eu despre astea spun ca sunt-uri, dar...daca au dreptate?
Mariuk 12+


Eu am facut in saptamana 5 si nu se vedea nimic decat saculetul.

Klarisse graviduta 12+

http://lbdf.lilypie.com/zjrHp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

Eu am facut la 5 sapt si 4 zile...si mi-a zis ceva de "ecou embrionar"...avea cativa mm sacul embrionar, ma indoiesc ca la varsta aia a sarcinii se vede la cineva embrionul...zic si io...

12+ si mamica de Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionela.n spune:

Multumesc de primire

Eu sunt la primul bebe si nu stiu foarte multe. Dar citesc pe net si am acasa 2 carti. Sper sa ma descurc bine
De la o vreme sunt destul de somnoroasa. La voi e la fel?

Sarcina usoara tuturor


11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

Aha,, sa inteleg ca de mai sunt cu acelasi raspuns ca al Klarisei, e posibil sa pun ? saracul sot al meu si saracii nostri parinti...cat ar putea suferi...ca sunt satui de atatia nepoti. Cea mai fericita tot eu o sa fiu pentru ca va fi mea orice fel de carut ar trebui sa cumpar!

Mariuk 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chichiutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui Klarisse

Fetelor mie toata lumea imi spune sa nu ma grabesc sa cumpar roz ca e posibil sa nu ramana fetita, ca e cam devreme si doctorul a zis ca e 60% sigur..Credeti ca se mai poate modifica? A patit cineva asa?

Klarisse graviduta 12+

http://lbdf.lilypie.com/zjrHp2.png



Klarisse n-am patit si sper sa nici nu patesc! :P Asa de tare m-am bucurat cand am aflat ca e fetita...

Cristina 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionela.n spune:

Eu am facut prima eco la 6 sapt si patru zile si am putut sa ii aud bataile inimii pentru prima data. A fost fantastic, nici nu ma asteptam la asa ceva pentru ca tocmai imi facusem testul de sarcina de 1 sapt si iesise pozitiv

11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chichiutza spune:

Felicitari Aniast! N-ai sa ai nici contractii, nici infectii, nici deschideri de col nici nimic. O sa ai un bebe sanatosi si voios care iti va aduce numai bucurii!
Haideti fetele cu eco! Ce mai suspans! :)

Cristina 12+

Mergi la inceput