Viitoare mamici de septembrie-octombrie 2010 (29)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andra_b spune:

Bells wow, felicitari!!!

Ale

------------------------------
Nimic nu umple mai mult sufletul de desfatare decat faptul de a iubi si de a fi iubit.
-----------------------------

13+ cu bebe mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

Am terminat... Bleahh ce senzatie. Noroc ca a durat putin... la 14.30 deja terminasem. Aveam emotii cu lichidul amniotic ca data trecuta (la sarcina pierduta) era tulbure. Acum a fost limpede, clar. Rezultatul rapid il voi primi in 48 de ore iar cel final in vreo 3 saptamani.
Am intrebat care sunt riscurile de pierdere a sarcinii si mi s-a spus: Contractii puternice sau neinchiderea orificiului si pierderea lichidului amniotic sau infectarea. Sper sa trec cu bine de toate si sa merg cu sarcina mai departe cu brio.
Acum mai stau 30 min intinsa pe pat ca ma simt putin incordata apoi o iau spre casa. Va pup si va tin la curent.

Andreea, in 17+ cu si bb Vladimir (03 septembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pity27 spune:

ioana, chiar ma intrebam pe unde umblii ca nu ai mai scris nimic de ceva zile. ma bucur ca esti bine, sambata am fost si eu la bucur la un eco mai performant . daca stiam ca esti in spital te vizitam.
tu l-ai simtit pe bebi?

16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

Aniast, o sa fie bine, ai sa vezi...stai si tu mai mult de juma de ora acolo in patut ca nu te grabeste nimeni.
Bells chiar ca felicitari, abia astept si eu sa simt. Va spuneam eu ca mai zilele trecute am simtit ceva prin dreapta sus insa mi s-*a parut prea devreme...intr-adevar cand am fost la eco bebele era undeva in partea de jos a abdomenului, sub buric inca, si chiar spre stanga. Deci ce am simtit eu cine stie ce a fost, dar taaaare bine mai era...
Tin pumnii stransi stransi tuturor celor ce au eco azi.

12+ si mamica de Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Klarisse spune:

Aniast o sa fie totul bine, ia si odihneste-te astazi, stai in pat si converseaza cu noi.

Klarisse graviduta 12+

http://lbdf.lilypie.com/zjrHp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bells spune:

Andra, merci mult

Aniast, bravoooo, multa sanatate si ai sa vezi ca totul o sa fie bine, DD o sa te ajute ca bebicul sa creasca mare in burtica si peste ceva(putintele) saptamani o sa-l ti in brate si o sa-l alinti

Ioana, 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bells spune:

Eveline, merci, prima oara am zis ca sunt gaze, dar dupa mi-am dat seama ca nu erau, era bebicul meu scump isi facea simtita prezenta..

Ioana, 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

Dragele mele, multumesc mult, sunteti tare dragute. Nu mai am rabdare, ma duc repede la receptie sa ma programez pentru morfologia de sem 2, pe la 21 sapt, apoi ma duc acasa (jur ca nu conduc eu ) si ma bag in pat. Dorm putin apoi vin la voi sa povestim de carucioare, mobila de bb, scaune de masina si alte cele. Pupici.

Andreea, in 17+ cu si bb Vladimir (03 septembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Klarisse spune:

Fetelor mie toata lumea imi spune sa nu ma grabesc sa cumpar roz ca e posibil sa nu ramana fetita, ca e cam devreme si doctorul a zis ca e 60% sigur..Credeti ca se mai poate modifica? A patit cineva asa?

Klarisse graviduta 12+

http://lbdf.lilypie.com/zjrHp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionela.n spune:

Buna viitoare mamici si actuale burtici
Si eu am un bebe mic in burtica si se pare ca o sa fiu mamica de octombrie. Saptamana asta fac 12 sapt si sapt viitoare merg sa fac eco morfologica si bitestul.

Voi cum va simtiti la 12 sapt?

"Theoretically, if you go to the past in the future, then your future lies in the past. This is a picture of you in the future - in the past."

Mergi la inceput