Mamici de pufuleti de ian-feb 2010 (19)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns al3csa spune:

Citat:
citat din mesajul lui ale1212xa

Citat:
citat din mesajul lui mamidepuiuti

Citat:
citat din mesajul lui ale1212xa

neatza fetele

multumim de cafea..noi suntem odihniti..bebe s-a trezit la 3 si la 7...acum am reusit sa il adorm iar

eu am fugit...trebuie sa umblu dupa acte, sa fac dosarul de cic...am de alergat in tot orasul...asa ca ne citim mai spre dupa-masa asa

o zi frumoasa sa aveti

-----------------------------------------
Dragos-Andrei(08.02.2010)...un bebic mic si pitic facea baie intr-un ibric

pozele noastre
aoleu...acte...... te compatimesc...

cornelia,mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)
www.flickr.com/photos/43575800@N02/" target="_blank">poze


asa creste Alex



m-am intors in mai putin de o ora..cu totul rezolvat...nici nu imi vine sa cred ca am scapat asa de repede....am fugit la banca sa iau extrasul de cont...nimeni..in 2 minute eram gata...apoi la contabilitate al firma sa imi iau decizia de suspendare contract de munca si adeverinta cu veniurile...fata de acolo la asta lucra ca stia ca vin...in 5 minute am scapat si apoi fuga la primarie...nimeni...dar NIMENI la coada la ghiseu..tot asa 5 minute a durat. Mai mult am facut cu masina in trafic...ptiu, ptiu sa nu ma deochi ce repede a mers

-----------------------------------------
Dragos-Andrei(08.02.2010)...un bebic mic si pitic facea baie intr-un ibric

pozele noastre



Nu imi vine sa cred .. si noi trebuie sapt asta sa umblam dupa acte si mi se face asa o silaaa .. Sper sa scapam si noi asa de repede ..

de Yannis Andrei ( UN ADEVARAT LUPTATOR)23.01.2010 / ora 17:55


DOAMNE DA-NE PUTERE SI SANATATE !!!

Poze
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=149388
(povestea nasterii pisoiului)




O definitie data mamei pe care am auzit-o candva, este "Cineva care spera pentru tine"
-Din "Cartea prieteniei, a lui Francis Gay"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns al3csa spune:

Gataa !! Am terminat

Deci va astept

de Yannis Andrei ( UN ADEVARAT LUPTATOR)23.01.2010 / ora 17:55


DOAMNE DA-NE PUTERE SI SANATATE !!!

Poze
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=149388
(povestea nasterii pisoiului)




O definitie data mamei pe care am auzit-o candva, este "Cineva care spera pentru tine"
-Din "Cartea prieteniei, a lui Francis Gay"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale1212xa spune:

am revenit si noi in sfarsit
ca m-ai devreme a ppicat tot..cablu, net, telefonul nu mergea oricum de saptamana trecuta...asa ca mi-am bagat piciorul, l-am luat pe bebe si am plecat la plimbarica
acum am ajuns acasa si vad ca netu a venit...sa verific si telefonuu si cablul...cablul da, telefonu canci...2 din 3...admirabil

-----------------------------------------
Dragos-Andrei(08.02.2010)...un bebic mic si pitic facea baie intr-un ibric

pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns al3csa spune:

Citat:
citat din mesajul lui ale1212xa

am revenit si noi in sfarsit
ca m-ai devreme a ppicat tot..cablu, net, telefonul nu mergea oricum de saptamana trecuta...asa ca mi-am bagat piciorul, l-am luat pe bebe si am plecat la plimbarica
acum am ajuns acasa si vad ca netu a venit...sa verific si telefonuu si cablul...cablul da, telefonu canci...2 din 3...admirabil

-----------------------------------------
Dragos-Andrei(08.02.2010)...un bebic mic si pitic facea baie intr-un ibric

pozele noastre



Deci .. totusi traim in Romania

de Yannis Andrei ( UN ADEVARAT LUPTATOR)23.01.2010 / ora 17:55


DOAMNE DA-NE PUTERE SI SANATATE !!!

Poze
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=149388
(povestea nasterii pisoiului)




O definitie data mamei pe care am auzit-o candva, este "Cineva care spera pentru tine"
-Din "Cartea prieteniei, a lui Francis Gay"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale1212xa spune:

daaaaa...pea imi mersese totul bine azi
dar nu-i problema, doar de net sunt depedenta...telefonul am aflat ca nu merge ieri de la un vecin iar cablul din intamplare a venit buni pe la mine si a dat drumu sa vada ce mai zice de Moscova...in rest...

-----------------------------------------
Dragos-Andrei(08.02.2010)...un bebic mic si pitic facea baie intr-un ibric

pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

noi raportam zambet dupa vaccin ... saracutzu (m-a apucat o jele de nedescris)...citeam pe DC despre vaccinuri, galme, noduli, diverse si m-a luat o frica si sotul injura de medicina, de medici si de mama lor... of. Sper sa nu facem nicio reactie adversa. Pediatra cica :"si cum vrei sa te faci soldat?" si cine a zis ca vrea sa ajunga soldat? (in niciun caz!!!), dar a fost un barbatush viteaz, fapt pentru care suntem mandri... si 7,100 kg la 2 luni si o saptamana.

Voi ce reactii adverse raportati?

Caius
www.onetruemedia.com/shared?p=a9d3cf557a086fbc51ce81&skin_id=0" target="_blank">videos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns al3csa spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

noi raportam zambet dupa vaccin ... saracutzu (m-a apucat o jele de nedescris)...citeam pe DC despre vaccinuri, galme, noduli, diverse si m-a luat o frica si sotul injura de medicina, de medici si de mama lor... of. Sper sa nu facem nicio reactie adversa. Pediatra cica :"si cum vrei sa te faci soldat?" si cine a zis ca vrea sa ajunga soldat? (in niciun caz!!!), dar a fost un barbatush viteaz, fapt pentru care suntem mandri... si 7,100 kg la 2 luni si o saptamana.

Voi ce reactii adverse raportati?

Caius
www.onetruemedia.com/shared?p=a9d3cf557a086fbc51ce81&skin_id=0" target="_blank">videos



Sa se faca maaaare si voinic viteazul tau .. Noi la 2 luni si sapt fix avem 2.750 gr

de Yannis Andrei ( UN ADEVARAT LUPTATOR)23.01.2010 / ora 17:55


DOAMNE DA-NE PUTERE SI SANATATE !!!

Poze
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=149388
(povestea nasterii pisoiului)




O definitie data mamei pe care am auzit-o candva, este "Cineva care spera pentru tine"
-Din "Cartea prieteniei, a lui Francis Gay"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulenca spune:

Buna fetelor,

Ce de buzoience..., si eu tot nascuta si crescuta in Buzau - unirii sud, sc. 15, lic. Eminescu da' din poze nu imi dau seama daca va stiu.

Am depus si noi actele pt alocatie si trusou iar dupa Paste le depun pt indemnizatie. Mie mi se pare revoltator ca dureaza atat de mult. Cotizam de innebunim si impozitele imediat trebuiesc platite dar cand e vb de drepturi mai putem astepta. Asa cum se platesc penalitati pt intarziere la plata impozitelor asa ar trebui si la neplata la timp a drepturilor. Si mai au si nesimtirea sa interzica obtinerea oricarui venit pe perioada CIC-ului. Pai daca nu mai pot si mor de foame ce fac - astept banii de la ei sau gasesc o modalitate sa produc ? Si daca produc si declar nu e bine deci fac bani negri si uite asa creste evaziunea.

Apropo de diaree, copii alaptati la san au asa numita diaree la san- scaune f moi aproape lichide dupa fiecare masa sau mai rar care sunt considerate absolut normale. Mariuka asa a avut dupa fiecare masa iar Vladimir de vreo 3-4 ori pe zi. Daca nu exista alte simptome (letargie, deshidratare, voma, temperatura) e totul ok. Eu chiar astept 5-10 min dupa ce face ca sa mai absoarba pampersul din lichid pentru ca altfel se murdareste pana la gat cand il schimb. Si tot de asta il si spal dupa fiecare scaun. E oricum mai bine decat cu servetele pe care nu le folosesc decat in deplasare sau noaptea.

Am stabilit si noi data botezului - 1 mai si trebuie sa vb la local de meniu si alea alea. Cat mai e meniul si in ce consta ? E tot ca la nunta sau mai light.

AAAA sa nu uit sa ma dau mare - Mariuka a luat premiul 1 la un concurs national Muguri de primavara sectiunea desen / pictura - (3-5 ani). Imi zisese doamna de la gradi ca a desenta ceva frumos si ca a fost selectat desenul ei da nu stiam exact ce si cum. Am fost f mandra si mirata in acelsai timp pt ca nu mi se pare ca deseneaza ceva ci mai mult mazgaleste - dar se pare ca doar acasa se prosteste iar la gradi ia activitatea asta in serios.

Pup fetele si bebicii.

MARIUKU PUI DE IULENKA

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10722;104/st/20060808/n/MARIA+THEODORA/dt/8/k/82d2/age.png

www.flickr.com/photos/64178045@N00/sets/" target="_blank">MARIA THEODORA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

Citat:
citat din mesajul lui danyelana

Citat:
citat din mesajul lui cris_mario

s-a trezit am schimbat-o a papat si akm doarme iar ...e asa viata zic si eu ...dar sincer cred ca este de la vremea asta mohorata..pap salata orientala la care va invit si pe voi si apoi fug si eu sa trag un pui de somn
am uitat sa va spun k ieri am mancat 2 bucatele de peste prajit si o jumatate de pahar de suc cu acid ,dar nu a avut nmk,chiar a dormit mai bine zic eu

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...




Asa viata mai zic si eu Sa-ti fie de bine pestele si sa ai o zi super. Ai iar de calcat?






Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010

pozele mele


"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire






ms frumos...eee de data asta nu,am dormit putin,m-am relaxat azi

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulenca spune:

AAAA voi ce vaccinuri faceti fetelor. Eu Mariei la 2 luni i-am facut infanrix pentru ca cele gratuite mi-a spus doctorita ca dau reactii mai urate si ea mi-a recomandat sa il cumpar. Acum in schimb mi-a spus ca are vaccinuri bune si ca nu are rost sa mai cumpar Infanrix ci doar Act-Hib pentru ca pe asta nu il are. Mi-a spus ca in plus mai pot face Rotarix - impotriva rotavirusului (cel cu scandaul cu tulpina de porcina)- inca nu aparuse stirea si Prevenar - vaccinul pneumococic (otite, meningite, pneumonii cauzate de bacteria asta streptococcus pneumonie). Rotarixul am zis din start ca nu il fac pentru ca eu nu prea cred in virusul asta si ma mai gandesc si in privinta Prevenarului. Mariei i l-am facut dar recunosc ca fara sa ma documentez prea mult. Eu sunt de parere ca anumite vaccinuri sunt indispensabile dar altele - se poate si fara. Acum exista vaccinuri pt aproape orice dar eu zic ca mai trebuie lasat si organismul sa produca anticorpi singur. Oricum cele care alaptati puteti sta linistite pana pe la 6 luni - 1 an copii nu vor avea probleme pentru ca imunitatea dobandita prin lapele matern e fantastica. Mai pot sa apara mucusori sau ceva asa f usor dar nimic mai grav.



MARIUKU PUI DE IULENKA

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10722;104/st/20060808/n/MARIA+THEODORA/dt/8/k/82d2/age.png

www.flickr.com/photos/64178045@N00/sets/" target="_blank">MARIA THEODORA

Mergi la inceput