Mamici de pufuleti de ian-feb 2010 (18)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns xela_07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ale1212xa

si ca sa ne mai inveselim un pic:

Un tip intra intr-o carciuma cu ditamai strutul dupa el. Chelnerita vine sa ia comanda. Tipul zice:
-Un hamburger, cartofi prajiti si o Cola, apoi intreaba strutul:
-Tu ce vrei?
-La fel! zice strutul.
In scurt timp chelnerita se intoarce cu mancarea si zice:
-Poftiti! Face 28.45!
Omul baga mana in buzunar si scoate din prima, fara sa se uite, exact suma care ii trebuie, cu maruntis cu tot.
A doua zi, omul si strutul revin in carciuma. Tipul zice:
-Un hamburger, cartofi si o Cola. Strutul:
-La fel!
Chestia devine rutina, pana cand, intr-o seara, chelnerita intreaba:
-Ca-ntotdeauna?
-Nu. r vineri seara, asa ca vreau o friptura, cartof copt, o salata si o sticla de vin.
-Acelasi lucru si pentru mine, adauga strutul.
In scurt timp chelnerita se intoarce cu mancarea si zice:
-Poftiti, face 72.38!
Omul baga mana in buzunar si scoate din prima, fara sa se uite, exact suma care ii trebuie, cu maruntis cu tot, la fel ca-ntotdeauna. Chelnerita nu-si mai poate stapani curiozitatea:
-Scuzati-ma, domnule, cum reusiti sa aveti mereu pregatita suma exacta, scotand-o din buzunar fara macar sa va uitati?
-Acum cativa ani, zice tipul, faceam curat in podsi am gasit o lampa veche. Cand am incercat sa o lucruiesc a iesit din ea un duh si s-a oferit sa imi indeplineasca 2 dorinte. Prima a fost asa: de cate ori va trebui sa platesc pentru ceva, sa bag mana in buzunar si sa gasesc acolo intotdeauna banii potriviti.
-Dar e fantastic!, zise chelnerita. Cei mai multi oameni si-ar fi dorit un milion de dolari sau cine stie ce averi; insa dumneavoastra veti fi atat de bogat cat veti dori pentru tot restul zilelor!
-E-adevarat! Fie ca e vorba de o sticla de lapte, de un pachet de tigari, de un apartament sau de un Rolls Royce, suma exacta se afla prgatita la mine-n buzunar.
-Super tare! Auziti, dar care e treaba cu strutul?
Omul trage aer in piept, ofteaza apoi lung si zice:
-A doua dorinta a fost cam asa: o pasarica inalta, cu curul mare, cu cracii lungi si care sa fie de acord cu tot ce spun, dar..duhul n-a inteles aluzia....

-----------------------------------------
Dragos-Andrei(08.02.2010)...un bebic mic si pitic facea baie intr-un ibric

pozele noastre


ce tare

Xela, mamica de Andreea (aug 2007) si Cristian (ian 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Citat:
citat din mesajul lui myky791

imi pare rau cristies pt gargaritzul tau. sa se faca bine mai rpd. bv ca tiai cumpartat rochita pt botez si eu treb sami iau ceva
cris d la multi ani! pt ana si ai sa vezi ca ema o sa fie cuminte, ca e dra si in lume treb sa fie cuminte.
fetelor azi se da ceasul inainte cu o ora! si asa avem somn limitat unele, mai avem si mai putin cu o ora acu.
nu stiu ce a avut azi piciul meu dar M-A LUZIT!!!!!!!!!!!!! CUMPAR RABDACOL 10 FLACOANE!!!!!PLATESC ORICAT!!!!!!!!!!
m-a ajuns o oboseala.....mai avem pana la baita, pe la 8 30 o facem cred...sa iasa baiatul ast mai mare sal primenesc pe el, sai tai unghiutele, si apoi asta mic si dupa un dus eu si kaput cu mn ca mis terminata!

Mihaela mami mandra de baieti Andrei Gabriel(02.05.2005), Petru Catalin (15.01.2010)


M-am tot tinut sa-ti raspund, la noi tuturug-ul (e cu t sau cu tz?) e penultima reduta. Asa se scoate aerul cand am epuizat variantele uzuale si cand plange neconsolat tot asa ne scoatem cat sa nu cheme vecinii politia.

Si de spalat la chiuveta daca ai temperatura constanta in casa e mult mai bine decat cu servetele. Eu am sapun lichid pentru el si mi-e simplu desi cand spuneau fetele credeam ca n-o sa pot face ever.

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xela_07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristies

Citat:
citat din mesajul lui xela_07

de aici m-am inspirat pentru reteta de somon. am mai schimbat cate ceva pe ici pe colo dar cam aia e ideea generala. a iesit super bun, daca nu mancam pe fuga ar fi fost si mai bun ...

cristies - de cate ori a facut kk ieri? nu se spunea ca cei alaptati nu fac diaree ?


Xela, mamica de Andreea (aug 2007) si Cristian (ian 2010)


Super arata somonul. Poate iau si eu maine, azi am fost la care4 si avea somon doar la 50 de lei kg - am luat miercuri din cora cu 38 si mi s-a parut mult...

Asa se zice, dar fi-miu n-a auzit. Faza e ca eu am fost deranjata la stomac week-end-ul trecut si mi-a trecut intr-o zi... iar el ieri a avut varful. Nu mai stiu ce sa zic... Bine ca mananca si ca se hidrateaza din lapte ca atat mai trebuia sa fac solutii de rehidratare, cand eu nici cu biberonul nu stiu sa-i dau. Cu lingurita nici atat... el crede ca ne jucam... ii bag lingurita in gura si in secunda urmatoare rade si iese tot laptele pe el. Deja ma gandesc cu groaza la diversificare. Dar poate daca se face mai mare intelege ... Eu abia astept sa vorbeasca, ieri in repriza de plans am crezut ca i-am facut ceva, rupt vreun os sau ceva ca zbiera ca din gura de sarpe, ii curgeau lacrimile si era rosu ca racul...Of doamne...

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc


saraca de tine ... no comment, bine ca a trecut. nu cred ca se transmite prin lapte la 4-5 zile, mi se pare f mult . ia sa mai cercetez, va spun daca gasesc ceva ...
m-am distrat cu biberonul , lasa ca trece si asta
bine totusi ca ati rezolvat cu cumparaturile. frac ??
eu somon iau f f rar pt ca mi se pare totusi scump, dar daca tot v-am auzit am poftit si eu

Xela, mamica de Andreea (aug 2007) si Cristian (ian 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xela_07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristies
M-am tot tinut sa-ti raspund, la noi tuturug-ul (e cu t sau cu tz?) e penultima reduta. Asa se scoate aerul cand am epuizat variantele uzuale si cand plange neconsolat tot asa ne scoatem cat sa nu cheme vecinii politia.
_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc


eu nu inteleg ... , ce e aia tuturug?

Xela, mamica de Andreea (aug 2007) si Cristian (ian 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca_mica spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorex

ana g si doxa, insanatosire rapida!
vad f multe fete racite...

Citat:
citat din mesajul lui ratusca_mica

TANNNNAAA!!!! In sfarsit am pus si noi poze la semnatura, sa ne vada lumea ce baiet frumusel suntem noi Acuma incerc sa pun si un filmulet, sa vad daca suporta Picassa asa ceva sau nu

Ratusca mami de Andrei Ioan (12.01.2010)


off..ca dulci mai sunt...
c tare e aia cum sta pe canapea..

_
AMR 5..da' vreau sa le pastrez

www.flickr.com/photos/44547000@N05/" target="_blank">IURIA INIMII MELE.. (01 martie 2010)




Asa-i? Cineva mi-a zis ca din poza aia se vede clar ca e barbat, ca sta pe canapea si se-ntinde Bine, saracu' era in picaj ca nu-l mai sustinea mami, dar asa a iesit in poza

Ratusca mami de Andrei Ioan (12.01.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xela_07 spune:

suge piciul de o ora cred , macar sunt sigura ca adoarme. poate reusesc sa vad si eu un film cu tacsu' daca nu ne face alt program Andreea .


Xela, mamica de Andreea (aug 2007) si Cristian (ian 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca_mica spune:

Seara buna!

Noi raportam o masa de la san vomata la juma de ora dupa si ma mai si mulsesem si ii dadusem si ce am muls (bine, 30 ml, dar orisicat...) Deci, dupa ce ca mi-a scazut cantitatea de lapte, asta micu' il mai si vomita... offf!Si bag ciorbe, galactogil, ceai de chimen si anason... ce sa mai iau maica? Ce ti-e si cu materialul clientului, domne, daca nu e de calitate!

Cris.d - distractie placuta maine, cat mai putin stress!
Xela - da, e scump intr-adevar somonul, insa mie imi place ca e foarte satios, nici nu trebuie sa iau o cantitate mare. de obicei luam cate 1-2 bucatele de caciula si e suficient. restul pestilor nu mi se par deloc satiosi, pot sa mananc in nestire, sunt ca mamaliga- dupa juma de ora mi se face foame

Ratusca mami de Andrei Ioan (12.01.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_g spune:

somooonn...de fapt, eu-s innebunita dupa peste in general. sau eram....cat am fost insarcinata, numai gandul la peste imi facea greata, dar acum nu as zice nu la un peste cu mujdei si mamaliga...ideal ar fi sa mi-l puna cineva gata pe masa.
imi curge nasul ca la balamuc. am luat un paracetamol si o sa mai iau unul diseara. asta micu e bine deocamdata. un pic mucos, dar stare generala f buna, vesel...mancacios..etc

mama lui STEFAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui ratusca_mica

Seara buna!

Noi raportam o masa de la san vomata la juma de ora dupa si ma mai si mulsesem si ii dadusem si ce am muls (bine, 30 ml, dar orisicat...) Deci, dupa ce ca mi-a scazut cantitatea de lapte, asta micu' il mai si vomita... offf!Si bag ciorbe, galactogil, ceai de chimen si anason... ce sa mai iau maica? Ce ti-e si cu materialul clientului, domne, daca nu e de calitate!

Cris.d - distractie placuta maine, cat mai putin stress!
Xela - da, e scump intr-adevar somonul, insa mie imi place ca e foarte satios, nici nu trebuie sa iau o cantitate mare. de obicei luam cate 1-2 bucatele de caciula si e suficient. restul pestilor nu mi se par deloc satiosi, pot sa mananc in nestire, sunt ca mamaliga- dupa juma de ora mi se face foame

Ratusca mami de Andrei Ioan (12.01.2010)


la mine merge ceaiul de fenicul

_
AMR 5..da' vreau sa le pastrez

www.flickr.com/photos/44547000@N05/" target="_blank">IURIA INIMII MELE.. (01 martie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristies

V-am citit dar neuronul e obosit tare. Ieri a facut diaree Gargaritzul si kk verde... Si o tura de plans de jumatate de ora in care am albit tot parul pe care vroiam sa-l fac blond.

I-am dat Floridral cu biberonul (circ mare ca nu stiam sa-i tin biberonul - ce toanta sunt, lume buna) si azi noapte papa din doua in doua ore ca sa nu se deshidrateze. Azi dimi a facut mai bine si ca atare l-am dus la shopping (pentru noi era ultima posibilitate inainte de botez - i-am luat costum cu frac , marturiile si cruciulitele pentru la biserica. Mi-am luat si eu o rochie cam uratica - dar la gabarit depasit ce puteam sa iau?

Mai scriu ca a inceput plansul...

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc


deci io sunt batuta in cap rau....care e treaba cu marturiile si cruciulitele? care e scopul? am mai citit darnu inteleg ce e cu ele...n-am fost la niciun botez..

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

poze



AMR....,7, LA NAIBA, e de bine.....

Mergi la inceput