FIV-Dr. LAURA DRACEA ( 6)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns denissa_k1 spune:

anda, multumesc pentru raspuns..si sa va ajute D-zeu ca urmatoarea incercare sa fie incununata de reusita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denissa_k1 spune:

scuze, pentru Camelia era raspunsul anterior....sunt noua pe acest forum si sper sa imi acordati circumstante atenuante...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancutza2009 spune:

Citat:
citat din mesajul lui denissa_k1

anna e grozav ce spui tu sa faci inseminare nu FIV AVAND O SPERMOGRAMA CU VALORILE ASTEA; PE MINE , CU VALORI ALE SPERMOGRAMEI DE 6MIL, "M-A SUTUIT"(DEZARMAT) MOISA DE LA GIULESTI DE NU M-AM VAZUT...DAR ....de acum faptul e consumat oricum....Felicitari.!
Poate sa-mi dea cineva o lista completa cu analizele care se cer la Gynera? am sunat iar azi toata ziua, am trimis in prealabil si niste mailuri la care nu am primit raspuns, iar la telefon intra casuta vocala care spune sa revenim dupa 14 aprilie....


DENISSA iti trimit eu baremul de la Gynera , da nu stiu cum, ar fi simplu pe mail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denissa_k1 spune:

ancuta mailul meu este denissa_k1@yahoo.com Multumesc anticipat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vanessa80 spune:

Buna dimineata! Va invit la sau laptic cald.
Vad ca sunteti foarte active.
ANCUTZA mai ai putin pana la eco. Sa respecti exact tratamentul.


26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns havin spune:

HRISTOS A INVIAT!am revenit dupa o minivacanta, pe 13 aprilie merg la control si apoi incep tratamentul.Bafta multa la toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CAMELIA28 spune:



ANCUTZA,

la noi a fost f. ciudat, am facut eco la 3 zile dupa a doua beta (120),
se vedea ca e ceva in uter, si apoi dupa 5 zile m-am trezit fara el, adica incepusem sa am o scurgere inchisa la culoare ca si cum mi-ar veni ciclu si am fost in urgenta, nu mai era nici la eco , nici beta pozitiv.

In perioada in care trebuia sa imi vina ciclu, vreo 5 zile am avut o scurgere enervanta , cum spuneai si tu , nu incepea bine ca se termina, dar nu era sange.

Tu astepti eco de la Gynera? De ce nu te duci la alt doctor ? la cel ce-ti va urmari sarcina sa vada ce se intampla, poate iti da alt tratament, zic si eu.
Trebuie sa crezi in sansa ta, citisem undeva pe un forum si mai stiu inca un caz de sarcina dusa cu hemoragii frecvente in primele 3 luni, si acum au copii. Conteaza si ce medic ai, putini au curajul sa nu faca chiuretaj (cum zice protocolul).Ca sa nu mai punem la socoteala pe cele ce au aflat in 5-6 luni ca sunt gravide pt ca au tot avut ciclu.
Repet, ai incredere in sansa ta, dumnezeu te va ajuta, TREBUIE sa fie bine, stai in pat si nu te stresa, nu ajuta.

Te pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancutza2009 spune:

Multumesc mult, Camelia mi-ai deschis mintea.Acum am inceput sa dau telefoane pt o programare la un ecograf.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancutza2009 spune:

Fetelor, sunt trista am fost la eco si nu se vede nimic, iar beta azi este 307.Va multumesc mult pt incurajari si cred ca anul asta nu mai fac nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda82 spune:

Ancutza, totusi beta e mare..cat era cand l-ai facut ultima data. Nu pot sa inteleg de la ce ai astfel de sangerari...ca oricum nu cred ca e menstra...Ai facut eco intravaginal sau abdominal...ma gandesc ca poate din acest motiv nu s-a vazut...poate sarcina este prea mica...

Nu stiu ce sa-ti zic..m-am intristat si eu...

Mergi la inceput