Gravidute de Noiembrie - Decembrie 2010 (5)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alysa26 spune:

am citit ca multe fete o sa aiba gemenasi...felicitari!!!!!

am vrut sa zic ca am vazut 2 fete pe aici de la aspirante...onybony , joy ce ma bucur fetele ca ne putem reuni si la odisee....

eu am doar 3 sapt acum. o sa astept ca trebuie sa ma mut la sf sapt si apoi pe la 7 sapt o sa fac programare la dr. aici in satte...fetele care sunt din sua stiu- nu mergi la dr decat dupa 6-7 sapt de sarcina. eu la eric am fost la 6 sapt jumate si nu s-a vazut pe eco nimik. mi-a facut transvaginala sa auzim inimioara...as aca mai asteptam vreo 3-4 sapt.

in rest ma simt bine..e si inca devreme pt simptome..

vad ca aici la odisee greturile sunt l a putere...

va puup

fericita de ericutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allexxia_m spune:

Buna fetelor!
Am citit ca la unele dintre voi deja se vede burtica, eu am aproape 9 saptamani dar nu se vede din haine, decat ca ma uit eu la ea si o vad mai umflata in partea de jos si este tare. Dar pantalonii imi vin inca. Este cumva vreo problema?

Felicitari noilor venite sau confirmate

8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alysa26 spune:

nici la mine nu s-a vazut la prima sarcina burta pana la 5 luni...abia de la 5 luni jumate puteai zice ca sunt gravi...

mami fericita de eric si 3+

bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alysa26 spune:

toate ati fujiiiiit?

mami fericita de eric si 3+
http://lbdf.lilypie.com/05A8m8.png//lbdf.lilypie.com/05A8m8.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allexxia_m spune:

Eu sunt pe aici ...
Ms, atunci m-am linistit, desi recunosc ca d'abea astept sa inceapa sa se vada, imi este drag

8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allexxia_m spune:

Noapte buna burtici!

8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Joy21 spune:

alysa, bine te-am regasit Chiar ma gandeam zilele astea la tine, ca nu ai mai dat nici un semn la aspirante. Sa fie intr-un ceas bun!

Multumesc de primire, sa dea Dumnezeu sa avem toate bebelusi sanatosi si la termen!

Victoria, mami de Anna Sofia, 6+ cu inimioara

Sofia, 1 an si 5 luni


"Nu-ti fie frica sa faci un pas mare. Nu poti trece o prapastie din doua sarituri mici."
David Lloyd George



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alysa26 spune:

ma bucur joy ca esti cu noi...

nu am mai dat pe la aspirante demult..nu mai am timp ca ma mut si e nebunie...acum mai am putin si gata...

noapta buna..cupii

mami fericita de eric si 3+
bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madanic spune:

Alysa, Joy bine ati venit, sarcini usoare si bebei sanatosi.

Sashenka, uraaaa ce bine. Ma bucur ca ai reusit sa vezi samburelul si sa scapi de sperietura.

Eu azi am intrat mai tarziu, ca am alergat sa-mi gasesc apartament si day care pentru Isabella. Uff, grea treaba, dar am gasit pana la urma. Aici oferta e larga dar trebuie sa bati coclaurile sa vezi tot ce gasesti si apoi sa te hotarasti.
Acu nu ramane decat un singur hop, mutatul. Daca trec si de asta ma relaxez.
Luni, ma duc la doctor nu mai intru pana atunci dar promit ca ma intorc cu vesti.

Madalina
mami de Isabella Andreea si 7+
http://www.picasaweb.com/bogdanmabo
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=124758
"Dumnezeu are numai 2 maini, de aceea a creat mamicile"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alysa26 spune:

madanic si eu trebuie sa ma mut si am cautat cred ca 2 luni un apart pan aam gasit ceva acceptabil. eu nu mai caut daycare ca voi sta acasa cu eric.

multumim de primire

mami fericita de eric si 3+
bb2

Mergi la inceput