Ingineri fosti, viitori...(33)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna fetelor!
Am terminat de printat, maine ma duc sa inmanez. Pentru examinare au aparut doua date la orizont: 7 mai si 29 iunie... Eu as vrea in mai dar nu se stie. Si daca este in iunie nici acasa nu pot sa-mi iau bilet ca in UK cel putin nu zboara nimeni... Nebunie ce sa mai.
Otilia situ ca atunci cand sunt mici se adapteaza mai usor dar a mea este o sensibiloasa si o nervoasa. V-am spus eu ca nu am un copil ca toata lumea si ca am unul mai ciudatel.
Nu stiu .. V-am zis ca imi este frica sa nu sara biet copil dupa fix. Din fericita mea Roxy era o fantomita speriata de scoala, ea care adora sa mearga...
In fine acum alte emotii: examinarea... Unul din externii mei care este o tipa de la Cambrige este pe mecanica... Im este asa un morcov undeva de nu va pot spune.
In fine om vedea. Poate maine aflu mai multe.
Ancuta cate mai tragi si tu cu dintisorii tai. De la ce ti-a fost rau?
Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xerxe2005 spune:

Ieri am avut iarasi o sedinta in care am prezentat 5 regulamente. Prima prezentare a fost cat de cat urmarita, la celelalte am fost zorita, ca mai erau si alte punct pe ordinea de zi. Fostul director tehnic, actual sef la un birou de Urmarire Implementare Proiecte a incercat sa ma incurce cu o chestie, dar nu i-a mers. Deci a iesit bine.
Saptamana viitoare am alta sedinta, prezint alte 7 rapoarte. De data asta e ceva nou, dar sper sa fie bine si atunci. Mai inca de lucru la ele.
Copilul meu a fost o binecuvantare saptamana asta, a fost vesel si dragut si a dormit bine si imi e drag de mor.

Elena Isabela, mamica lui Razvan - Gabriel - 01.08.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna fetelor!
Ieri am inmanat. Data examinarii este 29 iunie asa ca joi zbor catre casa. Abia astept! Sper sa nu mi se incurce planurile.
Aseara am fost la o rietena de a mea. M-am simtit excelent cu ea si prietenul ei. Am dormit in final dupa 6 zile aproape de nesomn complet.
Acum procesez niste probe pentru seful meu ca unul din studentii lui a plecat in Pakistan ca este tatal lui bolnav si a ramas un student singurel. Daca nu aveam asta de facut pleca acasa de saptaana asta.
Elena dar tare ocupata esti... ce de munca trebuie sa fie. Eu cred ca as inebuni cu atatea hartoage. Iubesc munca practica si prezentarile dar urasc hartogaraia.
Pupici si sa aveti o zi super!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xerxe2005 spune:

Lucrez la birou, nu e proiectare ce facem, e exploatarea si intretinerea lucrarilor hidrotehnice, dar hartogaraie inseaman. Cei din teritoriu fac mai multa munca de teren. Noi mai mergem in cotrol, dar mai rar, ca nu ne lasa treburile de la birou. Avem grafice de intocmire pentru fiecare tip de documentatii. Noua noastra directoare e f ambitioasa si f riguroasa cu termenele, asa ca ne incadram in termene fara discutie.

Elena Isabela, mamica lui Razvan - Gabriel - 01.08.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna!
Elena stiu cum este ca soata mea lureaza in inspectie la drumuri si poduri. El face mult teren dar si hartoage.
Eu azi am lucrat pentru un student de-al supervisorului meu si nici nu a aparaut mandra respectiva. ma duc acum acasa. Poate resusesc sa ma odihnesc un picut.
Va pupic!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Fetele unde ati disparut?
Vreme frumoasa se pare ca toata lumea fuge prin parc,la gratar, etc...
Eu azi am invitati asa ca am petrecut ziua in bucatarie.
Va pupic!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:

Dragelor, buna dimineata.
Eu am fost in Team Building la Bran cu colegii de servici. A fost foarte fain, chiar daca vremea nu a fost extraordinar de buna. M-am intors ieri dupa-amiaza rupta de oboseala, asa ca am reusit performanta de a ma culca la 7 seara si a ma trezi la 7 dimineata . Si cred ca daca nu trebuia sa vin la servici, mai dormeam inca o gramada.
Va pup si va doresc o zi superba si o saptamana si mai si.

Iepumic
Noi pozici cu Iepi-Mici
www.blogger.com/profile/15682496647701150608" target="_blank">CRISTINA ARE NEVOE URGENT DE AJUTOR

All's Well That Ends Well.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:




Salutare tuturor inginerelor!

Va rog sa-mi iertati absenta, dar nu prea m-au lasat astenia si job-ul sa scriu, lipsindu-ma de inspiratie si de timp... Colac peste pupaza am mai trecut si peste o otita cu Vladut si-o amigdalita puroianta la Raducu, la care se adauga descoperirea unui usor stabism si-a unei hipermetropii la Raducu, drept pentru care de-o saptamana poarta ochelari de corectie cu +1 la ochiul stang si +1.25 la dreptul, dar in rest ne descurcam, batem parcurile cand vremea ne permite sa iesim si disperam vecinii cand stam in casa. Am uitat sa va spun ca din 1 aprilie am inceput si tratamentul cu hormoni la Vladut si, spre marea noastra bucurie, de ceva vreme parca infloreste puiul: are-o pofta de mancare teribila, doarme mult mai bine si parca creste vazand cu ochii! Creste inima in mine de cate ori ma uit la el! NU pot sa va spun cat sunt de fericita!... Cam astea ar fi noutatile... in mare vorbind!

Trebuie sa inchei, ca mi se gata programul, dar nu inainte de a va ura muuulta sanatate tuturor si-o saptamana minunata, ca ziua de azi!

Dori, mami de Vladuc (17.10.2003) si Raduc (15.10.2005)!

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> Povestea unui LICURICI



"Batranii spun ca 'apa trece si spun ca pietrele raman'. Dar lucrul altfel se petrece pe vechiul nostru Glob batran. Ca piatra, orisicat de tare, se macina si trece stand, iar peste trista-i macinare doar apele raman curgand!"


Ziua Balantelor_2009
Clubul miorlaitorilor
Ziua Pisoiasilor_2008


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna!
Toata lumea pe afara numai eu incerc sa incap in valize...
Fetelor v-ar veni sa radeti daca ati vedea sistemul de impachetare prin infasurare ca sa incaa cat mai multe si apoi cand cantaresti este prea greu si trebuie sa le scoti iarasi...
In fine nu am lasat decat vreo cinci cutioaie prin vecini ceea ce nu este foarte rau. Cum le voi transborda in Ro nu stiu...
Ancuta suna bine team building. Ce jocuri ati facut. Noi ne-am dus odata la vanat de geocash-uri, odata la paintball, alta data la carturi si nu-mi mai aduc aminte.
Pisi asa ma bucur ca sunteti bine cu hormonii. Cat despre ochelari nu-ti face probleme. Eu port ochelari de cand ma stiu si se pare ca la barbati ochelarii sunt foarte atractivi. Bine la ei se va corecta dar si daca ar fi fost nu e o mare chestie.
Va pupic si cred ca o sa ne auzim din Ro.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:


Cristina felicitari pt lucrare si drum bun spre casa! Imi pare rau ca Roxi nu s-a adaptat acolo. Nu ma asteptam sa te intorci in tara.
Pisi
Eu nu prea mai am timp de DC, la birou am mult de lucru, acasa ... ma tresez cu proiectul casa. Pacat ca ziua nu e mai lunga . casa are deja acoperis, e tencuita pe interior. Azi se face instalatia electrica, maine se pun ferestrele .... cu pasi mici ne apropriem de final.
O zi frumoasa!


Nico

Mergi la inceput