Licurici de ianuarie-februarie 2009 (99)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Aalina spune:

Ada sa stii ca la fetele tale si mai nou la ale lui Naty imi e speranta ca nu raman cu baietii pe cap
Iar eu primesc in continuare mesaje de care tare ma bucur de la baietei scumpi de Irina si Micola.

Super filmuletele cu Carol si m-am topit la poze de copii de Ada, Naty, Ciufik (bai tat cu ochii albastri baiatul ala al tau), IrinaC si Anna.

IrinaC daca citesti da si tu un bip maine poimaine cand esti disponibila de un apel de o poveste. Nu e nici o urgenta medicala da imi e dor de tine

Ela eu am beneficiat de niste bani ca am facut cererea exact dupa nastere numa ca la mine ei o fo' porci si nu mi-au dat salariu mediu ci o suma fixa stabilita in contractul pe firma, desi stiu ca era ilegal si cel national avea prioritate. Dar... cum acolo ma intorc nu am avut cum sa fac scandal. Doar am ramas cu un gust amar...Cred ca pana la 2 ani poti sa il ceri dar nu sunt sigura 100%. Era un subiect la sectiunea juridica pe tema asta poate gasesti mai multe.

Crisspy sper sa fie Razvi mai bine cand ajungi la el.

Roxana nu ai cam des migrenele alea?

Fetelor musai sa ma laud ca am reusit sa scap de 7 kg (nu zic cate mai am ) asa ca vad si partea buna a crizei
Azi vine o amica sa ma revopseasca mai blonda si poate imi mai pierd din neuroni ca sa nu ma mai gandesc atat.
Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Citat:
citat din mesajul lui Aalina
Azi vine o amica sa ma revopseasca mai blonda si poate imi mai pierd din neuroni ca sa nu ma mai gandesc atat.


uite d'aia m-am facut si eu blonda...poate ma mai slabesc astia la munca...da' slabe sanse

Crisspy, fericita de Razvi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada_coman spune:

Aalina felicitari pt kg date jos Si eu ma mai chinui cu cateva Sa-ti priasca revopsirea.

Mamica de Daria-Ioana 15.08.2007 si Karina-Nicole 29.12.2008

Daria
Karina

POZE
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=8352f415656e1fa1594ae5&source=category&category_id=12" target="_blank">FILMUL NOSTRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

ce dulce e carol

ira, ms, nu trebuie; am gasit pe net grafice si el e ok raportat la inaltime/greutate; doar ca mise parea mult 1 kg siceva in nici 2 luni; insa se pare ca a vrut sa recupereze cat a dat jos dincauza vaccinului

naty tu zici ca e esti sora mai mare nu mama lor

aryia nu am cum sa il tin nemancat pana la 9 in cdt in care el de pe la 7 da semne de trezire;


crisspy sanatate lui razvi!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara95 spune:

am reusit si eu sa-l masor pe andru.are 86 cm si 13,5 kg.credeam ca are deja 14 kg, dar m-am inselat.

Mara , mami de Flavi (7 dec 2005) si Andru (8 ian 2009)

Pasiune de Bijoux

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

voi ce dati licuricilor in caz de diaree?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sdcristian spune:

porumbita, noi medicamente nu i-am dat, doar orez, banana...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada_coman spune:

Citat:
citat din mesajul lui Porumbita

voi ce dati licuricilor in caz de diaree?



Regim, hydrasec, smecta, ceai de menta, enterolactics/biotycs/ecoflorina, lapte fara lactoza...

Mamica de Daria-Ioana 15.08.2007 si Karina-Nicole 29.12.2008

Daria
Karina

POZE
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=8352f415656e1fa1594ae5&source=category&category_id=12" target="_blank">FILMUL NOSTRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

Buna fetelor,

Am intrat sa vad ce mai faceti, in special sa aflu ce au facut Naty, Cristi si Ledi.

Cristi, ma bucur ca rezultatul la CT a fost ok si ca micul Carol face progrese.

Naty, am citit ca abia luni ai rezultatul la RMN, dar sper ca totul va fi in regula.

Porumbita, Robert are diaree? Si Alexia mai da din cap, mai ales cand nu vrea sa faca ceva, e un nu categtoric. In decembrie, a avut vreo saptamana cand facea ciudat din cap si stiu ca am plans la Irina de teama ca fata ar putea avea ceva neurologic. Dr ne-a zis sa nu faca un tic si ca e bine sa ii schimb total activitatile pt ca sa uite de miscarea respectiva.

Mara, felicitari pt ca ati crescut frumos.

Azi am luat si eu rezultatul la testul Papanicolau si e ok, dar m-a debusolat putin pt ca nu e pe grade, cum stiam eu. Scrie doar normal, fara modificari de nu stiu care si maligne, dar ca exista o inflamatie nespecifica moderata. Ma duc saptamana viitoare la colposcopie (daca ma mai primeste cineva) si apoi la medicul ginecolog.

Alexia are o eruptie cutanata. Eu zic ca e alergie pt ca ieri, de ziua surorii mele, i-am dat cateva lingurite de frisca de pe tort si e posibil sa fi scapat si vreo bucatica de aluna. Dr mi-a zis ca e posibil, dar sa vedem daca eruptia se extinde de la gat, obraz si torace spre burtica si membre. Cred ca se gandeste la rubeola, dar nu mi-a zis sa nu ma panicheze.

Pupam mamicile si licuricii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara95 spune:

bee, multumesc!

poate e doar alergie.la alimente noi , unii mai sensibili fac alergie.


Mara , mami de Flavi (7 dec 2005) si Andru (8 ian 2009)

Pasiune de Bijoux

Mergi la inceput