FIV in Ungaria 98

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns timea30 spune:

Da la tine m-am gandit Anca, multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2008 spune:


buna

Am intrat sa vad care e atmosfera pe aici!!! Bravo ca sunteti vesele!!!

Adipapazi- pe unde umbli?

Sonya - din pacate, nu stiu ce sfat sa iti dau. Intradevar, nu stii pe ce cale sa o apuci..ce cred, este sa te rogi mult si sigur vei primi un raspuns.Ce faceti de Paste? Veniti prin Bucuresti?

In 2010 voi fii o mandra graviduta si o mamica fericita !...asa sa ma ajute Maica Domnului!

"Ceea ce este imposibil pentru om, este posibil pentru Dumnezeu" (Matei19:26)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sonya_mea spune:

Citat:
citat din mesajul lui speranta2008



Sonya - din pacate, nu stiu ce sfat sa iti dau. Intradevar, nu stii pe ce cale sa o apuci..ce cred, este sa te rogi mult si sigur vei primi un raspuns.Ce faceti de Paste? Veniti prin Bucuresti?

In 2010 voi fii o mandra graviduta si o mamica fericita !...asa sa ma ajute Maica Domnului!

"Ceea ce este imposibil pentru om, este posibil pentru Dumnezeu" (Matei19:26)


Speranta, multumesc de sustinere . De Paste vom stam pe acasa, oricum e vorba doar de 1 zi libera de la serviciu, asa ca...nu prea avem unde merge. Daca vreti veniti voi la noi, mi-ar face mare placere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankflor spune:

Citat:
citat din mesajul lui timea30

Da la tine m-am gandit Anca, multumesc.


daca vrei putem vb mai multe pe mess ancutza061983@yahoo.com

anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta70 spune:

Mai fetelor, am crezut ca am pierdut subiectul.....
Noroc ca l-am cautat bine si l-am gasit .

Va pup

Dumnezeu are grija de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Adica nu mai putem citi decat daca suntem logate? Asta nu-mi place!
Am gasit si eu seringi pt insulina cu ac detasabil......finally

Da pt ca eu nu pot sat linistita....mi-a aparut o mica iritatie pe maini care deja a inceput sa se vindece (de la framantarea unui aluat in care am pus otet- fapt cnfirmat de dermatolog). Totusi, mi-a dat un tratament cu prednison......pe care nu vreau sa-l fac.....
I-am scris si lui K....sa vedem ce zice!
Mami_vreau, incantata! Bafta maine!!!!!!!



incepand cu anul 2010 voi fi o fericita!


MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamolnar spune:

Buna fetelor!
Am iesit si eu la raport, dar cu vesti nu prea bune.
Analizele in ziua a 2-a sunt :
FSH 15,8
LH 6,8
E2 16,4
Prin urmare FIV-ul se amana, deocamdata AC Marvelon.
Ce parere aveti?
(Scuze ca nu am pus unitati de masura, dar am facut analizele in Debrecen si am uitat sa ma uit). Va iesi soarele si pe strada mea


MTHFR - A1298C,genotip homozigot,3 sarc oprite in ev(5s,5s,7s)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paunas spune:

buna seara fete frumoase !

era sa nu va gasesc !!!
alinamolnar: care valoare nu este ok?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

hello fetele
un pentru toate cele ce mi-ati adresat o vorba buna.

io-s cu masca pe fata...asa ca sa nu ma faceti sa rad...ca-mi plesneste argila

mami laura...facusi Beta???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

alinamolnar trebuie sa vezi si intervalele de referinta. Unde am facut eu la FSH maxima era 10 dar sunt laboratoare unde este 12 sau 15. Pe biletul cu rezultate nu este trecut si intervalul de referinta?

Mergi la inceput