FIV in Ungaria 98

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

Citat:
citat din mesajul lui tamaryllis


Fetelor, Mami_vreau e Laura? Ca eu nu inteleg....



yep... io's laura!

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

miki01, gabriela, bytzi, violeta, luck, laura, samira va multumesc mult pentru pumnii stransi... Maine e momentul adevarului...

samira felicitari pentru felul tau de-a fi!

sonya ti-a raspuns p.k.?



Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goldi spune:

Samira, imi pare rau, am fost si eu printre cei care au crezut ca vei reusi ...esti tanara si energica si pana la urma vei avea un bb frumos si vesel ca si tine.

O parere: cu siguranta ca nu calitatea ovocitelor sau a spermei este problema la voi pt ca ai ajuns usor la blastocist; poate ar fi bine sa investighezi endometrul sau hormonii de dupa ET, ma refer la progesteron in primul rand.
Foliculii goi de la aceasta tura s-au datorat unei luni proaste combinate cu un protocol(inhibare si stimulare) care nu a fost bun pt profilul hormonal al acestei luni.
Cred ca trebuie sa mai "lucrezi" la partea de implantare a embrionului. Si tinand cont de faptul ca la extrauterine nu ai avut probleme cu dezvoltarea embrionului, cred ca endometrul este cheia.



"Mult timp am avut impresia ca viata mea va incepe in curand, adevarata mea viata !...
In final, am inteles insa ca obstacolele reprezinta de fapt viata ." Alfred Souza

16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns timea30 spune:

samira imi pare foarte rau
anca - cand ai fost la monitorizare in ziua 5 de stimulare ti-a facut si eco ? sau doar hormonale ?

Eu joi voi fi in ziua a 5-a , cu injectatul chiar ca nu e chiar asa de rau cum credeam, numai acum s-a ivit o alta problema-tare m-am racit.
Ce pot sa iau ?
ms

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sonya_mea spune:

Citat:
citat din mesajul lui mami_vreau



sonya ti-a raspuns p.k.?



Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota


Mi-a raspuns in cele din urma vineri seara mi-a scris si explicat o gramada. Ideea de baza e ca sa gasesc un dr care sa-si asume riscurile. Dr. A a zis ca nu s-ar baga o laparoscopie, eu nu vreau clasica sub nici o forma, acum sa vad ce fac...sincer sunt nebuna de cap, nu stiu incotro sa merg . Te asteptam cu vesti bune, sa ne mai dai si noua curaj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta70 spune:

Sami Felicitari! Esti de luat exemplu.
Mami_vreau incepem de pe acum cu galeria
Adipapazi daca sambata este ziua 12, cand vei face beta, inainte sau dupa Sarbatori? Oricum ar fi Doamne-Doamne iti va implini visul, ca doar suntem in Saptamana Patimilor si urmeaza Saptamana Luminata.

Bafta multa fetelor care sunt in focuri si celor care se pregatesc.

Pupici

Dumnezeu are grija de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tabitha spune:

mami_vreau: ne rugam pentru tine, sa vii cu o reusita mare.

Fetelor, am descoperit printre medicamentele mele 2 fiole de progesteron injectabil de 1 ml (25 mg) care expira in aprilie 2010. Eu la sf. lui aprilie voi fi la Budapesta si la Szeged la consultatii. Daca le doreste cineva, le ofer cu placere.

Va pup dulce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tannoo25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mami_vreau
Maine e momentul adevarului...

bafta maxima !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina_anam spune:

Buna fetele,

Samira o sa fie data viitoare, dupa cum ai zis a 3 oara e cu noroc
Ai pomenit ceva de tratamente naturiste... La ce te gandeai?
Intreb pentru ca si eu am facut 2 FIV insa nici unul reusit.
Merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankflor spune:

Citat:
citat din mesajul lui timea30

samira imi pare foarte rau
anca - cand ai fost la monitorizare in ziua 5 de stimulare ti-a facut si eco ? sau doar hormonale ?

Eu joi voi fi in ziua a 5-a , cu injectatul chiar ca nu e chiar asa de rau cum credeam, numai acum s-a ivit o alta problema-tare m-am racit.
Ce pot sa iau ?
ms



Buna Timea,

Daca eu eram Anca pe care o intrebai , raspunsul e da, de fiecare data cand am fost la monitorizare inafara de analizele hormonale, mi-a facut si eco transvaginala.

Cat despre raceala, sincer habar nu am. Poate stiu restul fetelor ceva .... sau mai bine suni acolo si vb cu asistentele sau chiar cu doctorul.

O zi super tuturor si multa bafta mami_vreau la BHCG si multa incredere celorlalte!

V-am pupat,

Anca

Mergi la inceput