*Cozonacei iubiti de nov-dec 2008 (107)*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oceanborn spune:

Asa e Malinas, e un mod de viata sanatos, la mine a fost vorba de culture shock, cred ca italienii sunt punctuali la o singura chestie: ora mesei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bertha spune:

Dandusa, m-au dat gata cretulinii tai, sunt niste scumpi si niste frumosi!

Ocean, io nu mai vorbesc cu tine! Pai dupa ce ca v-a crescut parul intr-atat incat sa-l tundeti, dupa ce ca m-ai bagat in boala cu papucii aia (de cate ori mai pica apa pe gresie ma gandesc la ei), acu' vii sa spui ca vezi marea din balcon?!

Malinas, eu sustin tot ce ai scris, mai ales ca am copil alergic pe care trebuie sa-l smulg uneori dintre copii din motive de gustari in parc. Sa vezi cum e cand spui sa nu-i dea ca-i face rau si auzi "da' cat lapte poate contine un biscuitel?!"
Eu stiu ca unii nu vor sa manance acasa si in parc mananca absolut mecanic, stiu cat poti sa fii de disperat cand nu mananca mult timp, dar, independent de pofta pe care o faci altor copii afisand rontaieli prin parc, mi se pare ca faci un deserviciu propriului copil dandu-i sa manance pe te miri unde.
Ziceai candva de paine cu nuca? Ai o reteta anume sau pui nuca in orice paine?

Babyzapi, i-ai mai introdus ceva lui Raphael? Ou, peste cumva? Azi noi am mancat peste si tati sugera sa-i dam Ioanei o bucatica minuscula, dar n-am avut curaj, suflu si-n iaurt.

Ai mei sunt raciti toti 3, tati chiar nasol rau, ia antibiotic. I-am dat si Ioanei antibiotic, tuseste destul de urat si medicul a considerat ca trebuie intervenit inainte sa ajunga ca tati care a facut si febra si a zacut 2 zile.

Noapte buna!

Bertha, mami de frumuseti rare - Darius-Andrei (DN 08.06.2004) si Ioana-Ruxandra (DN 12.11.2008)
poze
Cum s-a nascut Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyzapi spune:

Bertha multa sanatate sotului si frumusetilor rare. E un virusel prin aer de sunt atatea cazuri de raceli. Lui Raphael ii dau si peste si ou (numai galbenus)...orice produs alergen, dar fara lapte e ok pt el nu mai face bubite. Ma gandeam sa incerc sa-i dau o lingurita miiiica de iaurt dar nu am curaj
De aseara sunt deranjata la stomac si nu trece...am mancat un colt de paine, o lingurita de cafea...si niciun efect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebecris spune:

buna dimi!!!!

mancatul in parc este o practica generala...si este greu de abolit....
sunt copii care nu mananca si atunci bunicii, parintii incearca tot ce se poate posibil...sunt copii care fac fitze...am vazut o bunica care aproape plangea ca se ruga de copil sa manance putina banana....
si david pofteste...eu am patit-o cu banana....era o mamica care-si hrnea plodul cu banana...david a vazut si s-a dus in fata lor si a cerut...rasp idioatei a fost: TIE NU POT SA-TI DAU SI A TRAS BANANA DIN FATA LUI..exact in ziua aia eu nu am avut banana la mine....m-a urmarit replica ei....
david mananca fructe in parc, dar dupa ce termina cu joaca, inainte sa ne pregatim de plecare, il pun in carut si papam...si in drum spre casa ca sa nu faca nani mai rontaie un biscuite...

ideea este ca bunica/parintele/bona care ofera unui copil strain ceva de mancare treb sa intrebe daca are voie sa pape respectiva atentie...eu asa fac...daca vine vreun copil si cere...intreb..poate copilul nu are voie, poate are alergie...etc...

iza....incearca cu LOPERAMID.....FACE MINUNI!!!!



UN MIC AJUTOR
Cristina - mami de DAVID - ANDREI
BLOGUL LUI DAVID SI AL MEU
Povestea nasterii

Iubirea inseamna sa nu spui niciodata "imi pare rau" - Love Story

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralukutzza spune:

Neatza...noi tot cu muci dar am dormit ceva mai bine...de la 21.30 pana la 06.00...ma simt asa de odihnita
Iza incearca paine bine bine prajita si o felie sau doau de branza telemea sarata sau daca ai prin casa inghite un sambure de maslina neagra (daca poti ) astea la mine mereu au succes.

Am mai pus pozici cu Bianca de prin ianuarie de la Bran si Brasov la parcul acvatic

http://picasaweb.google.com/ralucamihaela.marin/BiancaIanuarie2010#

Raluca mami de gargarita Andra-Bianca
DN 26.12.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Citat:
citat din mesajul lui criss703

Oceanborn , merci de raspuns mmmce te invidiez ca esti asa aproape de mare si pe Dandusa la fel
Criss mami de Paula Sofia DN 18.11.2008
PozePaulaSofia
Botez si nu numai
PovesteaNasterii


Salutare!
Si eu vad marea din balcon , dar degeaba o vad ca-i marea Norvegiei si nici vara nu m-as perpeli asa ca Dandusa in martie.
Dana, draguti cretoflinii impreuna, par asa cumintei (exceptand faza cu faina , dar si acolo are scuza ca te vad pe tine framantand toata ziua, asa ca ei draguti si cuminti urmeaza exemplul) Pana la urma cu cine seamana Radu asa blondin ci cret ?

Mami de Ana Maria(18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008) si 20+ Iulia Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oceanborn spune:

Neata!
Bertha pai eu cred ca Thomas a avut parul mai scurt si mai putin decat Ioana, cand l-am tuns, oricum din cate vad acum i se inaspreste si indeseste putin parul, nu ca nu s-ar vedea toata pielea capului dar in comparatie cu ce avea inainte, suntem pe drumul cel bun..e blond, la culoarea parului seamana cu mine, eu am fost asa cand eram mica, si bineinteles cheala pana la 1 an. in schimb are exact vartecusurile sotului,care are parul ondulat si la varsta lui Thomas avea plete carliontate, si era saten..
Marea o vad , mai din departare,sunt cam la 3, 4 km de mare dar mai la altitudine. de exemplu in iulie si august vad rasaritul. din pacate sunt case care ne iau vederea pe alocuri dar e bine si asa.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyzapi spune:

Ralucutza mersi, am papat niste paine prajita si un sambure de masline si sunt mai bine.
Bebecris mersi, dar vroiam un remediu fara pastile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki01 spune:



Fetele am primit un mesaj, poate este cineva interesat:

Te rog, da mai departe !

Ofer GRATIS ptr.copil cu probleme 2 ani PROTEZE si GHETUTE ORTOPEDICE.
tel. 0766.396.764 sau 0314..221.410, 0721.226.072
poate cuiva ii va prinde bine informatia ... nu te doare degetul pt un clic !
Viata are prioritate si noi am fost ingerasi ! Daca ai inima, da mai departe!
Multumesc!
Catalin Gabriel Davel
Junior Relationship Manager
Individual Banking


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramo2007 spune:

Buna fetelor,

Noi de ieri cautam apartment cu 4 camere, sa ne mutam cu parintii mei.Ieri am vazut 2, unul mi-a placut tare mult ca e langa parc(Bazilescu)dar e la etajul 2 din 4 si cred ca tata nu va fi de acord, avand in vedere ca are probleme cu picioarele....mai cautam.
Tot i-am luat Sarei de la Avene, Cleance gel de curatare si Diacneal crema si am inceput de aseara sa le folosim.Crema trebuie data in strat fff subtire si doar pe bubite/cosulete ca altfel se exfoliaza.Sper sa-i treaca cu astea...a zis sotul ca altceva nu mai cumparam...sa treaca de la sine.Pana acum, in 2 luni am dat pe creme si dr 450 Ron.
Diseara mergem la Kidex sa vedem daca luam ceva de iepuras...

Iza baga painica prajita cu branzica.

Mergi la inceput