Fulguleti de nov-dec 2006 (229)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lavinia_P spune:


Seara buna,

ma facura dandusa si D sa scot capul din nisip..

Dandusa,
M-as uita si o ora la pozele voastre.Ii sa super lui Radu tuns.ce ii straluceste parul..nu l-au solicitat la reclame inca?

Di ,
Welcome back! Adica d citeste? Nici prin cap nu mi-a trecut sa incerc sa il invat literele..are tot timpul..
Tot mai astept ceva de la tine..(daca vrei sa mi-l dai degeaba,zi-mi sa nu te mai stresez )

Saryta,
cum ai reusit cu sofatul ?Am si eu permis de 8 ani si nu am condus.da mi-e frica sa ma mai sui acum, desi asa mi-as dori sa o fac..nici nu mai stiu care e ambreiajulma gandesc sa fac niste ore cu instructor,dar e 50 ron/h.

sunt pascuta de o usoara astenie (bara depresie) de primavara..asa ca nu stiu ce sa mai spun..per ansamblu toate bune..va pup!

minunea mea
www.inimacopiilor.ro/campanie/campanie.php?gamePlayed=0" target="_blank">pt inimioare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saryta spune:

Lavinia - inceputul e mai greu, apoi totul vine de la sine ... eu am condus cu sotul (mai intai am fost pe camp unde nu erau alte masini si am inceput cu ambreaj, frana, dat inapoi si tot asa ... dupa care am trecut la oras)sot care a fost nemultumit mai tot timpul, dar eu ii spuneam ca-s incepatoare si doar nu le stiu pe toate ... cand am prins un pic la aripi am inceput sa conduc singura si asta a fost - am prins incredere ... acu conduc si bus-ul sotului - is tare. Curaj!

Mariana - mamicuta de 3 - ANDRA('99), SARA('05) si ANTONIA(nov.'06)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Va ofer o fierbinte....

Yagmur, trimit mail.....

danutz, multa sanatate lui Rares si tie putere....

Laura, cam asa ma simt si eu.... si am sperat ca azi sa ma odihnesc,... dar nu s-a putut... Pe mine cel mai tare ma omoara trezitul la 5..... Si maine am musafiri.... si n-am apucat sa pregatesc nimic, deci in dupa amiaza asta.... sunt full....

Lavinia, capul sus mami.... tu esti o luptatoare....

saryta, felicitari pentru curaj....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Am vorbit cu dastefa. Problema Mirunei e grava, daca nu raspunde la tratamentul cu antibiotice, va trebui operata. Acum se afla la terapie intensiva. Diagnosticul e pneumonie stafilococica..... Dastefa ne roaga sa ii tinem pumnii micutei sa se faca bine fara interventie chirurgicala. Ea era terminata, dupa atatea zile de spital si de frica ca va ajunge la operatie. Haideti sa o sustinem si sa ne pentru Miruna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui iulia-stefy

Am vorbit cu dastefa. Problema Mirunei e grava, daca nu raspunde la tratamentul cu antibiotice, va trebui operata. Acum se afla la terapie intensiva. Diagnosticul e pneumonie stafilococica..... Dastefa ne roaga sa ii tinem pumnii micutei sa se faca bine fara interventie chirurgicala. Ea era terminata, dupa atatea zile de spital si de frica ca va ajunge la operatie. Haideti sa o sustinem si sa ne pentru Miruna.

Lacramioara si Stefania Iulia (05.12.2006)
Bazar pentru SEBI




Doamne ajuta sa sa faca bine mititica!!!!! mama lui de stafilococ ... oare o fi din maternitate? ca am inteles ca e f grava situatia la cuza ... :(

eu azi dimineata am stat in bucatarie, sora mea e plecata asa ca am gatit si pentru ei si pentru musafiri (vin nasii dupa amiaza), am facut un pic de curatenis, spalat, toate cu dani treaz de la ora 6 luni trebuie sa ma duc sa vad de niste jaluzele ca nu se mai poate, cand da prima raza de soare (are camera cu geamul la est) el e cu ochii mari si treaz .... si mofturos ... de' dupa 6h1/2-7 de somn il inteleg.

pup gasca si we placut.

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Doamne, cat de dor mi-a fost!!!!

Buna seara, mamici dragi! Nu, n-am uitat de voi, doar ca traversez o perioada...interesanta sa-i zicem...si noroc cu varicela din dotare ca am timp sa stau acasa si sa "lenevesc" pe net!

Am intrat in seara asta pe DC dupa muuuulteee luni de absenta! Am citit doar ultimele doua pagini si am vazut fotografiile cu minunatiile Dandusei! Am dat si de cineva "vechi" cu un nick "nou"...E chiar "d"??????? Si chiar citeste?????

Nici nu stiu de unde sa reinnod firul povestilor!

Eu, precum va spuneam mai sus, am varicela. E nasol rau! Denis inca n-a facut-o, dar ma astept sa o ia de la mine. ... Absenta de pe forum se datoreaza si faptului ca am doua job-uri si lucrez cam de dimineata pana noaptea. Nu stiu cat voi mai face fata la programul asta infernal, dar nu vreau sa renunt la niciunul. Sunt domenii diferite si-mi plac ambele. Doar ca stau cu Denis foarte putin si asta ma macina...

Denis e bine...merge la gradi cu placere...mai multe va voi povesti pe parcurs.

Va pup...ma duc sa-l hranesc si sa povestim despre cum a fost pe-afara caci tocmai ce s-a intors cu taica-so din parc.

Va pup cu drag si va trimit multe multe multe imbratisari! Mi-ati lipsit mult...habar nu aveti cat de mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:


imi pare tare rau ca dastefa si miruna trec pri asa experienta... ma rog sa fie bine cat mai repede si sa uite cosmarul asta... lacramioara te rog transmite-le ca ne gandim la ele...

nu-mi ajunge timpul, sunt mereu restanta la cate ceva...
m. e acasa de vreo 3-4 sapt deja, din cauza celor 2 episoade de bronsita pe care le-a avut. sper sa fie ultimele pe sezonul in curs si ma declar multumita :)

acum caut excursii optionale pt tenerife. vrem sa mergem la vara, in iunie. aveti ceva impresii, ati fost sau stiti pe cineva care a fost, ce se poate face cu copiii pe acolo, ca excursii? am facut subiect si la vacante...

va pup, duminica frumoasa. la noi ploua, am renuntat la planuri...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Va ofer o fierbinte....

Noi ieri am sarbatorit.... cat s-a putut... pentru asta m-am prajiturit cu Stefy.... iar aseara cand a venit fina noastra.... mama ce a fost pe capul lor....

Laura, si Stefy se trezeste cu noaptea in cap... mai ales in week-end, cu tot cu jaluzele....

asiza, ma bucur ca ai scris. Multa sanatate. Poate nu o i-a si Denis.... desi e putin probabil....

Lizzy, multa sanatate muschetarului mic. Un dulce sa scape repede....
Pe dastefa vreau sa o sun azi.... are mare nevoie de sustinere.... e terminata saraca....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutz spune:

salut!
Sa zicem ca suntem mai bine putin, macar nu a facut deloc febra, doar tuse si muci si putin rosu in gat. Am bagat numai homeopate si e deja mult mai bine. Si l-am dus la gradi, ca deh, oricum nu am cu cine sa-l las, plus ca era nerabdator sa vada ce face "fafantu", elefantul pictat pe peretele de la gradi.
Welcome back Oana si D.
Oana, respectele mele pt 2 job-uri, nu stiu cum reusesti, tre sa fie extrem de greu...
D, cred ca nu ai fost niciodata de fapt plecata, asa-i?
Si Rares stie literele si jur ca eu nu l-am invatat nimic. le stie si pe cele mari si pe cele mici, spune pe litere cuvintele, ba chiar se distreaza cand gaseste unul mai greu, gen "Xilofon"; la el e un pic de paradox, fiindca in continuare nu spune decat anumite cuvinte si inca nu face fraze, dar stie cifrele si literele si chiar sa citeasca anumite cuvinte si le stie chiar si sensul. II place sa si scrie, unele litere ii ies chiar bine altele insa habar nu am ce sunt pana nu-mi spune el. Insa, eu una nu-l prea incurajez, fiindca daca le invata de pe acum, o sa se plictiseasca rau la scoala (eu asa am patit, stiam sa scriu si sa citesc de pe la 5 ani, la 6 m-au dat la scoala si fiindca ma plictiseam ca nu invatam nimic nou, ma ridicam si plecam din sala. a trebuit saracu' bunicu sa se roage de invatatoare sa-l lase sa stea o vreme cu mine in clasa, ca sa ma faca sa stau si eu) Si apropo de scoala, o sa ziceti ca-s nebuna, dar deja ma gandesc la o scoala privata pt el, am auzit niste lucruri foarte bune despre una si am inceput sa adun referinte
Acs, tu zici ca bursucii sunt timizi, in descrierea ta ma regasesc si eu cumva...cat despre fii-mio, nu stiu daca neaparat e un timid, intr-adevar in prima faza se tine deoparte, dar cred ca e vorba mai ales de faptul ca-i place intai sa studieze problema (locul, oamenii, ambianta, etc) si apoi sa intervina.
Mai si nu stiu cum sa o mai scot la capat cu incapatanarea lui...si aici imi seamana Are chestii pe care le face de 100 de ori pana cand ii ies (asta e bine), are insa si faze in care urla si se tranteste pe jos daca nu obtine ce vrea (asta e rau) si e tareee greu sa-i distragi atentia cu altceva. Inainte il calmam daca ii gasesam altceva de facut, acum e mult mai greu, tine minte ce voia sa faca/obtina si daca nu-i merge din prima, recurge la santaj Cu mine nu-i prea merge, in schimb cu taica-su da, ceea ce da nastere la alte conflicte...offf, e tareee greu!
Fetelor cu 2 (3) copii, tot respectul meu, eu clar NU AS PUTEA!
gata, plec la munca, o saptamana buna sa aveti!

P.S.1 tin pumnii pt micuta mica de Dastefa, sa se faca bine!
P.S.2 taree am chef de o evadare in 2, am gasit o oferta foarte buna pentru Madrid de 1 mai, as fi vrut Amsterdam, dar e muuult mai scump, imi doresc mult cateva zile ca porumbeii, departe de tot!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chinico spune:

'neata.
Am baut cafea prea dulce, acum mi-e rau de mor. O zi buna se intrevede. Pe maine se anunta zapada. Noroc ca nu m-am obisnuit inca cu soarele, as fi acum deprimata rau.

Dastefa iti tinem pumnii sa treaca Miruna cu bine peste necaz.
Asizule uelcam, cu sau fara varicela. Da' e epidemie prin Ro? Mai stiu un baietel de varsta fulgilor care se chinuie cu ea deja de mai bine de o saptamana. Cica nasol, cu febra mare..Pove de Denis, daca tot te delectezi varicelos pe acasa si nu mai muncesti cu atata spor. Nu stiu cum nu te darami cu doua joburi. Eu am unul si momentan e prea mult.
dmic citeste??? si rares stie toate literele??? ptiu, ptiu sa nu-i deochi, stiam eu toti fulguletii sunt dastepti, da' chiar asa!!fain!
Bea nu poate d'astea, ea e acum in delir daca-i dau foarfeca in mana si o las sa taie hartoage. Taie, taie, taie..inca invata sa-si imbrace singura chilotii dupa pisu..
lizzy cica e fain pe tenerife. din auzite. da' stii ca nu poti sa schiezi acolo, da?
mama lor de bronsite...vine primavara si o sa fie mai bine.
Laura oboseala asta e boala grea. Cat timp Dani e bine, macar ai paiul de care sa te tii.
Ruxandra? iuhuuuuuuu...
poze nu pot sa vad. sunt, ha ha, la munca.
iulia-stefy voi gospodariti din greu, nu gluma..bravo voua, eu nu am in fiecare we rabdare sa prajituresc.
ai mai dat de baba cu matura pe spinarea Stefaniei?
Yagmur? Leafa noua pe cont? Analizele lui Luca?

Mergi la inceput