Gravidute de Noiembrie- Decembrie 2010 (4)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns florina22 spune:

he he heee, ce bine arata noua paginuta!
sunt prima pe lista la petreceri, pacat ca nu mai pot manca mai nimic...dar niste saratele si ceva prajiturele cred ca merg!

[+7 sapt]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirunam spune:

Beatrice, ma bucur ca ai reaparut. Te-am urmarit la topicul cu tiroida. Foarte neplacut ce se intampla insa eu zic, pe cat posibil, sa incerci sa fiirelaxaa, sa ai incredere ca bbe va fi bine si sa incerci sa nu iti faci griji, altfel ii vei face si mai rau. In plus uite cate sustinatoare ai

Sunset, multumim de felicitari!

Florina, lasa tu fa rost de saratele ca unele dintre noi , eu de exemplu, nu avem greturi . Crede-ma ca decat sa explodez de balonata ce sunt as prefera ceva greturi. Macar alea nu dor

Douradoudou, tu ai luat lucrurile in serios Multumim de link-uri si de zilele de nastere, chiar vroiam sa modific ca am vazut modelul la alte mamici .

Daca nu va suparati o sa modific caracterele de la bbei lui Sashenka si Ela2233 ca sa fie toate la fel.

Pupici

MIRUNA cu Alexandru si Aricelul 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirunam spune:


Vai ce lenese sunteti azi la scris... Eu ma tot invart pe aici de una singura si voi

MIRUNA cu Alexandru si Aricelul 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunset_zuzi spune:

Citat:
citat din mesajul lui mirunam


Vai ce lenese sunteti azi la scris... Eu ma tot invart pe aici de una singura si voi

MIRUNA cu Alexandru si Aricelul 7+


si eu la fel

Doamne ai grija si de noi 5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madanic spune:

Fetelor, multumesc de raspunsuri. Ma fortez sa stau linistita, oricum nu ma ajuta cu nimic sa ma agit. Aici doctorul nu da tratament de mentinere a sarcinii in primul trimestru. Nici nu discuta asa ceva. O sa vad ce se intampla. In rest nici o schimbare, mi-e rau de mor, varsaturi in fiecare zi atata doar ca nu ma doare nimic.

Ioana_mami felicitari pentru gemeni, sa fie sanatosi si sa ai sarcina usoara.
CDS bine ai venit la odisee, sarcina usoara si bebe sanatos.

beby imi pare rau, stiu ca dezamagirea e mare dar nu renuta, o sa vezi ca o sa ai bebele pe care ti-l doresti.

Am incercat si eu calculul Anyei si mi-a iesit ca ar tebui sa fie baiat, insa nu s-a potrivit cu prima sarcina. Calculul zicea baiat dar am o mandrete de fetiza. Mi-ar place baiat, dar ce-o fi sa fie sanatos.
Acuma am alta problema, trebuie sa-mi gasesc apartament sa ma mut luna viitoare. Firma la care lucrez se muta din Seattle in Bothell ca sunt chiriile mai mici la birouri si cum naveta ar fii de 40 de minute trebuie sa ma mut. Uff! Si ma obisnuisem aici.
Acu dai cauta daycare, cauta apartament .


Madalina
mami de Isabella Andreea si 6+
http://www.picasaweb.com/bogdanmabo
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=124758
"Dumnezeu are numai 2 maini, de aceea a creat mamicile"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allexxia_m spune:

Buna fetelor!
Imi pare rau ca nu pot si eu sa fiu asa activa ca voi, eu intru pe net de acasa...
Ioana Felicitari !!! cred ca este un sentiment minunat sa stii ca esti mama de gemeni, si eu mi-as fi dorit asta.
Merci anya2010 pentru calcul, la mine ar fi luna conceptiei 02 + varsta la nastere 30 = 32, deci ar trebui sa fie baiat.
Sa de Domnul sa fie sanatos!
Si tot asa va urez si voua!
Noi am conceput BB posibil chiar de ziua mea de nastere dar nu pot stii sigur pentru ca nu a fost singura zi din perioada fertila in care am avut contact.
Voi stiti ziua conceptiei?

8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

am modificat eu k tot eram prin zona..la mine latopul sta deschis de cand ma trezesc pana cand ma culc sau uneori mai uit si ramae aprins cate 2 zile..

Alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allexxia_m spune:

Incep si eu sa am greturi dimineata si seara si lipsa poftei de mancare mai ales seara. Imi este foame dar cand ma asez la masa nu prea mai pot sa mananc. Imi impun totusi sa mananc.
Cu fumatul eu zic ca sunt OK acum, nu am nici un truc poate ma ajuta mult faptul ca nu mai stau in preajma fumatorilor, dar stiu ca asta este aproape imposibil pentru cele care lucreaza intr-un mediu de genul acesta. Multa bafta si tarie celorlante mamici speram, foste fumatoare!

8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madanic spune:

Alexia, eu stiu data conceptiei cu precizie 14 Februarie.


Madalina
mami de Isabella Andreea si 6+
http://www.picasaweb.com/bogdanmabo
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=124758
"Dumnezeu are numai 2 maini, de aceea a creat mamicile"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allexxia_m spune:

Voi ati facut primele analize?
Eu am primit astazi lista:
HLG
grupa sanguina, RH
VDRC
test HIV
glicemie
GOT, GPT
complex TORCH
si inca cateva la care nu pot descifra scrisul
As vrea sa stiu si eu care sunt gratuite si care sunt preturile pentru cele care se platesc.
Va multumesc.

8+

Mergi la inceput