Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (211)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

ROXXY - asa vroiam si eu sa fac;

ALINA- SANATATE, bine ca incepeti tratament de intretinere si sa dea Domnul sa nu ajungeti la astm;

ANK - pai si eu i-am zis homeopatei, ca de mancat dupa jos poate sa manance si aici, la Bucuresti, nu-i nevoie sa o duc la tara; cat despre umblat descult, sa am pardon, ca nu am umblat eu desculta, d-apoi fata...si i-am mai explicat eu cum la tara, toti taranii stropesc pomii si legumele, sa nu-si mai faca iluzii...ai mei stau la oras, iar strabunicii la sat si cunosc f bine treaba asta...nu mai sunt taranii care erau alta data...si alta chestie...cand cumpara/scot puisorii...ii hranesc cu concentrate...ca sa ramana mai multi in viata...sunt de acord ca nu e totul asa imbibat cu de toate, dar nici bio nu e...


aseara am fost sa imbaiez un bebe de 5 zile si sa o ajut pe mamica cu sfaturi...am avut asa emotii...plus ca e baiat si nu stiam ce sa fac cu putica...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

neata

ce fac fetele??? copilasii??

ellis stiu si eu despre ce vorbesti....am trebuit si eu sa schimb un pampers unui baietel mic si habar nu aveam ce sa fac....

am reusit sa slabesc pana acum aproape 6 kg!!!! sunt tare incantata!!! dar de o luna jumate sau mai bine nu am pus gura pe nici un fel de suc, nu am mancat dupa ora 18, nu am prea mancat paine decat la micul dejun uneori, .... , si am calculat si cantarit intr-una toata papa .... acum poate veni bb ca i-am facut loc...

mihuta, cand ai spus ca afli dc e bebe in burtik??? multa bafta!

wowww bia mai ai numai 7 saptamani!!!???? sa ai o nastere usoara!!! a inceput sa imi mai placa un nume de baiat: ALESSANDRO o fi vreun semn???

ce bine e de cand a venit caldurica..!!!! toata ziulica suntem pe afara, in parc. sa nu mai zic ca a venit si mami meu si acum am timp si pt mine o gramadaaaa!!!! e super!

poop


happy mom & ladybird Iasmina Alissa 2+

astept vara...caldura...concediu...piscina...soare..eheeeeee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

BB..huzur pe capul tau!
Bia, ai inceput amr-ul?
catus, f frumos!sa iti traiasca baietii!

Paula cu Mihai 24+ si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Neata


anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


BAZAR UNIC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popbianca spune:

ellis...ai dreptate cu taranii....!cu Ana am avut ceva dificultati in toamna cand deja trebuia sa ia incaltari in picioare...fiind la curte -pavata-si gazon era toata ziua desculta p-afara...si nu intelegea de ce trebuie sa se incalte...
bb..si eu cand ma gandesc ca e baiat...testicole coborate /necobarate, decalotare ...ma pun pe ganduri...felicitari pt. kg....dar stii ca daca faci un bebe kg. vin inapoi cat ai clipi,nu? hotaraste-te...
victo...am inceput amr-ul...ca nu mai e mult!
ancadragoman...

mami de Ana-Sofia(15.11.2007)http://picasaweb.google.ro/popbiancaflavia/AnaSofia si 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

Bravo, BB, felicitari pt ambitie si perseverenta! poate va ocupati si de bb2 in concediu!

BIANCA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

bai lasati fata in pace n/o mai bateti la cap cu bb 2, ca e tanara si are vreme..bravo bb pt silueta!

pussi, cum mai esti cu infectia urinara? nu imi trimiti te rog un pm cu mai multe detalii? la ce ai apelat..ce ai incercat cu succes..am o prietena care atat se chinuie cu un e coli de aproape un an, deja e disperata, la cate antibiotice a facut pe toate caile si oral si IM si IVperfuzabil..si candida..si E coli tot acolo..si ar fi vrut sa faca un bb, dar nu se incumeta cu atatea tratamente tot timpul..poate ii dai vreo idee si reuseste cumva sa scape de tampenia asta. mersi mult.

Paula cu Mihai 24+ si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popbianca spune:

eu am incheiat ziua de lucru ...salutareee!

mami de Ana-Sofia(15.11.2007)http://picasaweb.google.ro/popbiancaflavia/AnaSofia si 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

multumesc pt felicitari poate mi se urca la cap...
da ellis, nu stiu de unde atata ambitie la mine....stii tu ca am mai vb noi despre asta. acum sunt tare hotarata si constanta. am aproape 2 luni acusi...

bebe sper sa vina ianinte de concediu....ca nu prea am timp , din pacate, ma preseaza lunile de somaj.... acum am bagat cateva medicaluri sa le mai aman..poate-poate... ca timpul ar fi

bia, de abia acum am invatat ca daca ai un meniu organizat si calculat poti scapa sa nu te mai faci cat o balenuta cand esti gravi. la prima sarcina am papat cat o scrofita si am pus 25 de kg!!

victo,


happy mom & ladybird Iasmina Alissa 2+

astept vara...caldura...concediu...piscina...soare..eheeeeee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

Alina, imi pare rau de veste, pe de alta parte acum puteti lua masuri sa nu ajunga la astm.Exista si parti bune. Nu mai e nevoie sa aspiri, mai taiati din lectura ca sa aveti mai mult timp de joaca Totul e de bine ! Sophia e intr-o joaca continua, zilele astea am fost intr-un vartej social cu mamici si copilasi si acum Sophia se joaca asa frumos cu copiii!

BB, marti fac testul, mai am putin ! Am zile pline de sperante si zile de pesimism major.

Pussi, eu nu folosesc conditionari (ma rog, sau nu constient), dar in cazuri de astea mi se pare absolut ok. Whatever works, ca tot e mai bine decat sa le tii cu forta (daca mai poti) ca sa le cureti nasul.

Mergi la inceput