Fulgusori Noiembrie-Decembrie2009(47)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Azi l-am pus pe Rares aproape in fundic, bineinteles sprijinit de perne...si cum era in piciorusele goale, si le-a vazut si a incercat sa si le prinda si cum nu a reusit s=a aplecat in fata pana a facut o tumba...vai ce m-am speriat...dar el nu...radea de isprava pe care a facut-o...mi-am facut autocritica insa!

Lavinia, cea mai fericita de Rares Cristian, un grabit!Asa creste puiul meu

Mama, ideal de femie, fermecator si venerat!
(Lev Nicolaevici Tolstoi)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_seby spune:

Lavi, Ancutza, va iubesc!!! spuneti frate ce va doare...ca toate astea intr-un fel sau altul se rasfrang asupra copilului...

Maria, frumoasa bebelina! Mi-a placut rochita si casa voastra!

Monis, eu eram cu pungutele. Asta pt perioada cu Rotarixul..pt ca altcineva se putea contamina. Asa este indicat, sa izolezi cat mai bine scutecul.

In privinta religiei...eu am fost ajutata de Doamne Doamne de multe ori si de cate ori am avut cate un hop si m-am rugat am fost ascultata si indrumata. Am o relatie speciala cu Fecioara, voi incerca sa imi educ copilul ca sa il iubesca pe Dumnezeu. Vom incepe prin a spune Inger ingerasul meu si Tatal nostru. Vom merge cu el la biserica, ii voi spune pilde. Sambata am fost toti 3 la biserica si l-am inchinat. Consider ca credinta te ajuta sa fii mai bun.

Trimit si revin ca s-a trezit soricelul.

pozici botez 07.02.2010


poponitzu' meu Matei-Andrei

Credinta face totul posibil, Dragostea face totul usor :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinus25 spune:

Seara buna!


Mai asta cu religia e un subiect tare spinos pt mine. Sunt credincioasa, dar cand vine vorba de preoti, biserici am o problema. Eu nu merg la biserica duminica pt ca asa se face, merg cand simt eu nevoia (ce-i drept destul de rar), dar nu-mi place ideea asta ca trebuie sa mergi duminica de duminica. Ce acasa nu te poti ruga? In fine...Bine, eu sunt foarte subiectiva acum, pt ca soacra mea e super bisericoasa si vesnic ii pe la preoti ca noi si ei suntem blestemati si clar am o problema.

Ralu_seby foarte tare mamica aia cu diversificarea. Eu sunt foarte relaxata in privinta asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmynik spune:

seara buna!
am o intrebare:ce stiti despre sterilizatoarele pentru microunde? as vrea sa-mi achizitionez si eu unul pentru cand vom incepe diversificarea pentru sterilizarea canutelor, farfuriutelor, linguritelor...insa nu stiu cat de sigur este sa folosim acest tip de sterilizator...
Cosmina, mami de Emma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui laviniablaga

Raluci, cum adica pasta?


adica, ca un mustar dar mirosul parca este de diaree, scuzati exemplificarea

Raluca, mamica de Remus Andrei(8 nov '09)
Il asteptam pe D-nul sa vina cu
Poze BUBU
asa creste Bubu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Citat:
citat din mesajul lui ralu_seby

Lavi, Ancutza, va iubesc!!! spuneti frate ce va doare...ca toate astea intr-un fel sau altul se rasfrang asupra copilului...
In privinta religiei...eu am fost ajutata de Doamne Doamne de multe ori si de cate ori am avut cate un hop si m-am rugat am fost ascultata si indrumata. Am o relatie speciala cu Fecioara, voi incerca sa imi educ copilul ca sa il iubesca pe Dumnezeu. Vom incepe prin a spune Inger ingerasul meu si Tatal nostru. Vom merge cu el la biserica, ii voi spune pilde. Sambata am fost toti 3 la biserica si l-am inchinat. Consider ca credinta te ajuta sa fii mai bun.

Trimit si revin ca s-a trezit soricelul.

pozici botez 07.02.2010


poponitzu' meu Matei-Andrei

Credinta face totul posibil, Dragostea face totul usor :)


Ce dulcica esti tu! De fapt asa ai fost mereu!Eu am zis ca o sa spun tot ce imi trece prin cap de acum...o sa sufar din nou de logoree, presimit!!Cu privire la religie ce sa zic...eu o sa incerc sa ii vorbesc despre asta, sa ii starnesc interesul, insa kmi-ar placea sa il las pe el sa descopere si sa imi puna intrebari.

In privinta limbii maghiare, dupa cum stiti noi locuim in judetul Mures...unde se vb limba maghiara. Eu am lucrat aici si sincer e foarte greu daca nu stii si limba gimnastica(asa ii spun eu...ca e grea tare)...asa ca m-am straduit sa invat si acum inteleg ce mi se spune, in mare parte, dar nu prea reusesc sa ma exprim...nu as avea nimic impotriva sa invete Rares si limba asta...pentru ca il va ajuta ulterior...bunica lui e cunoscatoare, la fel si tati...asa ca o sa ii las pe ei sa se ocupe de partea asta!

Lavinia, cea mai fericita de Rares Cristian, un grabit!Asa creste puiul meu
Mama, ideal de femie, fermecator si venerat!
(Lev Nicolaevici Tolstoi)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinus25 spune:

Revin ca am uitat

Am fost la dr. sa-l consult pe Dragos... Bineinteles ca m-a intrebat dr daca am Ospamox sau Ceclor acasa.., dar Erdomed sau Eurespal. Ma pufneste rasu. Nu-i dau nici un fel. I-am zis ca ii fac aerosoli cu bicarbonat si parca nu i-a placut...Asa... printre altele, l-a cantarit 7600 imbracat si 63 cm (ar mie mi s-a parut ca are mai mult, dar e bine si atata). Fontanela e ok, ramanem pe 2 picaturi.

Ma duc sa ma joc cu Riana. Nu mai are rabdare saraca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Pai de papat mananci cam ce mananci de obicei nu? Ca uite si eu ca proasta, am mancat cred acum vreo 3 zile o muratura...si imediat si-a schimbat mirosul "imparatul" copilului..dupa aia am revenit la meniul meu obisnuit si a fost ok!Doar ca nu mai face de doua ori pe zi..numai o data!

Lavinia, cea mai fericita de Rares Cristian, un grabit!Asa creste puiul meu

Mama, ideal de femie, fermecator si venerat!
(Lev Nicolaevici Tolstoi)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ralu_seby

Monis, eu eram cu pungutele. Asta pt perioada cu Rotarixul..pt ca altcineva se putea contamina. Asa este indicat, sa izolezi cat mai bine scutecul.



ntz, ntz, era cineva care le ambaleaza ca pe sandvisuri , individual si le arunca la cos. La tine am citit si stiu ca e din cauza de vaccin



Laura-andreea - ia zi-ne si noua ceva pt oracol despre tine.

eu astept cu interes si schema de la tine

monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov '09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_seby spune:

Citat:
citat din mesajul lui cosmynik

seara buna!
am o intrebare:ce stiti despre sterilizatoarele pentru microunde? as vrea sa-mi achizitionez si eu unul pentru cand vom incepe diversificarea pentru sterilizarea canutelor, farfuriutelor, linguritelor...insa nu stiu cat de sigur este sa folosim acest tip de sterilizator...
Cosmina, mami de Emma



Cosminyk, eu semnalez 2 aspecte si anume: ca idee, tgoti stim ca micriundele nu sunt prea recomandate...asa ca nu prea agreez acest tip de sterilizator. Iradiaza..tot (cel putin eu asa vad lucrurile). Cred ca mi se trage de la sotul meu care nu suporta sa ii incalzesc mancarea la microunde..
Apoi, in cazul in care te hotarasti totusi la unul din acesta, ce-i drept e mai ieftin, e ca trebuie sa verifici inainte ca dimensiunea sterilizatorului sa nu fie mai mare decat deschiderea cuptorului (atat inaltimea, cat si lungimea, latimea). Sa nu ai surpriza neplacuta ca l-ai cumparat dar nu are loc in cuptor.
Joi incepe Kidexul, vor fi sigur preturi promotionale la aceste aparate, anul trecut am luat unul electric de la Petit Teraillon pt fina mea cu 160 ron si inca il foloseste fara probleme. Mie mi-am cumparat sor-mea in dec tot de la Kidex, unul electric de la Chicco. Parca a fost in jurul a 200-220 ron.

pozici botez 07.02.2010


poponitzu' meu Matei-Andrei

Credinta face totul posibil, Dragostea face totul usor :)

Mergi la inceput