Copilasi de Iulie - August 2004 (44)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Neata, neata!

Kim - uite aici poze cu gradina (de fapt mai mult cu rasadurile...) - o sa fac si poze mai noi si le incarc, dar sa inmugureasca putin plantele ca acum se vad doar niste bete...). Noi am luat burlane de la lindab, dar jgheaburile de la altii, imi scapa acum numele...
Alice, cum mai esti?

Si baietii mei sunt cam fonfaiti - lui Stefan i-au facut exudat ieri la gradi, sper sa nu am surprize...cel mic, dupa vintul de simbata cind a stat toata dimineata in curte, a facut conjuctivita si acum ma lupt cu el sa-i pun picaturi... dar parca e ceva mai bine, in schimb a inceput cu nasul...iar eu sunt cu sinuzita pe "terminate"...so, welcome primavara!

Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)
Poze
Povestea nasterii lui Tudorel

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Neata!

Olivia, multumesc.
Roxana, si matale faci casa?!
Simona, spor la facut urzici!
Daria, program incarcat la voi...spor la munca.

Pe Maria o tin si azi acasa, ca e ragusita si nu vreau sa am batai de cap cat nu e John acasa. Asa ca a inceput sa miorlaie si sa jeleasca "nu i-am mai vazut pe colegii mei de o zi!" "mi-e dor de doamnaaaa!"...I-am zis ca nu ii mai dau siropel ci o duc la spital sa-i faca injectii daca se imbolnaveste! Mama sadica ce sunt...:)

Eu m-am odihnit mai bine az'noapte, eram obosita ca un caine asa am dormit pana spre 6 (cu trezirile de rigoare pentru schimbat copiii transpirati pe la 1, descalcit mainile uneia de picioarele celeilalte pe la 3, pus la pipi pe la 5......distractii nocturne..."Mami, am visat urat!" "Mami, trezeste-te sa ma culci!" "Maria, nu mai sforai ca te trezesti!")
Acum a coborat roshul din gat si vorbesc ca din butoi...am o voce tare sexi!

O zi excelenta sa avem, ma duc sa ma masor!

Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)
poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Cristale, nooo. eu doar ma mut in alt apartament... prilej de nebuneala maxima.. dar e singura solutie in acest moment. ca nu gasim nimic nou asa cum dorim. ata ete.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BLUE ANGEL spune:

ah , am uitat sa va zic ca si Coco a avut o rinita mica de la vremea asta "frumoasa " !!!L-am tratat cu oscilo si ceva picaturi ..dar a fost scandal imens la pompita ...
Gabi , nici nu stiam ca sunt 4 feluri de busuioc !!! spor la gradinarit !!!
mie mi-a trecut ..anul asta sper sa fi supravietuit albitzia , mai am niste salcii si voi pune flori de sezon , muscate , petunii ..dintr-astea care se ingrijesc usor ...plus trandafirii care sunt de baza ...le merge tare bine !!!

Daria , ce bine suna ce spui tu acolo cu scoala ..super ! Bravo !

si Luca va merge la o scoala din apropiere , care are si after school si la care va avea ca supraveghetor invatatoarea de la scoala !!!

apropo de scoli ..Andries ..nici nu te gandi la scoala 11 ...am vorbit cu cineva din interior ...nu intru in amanunte ...ca mi se face pielea gaina de revolta ..dar spaga e cat casa si la inceput si pe parcurs ... si fitze ce nu ai vazut ...conteaza si masina cu care-ti aduci copilul la scoala ...pe mine m-a paralizat cand am auzit pana unde pot sa mearga ...

mai este una buna in Floreasca dar nu stiu ce nr are

Roxi , spor la aranjat , mutat ...in ce cartier va mutati?
Olivia , cum sunteti?
ce mai era ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Blue, cunosc genul ala de scoala, sunt si la noi, se uita prima data la ce rang are parintele, cu ce masina se vine etc.
Nu e de mine, clar pt ca eu nu-mi permit asta. Iar in clasele I-IV conteaza total alte chestiuni, zic eu. Din a 5-a vom vedea
Rox, spor la mutari, ce fain
Cristal, ce am mai zambit citindu-te deci sa te trezesti sa adormi mandra, totalaaa

Acum m am uitat pe lista, cica maine si poimaine e kef mare pe aici

Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) cu Sela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Blue - eu inca sunt in faza de pasiune pentru gradinarit...dar sper totusi sa nu-mi treaca! Imagineaza-ti ca m-am sculat duminica la 6.30 ca sa termin de pus gardul viu... Sincer, abia astept sa vad gradina "in floare"... A, si cred ca sunt chiar mai mult de 4 feluri de busuioc...
Roxana - nu stiam ca te muti - sa va fie de bine si spor in casa noua!
Cristalina - lasa ca vine in curind weekendul si te mai odihnesti...sanatate maxima la fete!!

Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)
Poze
Povestea nasterii lui Tudorel

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Gabitz, fetelor, multumesc. in loc de concediu anul asta m-am procopsit cu doua santiere
Simo, ma mut in tomis I, la Mercur.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Rox, sunt sigura ca va fi totul foarte, foarte frumos la voi in noul apartament
Kim, unde esti ???

Si mai vroiam sa va zic de scoala: desi e in zona noastram, e singura din orasul nostru minunat unde engleza se face din clasa I, deci cu continuitate din gradi
Mnoah, ca m-am laudat destul, insa credeti-ma mi-a picat o stanca dp suflet aseara.
Si din grupul nostru de prieteni merg multi la scolile cu renume si pe undeva ma tot gandeam ca poate eu nu ii pot oferi Giuliei cea mai cea scoala ... insa cred ca va fi foarte bine asa.

Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) cu Sela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BLUE ANGEL spune:

Gabi , spor iti doresc ...bine , acum gradina ta nici nu se compara cu a mea ...eu am un petec de 50 mp ... dar culmea cand am inceput sa bag bani in ea ..mi s-a parut asa mare

Roxi, super zona , parc aproape si blocurile sunt noi ...stiu ce-nseamna sa sacrifici concedii pentru casa ...dar de ce 2 santiere ? il bagati si pe asta in renovare ..il vindeti sau inchiriati?

Daria ..ouauu , super ca face engleza la scoala ...chiar vroiam sa ma interesez si eu ..oricum aveam in plan meditator spre disperarea sotului meu ..dar daca ar face la scoala atunci as mai putea sa mai fac eu cu el ...atata cat mai stiu si eu ... ca am constatat zilele trecute vorbind cu o vecina in engleza ..ca am inceput sa ma opintesc in conversatie ..nu-mi mai gasesc cuvintele ...naspa moment !!

am terminat urzicile ..dar si ele pe mine ...iar in casa miroase a padure ..nu-mi mai trebuie !!!!!
si maine o iau de la capat cu spanacul ...dupa sampania de rigoare
pupam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Blue, din clasa a 2-a se practica in zona noastra orele de engleza extra scolar.
Mi se pare o idee buna. Eu am uitat 90% din ce am invatat si am un accent de italian de-ti vine sa daca ma auzi stalcind cuvintele cu cate un client.
In majoritatea scolilor engleza a ramas sa se faca doar din clasa a 3-a

Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) cu Sela

Mergi la inceput