INSEMINARE 64

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rallu spune:

Prima inseminare a fost si singura pentru mine.
Punct ochit, punct lovit si-i multumesc doamnei doctor pentru asta.

Totusi nu inseamna ca cine e la a treia...a patra...a n-a inseminare, n-are sanse de reusita.
Prin spital erau povesti si cu reusite dupa a zecea inseminare.

"Daca rad cand toate merg prost inseamna ca am gasit pe cineva pe care sa dau vina."

Sufletelul meu
Am inceput de la 70,4 kg ... acum am 62 kg ... pana la 55 kg mai sunt numai 7 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina3343 spune:



Rallu,ai fost norocoasa,bravo!
Ai slabit si destul de bine,dar nici nu ma mai intereseaza kg,numai sa am
Mersi de sustinere moral ;deci si dupa la 10 a se poate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alla76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui viss

buna veterano!! adica buna - allami-am facut si eu mutatia,acum e pe drum - synevo a trimis-o in germania- peste o saptamana iau rezultatulte astept cu vesti bune, in curand, bine?


te astept cu vesti despre mutatie!

si abia astept sa te vad ca reincepi lupta!

_
mutatie homozigota a MTHFR A1298C, PAI-1 4G/5G heterozigot, sarcina pierduta in s7/ 8 in aprilie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxaboxa spune:

fac testul luni sau marti. am facut inseminarea la genesys fertility cu dr. matei- biolog si dr. radoi cristian. nu mi-a facut ecografie inainte de inseminare dar sigur s-a spart dupa ce presiune am simtit sambata seara - intre inseminari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

buna, alla. multumesc ca esti alaturi de mine.am oscilat dar pana la urma m-am hotarat sa ma duc la control sapt. viitoare dupa 1 luna de la chiuretaj.parca am emotii sa ma duc iar la ecografieultima mi-a dat numai vesti proaste.trebuie sa-mi iau inima in dinti si sa merg sa vad ca endometrul s-a refacut ok, ca nu am resturi, sinechii.n-am chef,dar trebuie s-o fac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui viss

buna, alla. multumesc ca esti alaturi de mine.am oscilat dar pana la urma m-am hotarat sa ma duc la control sapt. viitoare dupa 1 luna de la chiuretaj.parca am emotii sa ma duc iar la ecografieultima mi-a dat numai vesti proaste.trebuie sa-mi iau inima in dinti si sa merg sa vad ca endometrul s-a refacut ok, ca nu am resturi, sinechii.n-am chef,dar trebuie s-o fac


O sa fie bine! Cand am pierdut prima sarcina, Cezara mi-a spus sa mai astept si sa nu ma intorc la primul ciclu. SI eu m-am dus, in ziua 11 a urmatorului ciclu. Nu am avut rabdare si bine am facut.
Si eu sunt alaturi de tine si de toate fetele. Nu prea sunt prezenta pe forum, pt ca am inceput deja munca de vreo luna. Fac ce fac si mai bag un ochi pe aici cand am timp.

Poze noi cu Pinky de la 3 luni (nascuta in 09.12.09)

www.youtube.com/watch?v=eAQj284jG3o" target="_blank"> Varul Zbuciumix iubeste pe verisoara Atomix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

buna, dankutza.multumesc de sustinere. aveam nevoie de fetele mele vechi, un picde ce zici ca ai facut bine ca te-ai dus pana la urma la control la o luna?
m-am uitat la pozele de la 3 luni,si la altele din urma- a "n"-a oara..iti vine s-o mananciiar vederea ei nu ma intristeaza, din contra -ma inversuneaza.dc din 5 IA am ramas la 2, mai fac 5, si poate va fi bine pana la urma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alla76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui viss

buna, dankutza.multumesc de sustinere. aveam nevoie de fetele mele vechi, un picde ce zici ca ai facut bine ca te-ai dus pana la urma la control la o luna?
m-am uitat la pozele de la 3 luni,si la altele din urma- a "n"-a oara..iti vine s-o mananciiar vederea ei nu ma intristeaza, din contra -ma inversuneaza.dc din 5 IA am ramas la 2, mai fac 5, si poate va fi bine pana la urma

asa te vreu! inversunata!
toata lumea imi spune ca sunt optimista pentru ca nu mi-am pierdut inca mintile dupa atatea probleme si incercari.
le tot spun ca nici pe departe nu e vorba de optimism ci de inversunare...
da cine ne poate intelege pe noi...
maine se face anul de la primul meu test pozitiv

_
mutatie homozigota a MTHFR A1298C, PAI-1 4G/5G heterozigot, sarcina pierduta in s7/ 8 in aprilie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camcris spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxaboxa

fac testul luni sau marti. am facut inseminarea la genesys fertility cu dr. matei- biolog si dr. radoi cristian. nu mi-a facut ecografie inainte de inseminare dar sigur s-a spart dupa ce presiune am simtit sambata seara - intre inseminari.


si eu vreau sa fac IA la clinica cu dr. matei luna care vine dupa monitorizare cu tutunaru, tie ce tratament ti-a dat si cum
mie mi-a dat clomifen in zilele 5,6,7,8,9 ale CM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrisimo28 spune:

buna fetelor! eu am facut 2 inseminari nereusite dupa lungi perioade de tratament cu investigatiile aferente... pe a-3-a urma sa o fac..dar am reusit natural. va doresc mult succes!

Mergi la inceput