INSEMINARE 64

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxi25 spune:

endometrul era ieri de 6 mm; mi-a raspuns si kovacs, mi-a zis ca ma asteapta la budapesta duminica pt eco, deci mergem inainte cu inseminarea

el crede ca e un chist de la stimularea de luna trecuta; din pacate, nu am facut ecografie dupa inseminarea de luna trecuta sa vad daca foliculii s-au spart; poate scap de el luna asta; pe voi doctorii v-au chemat la ecografie dupa inseminare?

daca nu reusim acum, vrem sa fecem FIV si nu as vrea ca acest chist sa nu ne lase sa incepem procesul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxaboxa spune:

roxi, mie mi-a spus medicul ca daca nu se prinde luna asta dupa inseminare imi recomanda o pauza de cel putin 3 luni inainte de a doua stimulare pentru inseminare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxi25 spune:

eu am facut deja 2 inseminari in ianuarie si februarie, acum o fac pe a treia; eu intelesesem ca e bine sa le faci una dupa alta, iti cresc sansele, dar tb sa nu faci hiperstimulare

poate tu ai avut o stimulare mai puternica, din acest motiv doctorul ti-a spus sa astepti 3 luni; mie mi se pare cam mult 3 luni intre inseminari; din ce am mai citit, stiam ca e bine sa astepti 2-3 luni intre fiv-uri deoarece atunci stimularea este foarte puternica comparativ cu o inseminare si organismul tb sa se refaca; eu nu prea mai am rabdare

kovacs imi spusese ca putem face fiv in mai, incepem tratamentul in aprilie, daca nu reusim cu a treia inseminare; oricum voi vb cu el cand merg duminica la budapesta, cred ca imi poate spune mai multe dupa consult si inseminare

roxaboxa, tu cand faci inseminarea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

buna veterano!! adica buna - allami-am facut si eu mutatia,acum e pe drum - synevo a trimis-o in germania- peste o saptamana iau rezultatulte astept cu vesti bune, in curand, bine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxaboxa spune:

roxi eu am facut inseminarea -una dubla - pe 12.03 si pe 14.03. stimularea am facut-o cu puregon de 100 ui - 8 injectii si apoi ovitrelle in ziua 12 - si am dezvoltat mai multi foliculi pe parcurs dar s-au retras si a ramas unul de 23 mm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxi25 spune:

multa bafta, roxaboxa; mai ai de asteptat cateva zile, cand faci testul? foliculul de 23 mm mi se pare ok

stimularea ta a fost mai puternica decat a mea, eu acum am luat doar 5 zile o pastila de clostilbegyt; tu ti-ai facut ecografie dupa inseminari sa vezi daca s-a spart foliculul sau daca s-a format vreun chist? unde ai facut inseminarea?

eu merg vineri la o noua ecografie sa vedem cum au evoluat foliculii si chistul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2008 spune:

Sensibila - Felicitari pentru bebelina!!! Sa fiti sanataosa si sa cresteti mari!!! Am intrat sa vad ce faceti si am vazut ca a venit bebelina pe lume...Imi amintesc cand ne-ai anuntat de test, pe parcusrul celor 9 luni ai stat cu noi, acum esti cu no, cele aspirante si ne incurajezi si dai sfaturi utile...

Mi-ati ramas dragi, eu am facut FIV dar a fost nereusit..dar nu ne lasam

Succes tututor fetelor, mai noi si mai vechi!1

In 2010 voi fii o mandra graviduta si o mamica fericita !...asa sa ma ajute Maica Domnului!

"Ceea ce este imposibil pentru om, este posibil pentru Dumnezeu" (Matei19:26)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina3343 spune:



Speranta iti doresc sa fii in 2010 o fericita si la fel sa fim cu toate fetele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rallu spune:

Buna fetelor,

Ca tot va intrebati unde sunt veteranele, iaca am aparut si eu sa va incurajez.
Undeva acolo, in listuta cu reusite ma gasiti si pe mine si sper ca asta e destul cat sa va dea sperante.
Va pup si va urez sa apara cat mai multi bebei anul asta incat sa nu mai incapa listuta pe prima pagina.

"Daca rad cand toate merg prost inseamna ca am gasit pe cineva pe care sa dau vina."

Sufletelul meu
Am inceput de la 70,4 kg ... acum am 62 kg ... pana la 55 kg mai sunt numai 7 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina3343 spune:


Felicitari rallu,sa va traiasca Robert si sa fie sanatos.
La a cata IUI ai reusit?
Fetelor care ma trece si pe mine ca "aspiranta"?
Cluj-Napoca,2 IUI nereusite,urmeaza a 3 a,dr. Romeo Micu Ginecologie 1.

Mergi la inceput