LMA ! Ghiocei de martie-aprilie 2009 *183*

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Salutare

VAd ca inaintati vertiginos...la olita, folositi singuri olita...mai, las-o. Asa bine ma simt cand apar unii si zic :"noi nici nu am cumparat" Atunci ma simt si eu bine. Ei, de fapt, am cumparat olita dar poate o foloseste mama cand nu mai apuca sa ajunga la baie ca Raresu o foloseste mai mult sa o calareasca. Da, da...e un model cu manere si o bila in mijloc si copilul stie ca atunci cand se tine de manere (vezi tricicleta) ne plimbam si cand il asez pe olita batzaie din fund sa plece. Atunci sta oleaca se ridica si gata...

Uitai cu ce trebuia sa incep... si multi pupici pentru Unica Fiica in Viata a mult apreciatei mame OMIDA...a se citi ILINCA. Ceva de sanatate si belsug poti ghici???? CAnd iesim din criza vezi?

Apropo azi au intrat banii in cont (Braila, Raiff).

Asa, in alta ordine de idei...Vad ca ati inceput vaccinarea. Inca o data intreb...Este cineva care a facut la 4 luni INfarix Hexa si acum face PENTAXIM????????
Azi nu am ajuns la vaccin caci Rares dormea dus si oricum nu vroiam sa il fac caci a avut diaree in ultimele zile si nu aveam chef de altele. Intreb dr "de ce sa facem luna asta ROR si nu Penta sau Infarix" caci eu discutasem odata cu ea si parca tineam minte ca se face la 1 an si o luna (ROR-ul). RAspunsulDeoarece Sanepidul luna asta NU A MAI AVUT bani pentru Pentaxim si la Galati cica nu s-a facut acest vaccin si ca sa nu treaca luna se face ROR ca oricum sunt amandoua de facut la 12 luni. Mie una mi se face rau...cum puii mei sa nu existe bani pt vaccinurile copiilor Dar daca il cumpar din farmacie, eu am bani??????????? Si atat m-am enervat de numai pot. LA 4 luni nu se gasea Infarix Penta (si dr atunci nu a vrut sa imi faca Pentaxim ca "e mai bine sa mergem pe schema asta (aia platita)"...acum cand facem rapel imi propune sa facem Pentaxim ca "e gratuit de la stat|" Eu una nu mai pricep si nu mai inteleg nimic. Nici ce trebuie facut, nici cum, nici...Gata , m-am enervat.

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Pisi, uimeste-ma la 4 luni ce ai facut? Infarix Hexa? sau Pentaxim?

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:

Buna!

Noi am stat azi mai mult pe afara, imi era tare dor de vremea asta, Lucian e un baiat exemplar cand e la plimbare, mai sta si in carut, mai aduna niste pietricele si le savureaza, mai alearga dupa catei si pisicute.

Am vazut copilasi dragalasi: Theo, Cezar,Dragoana, si nu in ultimul rand pe Luana care tare dor mi-a fost de ea, ii pe toti!

koko:in ce cartier stati in Constanta?Mi-ai facut dor de mare si de parcul Tabacariei, dam si noi o fuga saptamana asta.

Sanatate multa micutei Ina!





Mami de Lucian(16.03.2009) si de Sebastian(05.08.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela78 spune:

Unde ai vazut poze cu Luana?, vreaaaau si eu s-o vaaad !

Probabil ca in capitolul trecut, dar cum eu citesc din an in pasti...



Elena, fericita de Ianis Cezar (04.04.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns koko_1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui simonapro

koko:in ce cartier stati in Constanta?Mi-ai facut dor de mare si de parcul Tabacariei, dam si noi o fuga saptamana asta.


Mami de Lucian(16.03.2009) si de Sebastian(05.08.2003)


In Tomis III...daca veniti poate ne intalnim. In parcul Tabacariei merg in fiecare zi cu Cezar.

mama lu' Cezar - 22 aprilie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Hellou !!!

In sfarsit stau linistita la calc dupa ce am umblat toata ziua: la plimbare, la cumparaturi iar la plimbare

Anca_Nicolae, m-am delectat cu povestirile tale chiar nu te-ai gandit sa le aduni intr-o carte ?
Si ma bucur ca veniti la Sighisoara

Moonvas, pt prima maseluta
La noi se chinuie sa iasa a 4 lea dinte

Mai revin dupa ce citesc la zi



Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
Am implinit 1 anisor !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

Citat:
citat din mesajul lui Kea

Fetele din Franta, nu exista la voi ceva eficient pt durerile de dintisori? Si asa ceva, pe langa o jucarie, mai poate sa-i ia taticul lui Luca. Aici sunt ceva globule homeopate foarte bune. Poate si acolo e ceva ce merita luat.

Keutu cheliutu


Da-da-da!!! Super idee!! Aveti asa ceva pe-acolo?

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui denisamada

Novus, nu am ajuns astazi la banca. De fapt am uitat complet, mi-am amintit numai cand am ajuns inapoi acasa. Maine e ok daca pun banutzii?



E perfect

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
Am implinit 1 anisor !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Am admirat un "buchet de ghiocei", unul si unul: Eva la tara, David fara mot, colega de aniversare a lui Ian, Iulia, Ana, fericita in parc,

ANAMARIAME, eu lui Ian i=am comandat acum pentru 18 luni.

Anca, bine ca te-ai intors; imi place ca ne-ai tinut in suspans pret de n postari ca sa anunti la sfirsit, ca si corifeul antic, "venim si noi la Sighisoara"


Gina lu' Ian (23 martie 2009)

89 de poze noi cu Ian


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ela78

Novus, am pus azi dimineata avansul de 100 RON pt. Sighisoara in contul tau, nu stiu daca ai primit mesajul



Primit

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
Am implinit 1 anisor !

Mergi la inceput