Aspirante optimiste > 20 ani (460)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Roxy bine ai venit!

http://lt2f.lilypie.com/a6XVp2.png
sa devin !
De imi doresc un

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PaulaFrida spune:

Roxy am citit unde-ai mai scris ca ai pierdut o fetita la 28 de saptamani,imi pare f.f.f. rau pt suferinta ta.
Si eu am pierdut o fetita in nov 2007 la 27 de saptamani,nu avea nici un rinichi.Tot asa cum ai zis si tu doctor bine cotat,1-2 ore in sala de asteptare si 3 minute la ecograf,la 20 de sapt zice dr:e perfect sanatoasa.exact asa si la mine,am simtit ca nu mai misca si am mers la dr si a zis ca nu-i mai bate inimioara.mi-i s-a provocat nastere,o zii contractii fara sa ma fii dilatat,a doua zii a mai pus dr inca o pastila in col si dupa aia au inceput durerile serioase si pe la 1 a fost afara bebe si dupa aia la chiuretaj.
Mie mi-a luat mai mult sa-mi revin psihic,dar acum mi-am revenit,nu mai sunt trista,amara ,furioasa si sunt gata pt un nou
Abia astept sa fiu din nou



Prin vara speram sa-i dam semnalul de start berzeiIl vrem neaparat pe
TTC Ticker
Marriage ticker

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

Eu am avut cosuri in timpul sarcinii.Dar stiti cum?? Nu mai scapam de ele, trecea unu' iesea altu'.
Nu le dadeam cu nimic si mai ales nu trebuie stoarse.Acum unul nu mai am. Bebelu, este bine ca le ai numai in perioada menstruatiei si nu tot timpul.
Voi ati incercat Branca Ursului pentru a ramane insarcinate?? Eu am tot auzit de planta asta. Chiar o fi adevarat?Stiti ceva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

offff prin ce ati trecut fetelor.

imi pare super rau pt voi. cateodata mi-e si frica la cate aud ca se intampla.

dar DD are grija de noi toate si intr-o buna zi vom avea deveni si noi mammici cu bebei nazdravani




http://davf.daisypath.com/WBynp2.png
noi2
nunta noastra
Cu ajutorul Bunului Dumnezeu si Fecioarei Maria voi fi anul acesta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui ancadragoman

Citesti 460 de capitole?
Nu de alta dar pana acum s-au cam pus toate intrebarile asaca baga intrebari

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


BAZAR UNIC!!!


anca, iti dai seama ca nu citesc atata
citesc ce ati scris ieri si azi, de la pagina 1 am inceput sa citesc, nu capitolele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

Roxy nu le storc deloc. nici nu am ce k sunt sub piele si ff dureroase.

eu nu am incercat decat o luna cu polidin, ca dupa nu am mai avut cine sa le faca. dc nu raman dupa cm asta, ma apuc iar de el k vine unchiu in tara si mi le face el. are o mana usoara...de nici nu simti cand face injectia




http://davf.daisypath.com/WBynp2.png
noi2
nunta noastra
Cu ajutorul Bunului Dumnezeu si Fecioarei Maria voi fi anul acesta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hera25 spune:

Si mie imi apar inainte de CM si suunt dureroase dar nu ma dau cu nimic.
Roxy, Paula este cumplit sa pierzi sarcina cu bebe asa de mare. Sa va ajute Dumnezeu sa va dea copilasii mult asteptati.

Paula la ce medic mergeai? Ca din cate zici imi vine in minte unul singur.

Fericita mamica de Lorena Elena 07.11.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Roxy, Paula imi pare tare rau ca ati trecut prin asa durere. . Doamne ajuta sa vina si cat mai repede si sa va bucurati de el toata viata!


http://lt2f.lilypie.com/a6XVp2.png
sa devin !
De imi doresc un

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui PaulaFrida

Roxy am citit unde-ai mai scris ca ai pierdut o fetita la 28 de saptamani,imi pare f.f.f. rau pt suferinta ta.
Si eu am pierdut o fetita in nov 2007 la 27 de saptamani,nu avea nici un rinichi.Tot asa cum ai zis si tu doctor bine cotat,1-2 ore in sala de asteptare si 3 minute la ecograf,la 20 de sapt zice dr:e perfect sanatoasa.exact asa si la mine,am simtit ca nu mai misca si am mers la dr si a zis ca nu-i mai bate inimioara.mi-i s-a provocat nastere,o zii contractii fara sa ma fii dilatat,a doua zii a mai pus dr inca o pastila in col si dupa aia au inceput durerile serioase si pe la 1 a fost afara bebe si dupa aia la chiuretaj.
Mie mi-a luat mai mult sa-mi revin psihic,dar acum mi-am revenit,nu mai sunt trista,amara ,furioasa si sunt gata pt un nou
Abia astept sa fiu din nou


Paula, imi pare tare rau pt ce ai patit, te inteleg perfect.
Culmea , la analiza patologica era perfect sanatoasa, fara malformatii, era chiar mai dezvolata cu o saptamana. La mine a fost din cazua efortului, cica, si am avut membrane fisurate. Mi s-a scurs lichidul putin cate putin fara sa-mi dau seama, am crezut ca sunt scurgeri normale. Si doctorul...de 2 lei, ce pot sa zic.Eu am mers la spital seara , mi-a bagat pastila aia si in 3 ore am si nascut, ca practic a fost o nastere.

Prin vara speram sa-i dam semnalul de start berzeiIl vrem neaparat pe
TTC Ticker
Marriage ticker

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Bebelu in privinta cosurilor eu nu sunt tocmai un model de urmat, cum apare unul il si storc si raman urme urate pe fata. Deci eu sunt la capitolul "asa nu". Cred ca trebuie sa le lasi in pace si trec ele dupa CM de la sine.

http://lt2f.lilypie.com/a6XVp2.png
sa devin !
De imi doresc un

Mergi la inceput