Dovlecei de septembrie-octombrie2009 *119*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vik-cj spune:

Buna fetelor!

LA MULTI ANI MADALINA! Bucurii si impliniri iti doresc alaturi de Iri cel frumos!

LA MULTI ANI sarbatoritilor de ieri si azi Sa creasca mari , ca fie cuminti si sanatosi!

Noi suntem bine, in sfarsit am trecut la carut sport ca nu ne mai incapea landoul si la scaun serios de masina ca nici cosuletul nu ne mai era bun...Ne pregatim de vaccin pe joi si avem emotii ...am profitat de weekend si vremea buna si am fost plecati prin Apuseni...a fost super!


Eu am inceput o saptamana mai plina...asa ca va urez de acum zile faine si intilneli placute!

Va

de printesa mica Isabela Maria - 15 septembrie 2009
Isabela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns santorini spune:

Hello fetele!

Noi am fost la plimbare azi si era un soare in Cta de nu imi venea sa cred. Chiar la un moment dat cautam un pic de umbra! Andrei a fost tare cumintel de data asta si a dormit dus !

Vreau sa urez si eu La multi ani unei mamici speciale si curajoase!


MADA
Iti doresc din tot sufletul ca toate visele sa ti se implineasca si sa te bucuri sanatoasa de scumpicul Irinel!



La multi ani si dovleceilor nostri Maia, Amos si Alexandru! Sa fiti sanatosi, cuminti si sa va bucurati parintii!


Ma duc sa mai citesc ce au mai scris fetele!

de Andrei-Alexandru (24.08.2009)
BOTEZ
POZE DE ANDREIUTZ NAZDRAVAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Mai fetelor, intreb si eu ca omu' prost...in ce fel de leagan va dati voi bebeii, ca eu sunt tuta rau si nu inteleg?

Si eu am fost afara si am stat 2 ore prin parc, mai mult nu am rabdat, mandra se frichinea si mi-a transpirat de numa' iar eu mai aveam nitel sa ma dau cu capul de copaci...sufar rau cand sunt singura.

Sa va fie de bine plimbareala.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

pauza iar

cu dormitul afara eu am povestit intr-adevra ca nu a adormit o data Ebru si maraia, dar a fost doar o data, si am dus-o pe o alee mai stricata, am zgaltait-o putin acolo si a adormit in rest n-avem probleme, sambata cand am iesit a dormit vreo doua ture, a papat fructele in parc (i-am dat fructele la ora 1, ca stiu ca le mananca mai bine, ma gandeam sa nu faca fitze la legume in parc si sa fiu nevoita sa-i dau tzitzti...)

La multi ani si Ramonei

si binainteles ca de cand am inceput mesajul m-am intrerupt de o suta de ori si am uitat ce vroiam sa mai zic dar daca se reiau subiectele respective, poate imi aduc aminte


de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!

POZE URSULICA 0-6 luni
POZE URSULICA 6 LUNI +
nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suede spune:

Sunt niste leagane,care au forma de cosulet.
Noi avem unul si acasa,l-am primit in week-end de la bunica si l-am montat la o usa,ca tot vrem sa le schimbam .
Imi pare rau ca nu stai in zona,dar stai sa mai crestem,ca plecam noi la plimbare

Citat:
citat din mesajul lui alex25

Mai fetelor, intreb si eu ca omu' prost...in ce fel de leagan va dati voi bebeii, ca eu sunt tuta rau si nu inteleg?

Si eu am fost afara si am stat 2 ore prin parc, mai mult nu am rabdat, mandra se frichinea si mi-a transpirat de numa' iar eu mai aveam nitel sa ma dau cu capul de copaci...sufar rau cand sunt singura.

Sa va fie de bine plimbareala.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!



Laura fericita de puiut scump norocos Mihnea Costin 12.10.2009
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Suede am inteles si nu prea, dar ma prind eu pana la urma.

Eu o sa pot veni in Titan de saptamana care vine, ca ma mut acasa la mine (langa Budimex) si de acolo ma incumet cu masina si vin singura cu ea pana in IOR.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crocodana spune:

Fragutza, tortul tau arata pur si simplu intr-un mare fel!
Am ocazia asa sa multumesc Ellenutei pentru retete si in special pentru blogul gabrielei...de acolo am facut cozonacii care au iesit fantastica, fara prea mult framantat, diverse mancaruri iar aseara maioneza super rapida care dupa parearea mea e REVOLUTIONARA.....
uram efectiv sa fac maioneza si vreau sa va zic ca aseara in mai putin de un minut aveam 400 de gr de maioneza super tare si buna.....eram in culmea fericirii....
o sa incerc si tortul ca prea e de tot!!!!1

, de Amilici Crocodilibici
Maestrii se dovedesc in lipsa mijloacelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns santorini spune:

Liliac, Raluk, Mada, Carinablanca, Lalimultumesc mult pentru aprecierile la adresa pozelor, si mi ales la adresa lui Andrei!

Liliac sunt de acord cu tine in privinta obisnuitului sa doarma si in alta parte. Eu chiar sunt foarte curioasa cum o sa se comporte de Pasti cand o sa mergem la Pitesti. Va fi alt pat, alta casa etc. Sunt de acord si cu lasatul in grija alcuiva pentru ca trebuie sa se obisnuiasca si cu asta. Fie ca ii lasam cu o bona, fie cu bunicii tot va trebui la un moment dat sa se obisnuiasca si cu altcineva si cu cat sunt mai mari cu atat cred ca va fi mai greu. Eu acum il mai las si cu soacra-mea si cu mama (fac cu randul o luna una, o luna cealalta) cateva ore pe zi (dimineata cand mai dorm si eu un pic, sau atunci cand ma duc in oras cu diverse treburi)si imi place ca se intelege bine cu amandoua! De mancat deocamdata ii dau eu (si ii i prepar eu), dar ca dupa un an vor respecta instructiunile mele (nu intru totul, dar satisfacator).

Raluk si pe mine ma distreaza tare oamenii care spun "dai si lui nu vezi ca ii este pofta?". Replica mea "Uite si jucaria asta de plastic daca o vede la mine se uita sa i-o dau si o baga in gura. Ii este pofta sa manance plastic?". Cat despre chestii pe care le spuneam inainte ca nu o sa le fac gen "eu nu o sa-l legan ca sa adoarma", pe care de ex le-o tot spuneam colegilor mi-a iesit pe nas. Si eu incerc sa-l fac sa adoarma singur, mi-am comandat chiar si un DVD pe net (si am dat vreo 60 de lei pe el), dar pana acum nu am reusit!

Fragutzo mami da esti o bucatareasa adevarata! Arata super tortul !

Liliac deci pe Andrusca pana la doi ai ai leganat-o pe picioare? Si dupa aia s-a dezobisnuit singura? Ca sa stiu si eu ce ma asteapta!


Mai aveam cate ceva de spus, dar s-a trezit si mergem intr-o vizita! Va pup!

de Andrei-Alexandru (24.08.2009)
BOTEZ
POZE DE ANDREIUTZ NAZDRAVAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alex25

Mai fetelor, intreb si eu ca omu' prost...in ce fel de leagan va dati voi bebeii, ca eu sunt tuta rau si nu inteleg?

Si eu am fost afara si am stat 2 ore prin parc, mai mult nu am rabdat, mandra se frichinea si mi-a transpirat de numa' iar eu mai aveam nitel sa ma dau cu capul de copaci...sufar rau cand sunt singura.

Sa va fie de bine plimbareala.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!



uite asa sunt la noi: http://picasaweb.google.com/SelenAzis80/Luna7#5448802355605412114
sunt pt 0-3 ani...


de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!

POZE URSULICA 0-6 luni
POZE URSULICA 6 LUNI +
nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

La multi ani Madalina, sa ne traiesti sa fii iubita sanatoasa bucuroasa alaturi de puiul tau

LMA si dovleceilor serbati azi

si noi umblam creanga, daca tot a dat caldura ne-am apucat de gradinarit iar Bubu sta frumos in tarc afara la iarba

va pupam cu drag

merg sa citesc din urma

Raluca, mamica de Remus Andrei(8 nov '09)
Il asteptam pe D-nul sa vina cu
Poze BUBU
asa creste Bubu

Mergi la inceput