Dovlecei de septembrie-octombrie2009 *119*

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

Citat:
citat din mesajul lui hepilica

Salutare!

Vad ca in dimineata asta toata lumea are cate-un motiv sa fie suparata / lesinata . Eee, am si eu unul.

Va spuneam ca am un cocos diliu care vine mereu la usa noastra si canta atat de tare de zici ca locuieste cu noi in casa.

Azi Maia a adormit dupa indelungi maraieli, eu m-am dus tacticos la frigider si mi-am luat un ecler la care am poftit toata dimineata. Il aveam pe retina, cum sta el si ma asteapta in frigi. L-am luat intr-un servetel si m-am apucat sa pap din el.

Dar, in acelasi timp vine si cocosu' diliu si incepe cantarea la usa noastra. Ma ridic instantaneu, ma indrept spre usa, o deschid si incep sa dau ca disperata dintr-o mana (ca in ailalata aveam ecleru') in speranta ca se prinde si pleaca. Pe dracu! Eu dadeam din mana si faceam "siiuuu, siiuuu, siuuu..treci de-aici", el nimic. Si ce credeti ca am facut intr-un moment de enervare maxima ca asta e tut la cap? Am aruncat cu ecleru' dupa el . Phaaaiii de mine, ce ciuda mi-a fost, imi venea sa ma duc sa-l adun de pe jos.
Evident ca tutul asta de cocos intai a mancat eclerul, apoi a plecat.

Asta e! Fiecare cu norocul lui!

Precizare: "tut" este masculinul de la tuta .

h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.

mi te si imaginez,esti de belea
Suna sot sa-ti aduca 2 ecleruri barem sa ai unu de rezerva daca mai apare cocosu diliu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

va pup fetelor... IN SFARSIT.. dupa 500 de restarturi de capul lui si alte 500 date de mine CRED ca am reusit sa stabilizez dracia

mada extrem de emotionanta scrosorica superomuletului tau

hepilica am ras de una singura p/aici!

am trimis pe mailul comun raspunsul de la Agentia pentru prestatii sociale. nici buna ziua, nici bip bip... mari nesimtiti! ma rog, de unde nu e nici Dumnezeu nu cere. cert este ca termenul de livrare a banilor este 8-27 ale fiecarei luni! aia de ministerul muncii au zis 8-25!



Ioana mama lui Carol Ioan


Pataniile noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissbebe spune:

Mada, da sta singur in picioare vreun minut-doua...ca pe urma o ia in picaj..
Hepilica mi-ai inveselit ziua..
Fetelor baiatul meu isi duce la gura singur bibe cu ceai...se joaca cu el ,mai ia o gura si tot asa...

Eu sunt terminata...abia astept sa vina prietena mea la mine,sa-l las pe Alex cu ea si sa fug la cumparaturi...nu mai am nimic in casa...nici apa,nici lapte,nici cereale...nimic...ultima portie de cereale a mancat-o acum...nu credeam ca de aseara pana acum imi va manca o jumatate de cutie de lapte...
Of daca nu ploua afara...nu mai eram eu asa izolata fara nimic...

(22.09.09)

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=148726

http://community.webshots.com/album/570763181pdonnI?start=72

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suede spune:

Hepi

Daca tot e diliu,eu l-as face ciorba!!!!


Laura fericita de puiut scump norocos Mihnea Costin 12.10.2009
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suede spune:

Sa nu mai vorbim de analfabetism!!!
Sau poate ii era foame femeii....
Da,deci mai asteptam!


Citat:
citat din mesajul lui Ioanna81

va pup fetelor... IN SFARSIT.. dupa 500 de restarturi de capul lui si alte 500 date de mine CRED ca am reusit sa stabilizez dracia

mada extrem de emotionanta scrosorica superomuletului tau

hepilica am ras de una singura p/aici!

am trimis pe mailul comun raspunsul de la Agentia pentru prestatii sociale. nici buna ziua, nici bip bip... mari nesimtiti! ma rog, de unde nu e nici Dumnezeu nu cere. cert este ca termenul de livrare a banilor este 8-27 ale fiecarei luni! aia de ministerul muncii au zis 8-25!



Ioana mama lui Carol Ioan


Pataniile noastre


Laura fericita de puiut scump norocos Mihnea Costin 12.10.2009
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Salutare dragelor!

Mada, cu intarziere, iti doresc multi ani fericiti! te imbratisez tare, mamica puternica!

Lisa implineste 8 luni?!!? Iertati-mi mirarea prosteasca, dar primul lucru care mi-a trecut prin cap a fost ca mai sunt 4 luni si are 1 an..wow! Doamne, cand trece timpul asta! sa cresti mare puiut drag!!! pupici si pentru mamica!

Mamica de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009

Nasterea unei prichindute




Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bely spune:

hepilica tare bine am ras, ai cocos cu personalitate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissbebe spune:

LISA

CALIN

CODRIN DANIEL

SA CRESTETI MARI,FRUMOSI SI SANATOSI SI SA VA BUCURATI PARINTII INTOTDEAUNA..

(22.09.09)

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=148726

http://community.webshots.com/album/570763181pdonnI?start=72

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

o sa mor de tanara cu laptopul de gat, pe cuvant!!!!


asaaaa

wow, Lisa mai are un pic si face un anisor. vai cum trece timpul!!! LA MULTI MULTI MULTI inainte. asemenea si lui Calin si lui Codrin



Ioana mama lui Carol Ioan


Pataniile noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria1979 spune:

La multi ani dovleceilor aniversati azi! (Calin, Daniel si Lisa)
Laura suedeza vreau si eu adresa ta d email ca sa-ti pot trimite prin transfer poze. Nu am gasit PM de la tine.
Hepilica pentru asa cocos obraznic care strica somnul fetei, recomandam un bors cat mai rapid.
Madalina mi-au placut mult pozele tale de la aniversare.

Mergi la inceput