Dovlecei de septembrie-octombrie2009 *119*

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns suede spune:

Maria parca-l vad pe Piski sarind ,cred ca e un haios!
Elle imi pare rau pentru probleme.
Monica a facut-o Dragosel!Al meu facea scandal cand am plecat de somn,a dormit in carut fix pana acasa dupa care a inceput concertul .

Laura fericita de puiut scump norocos Mihnea Costin 12.10.2009
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

MONICA si Iri a facut azi in pat,de fapt pe tacso dar si in pat ca dimineata s-a trezit Alin si i-a facut laptele si i-a dat sa manance iar eu am mai motait si l-am pus si sa-l schimbe dar el a mai vrut sa-l tina asa sa se joace cu el si dintr-o data am auzit"auuuu" si era ud pana la chiloti(alin)ca facuse fiso pe el si a zis ca nu stia de ce simte cald pe burta in jos
Sa nu va inchipuiti ca m-am impacat cu el,ramane sa doarma la noi din cand in cand dar eu cu el nu am nimic,ieri l-am pupat prima oara pe obraz ca mi-a dat bani de expresor(50 de euro) si ca o tuta i-am zis ca nu ajunge si mai trebuie sa-mi dea 1,5 mil ca sa puna si el jumate la aspirator,ce nu stie el cat am dat eu pe expresor.
Tocmai m-a sunat de la curier ca vine sa-mi aduca expresorul asa ca doamnelor mai tarziu va servesc un capucino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

Entuziasmata ca-mi vine expresorul am uitat sa va multumesc pentru comentariile de pe picasa si o fac si in numele sorei
TECHILA dar cine nu mananca zahar,tu sau sotul?imi pare rau ca baietii au intrat iar in greva foamei las ca isi revin ei
ELLENUTA tu vrei sa ne inebunesti asa de dimineata si eu mi-am salvat la favorite poate ma bag si eu la ceva de paste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suede spune:

Bravo Mada!!!
Ce-mi plac fetele descurcarete!!!

Laura fericita de puiut scump norocos Mihnea Costin 12.10.2009
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Uite aici reteta:
http://gospodini.blogspot.com/2009/12/cheesecake-fara-coacere.html

Nu stiu de biscuti fara zahar dar cu siguranta gasesti la supermarketuri.



If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suede spune:

Bravo Mada!!!
Ce-mi plac fetele descurcarete!!!

Laura fericita de puiut scump norocos Mihnea Costin 12.10.2009
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui techila

Citat:
citat din mesajul lui Fragutza

Techila, incearca un cheesecake fara coacere, cu blatul din biscuti. Este foarte buna.

If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.


exista biscuiti fara zahar? zi si mie unde plizzzzz....si toata reteta e fara zahar?

Dana- rasfatata mamica de andrei si stefan 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia
nasterea a doua putze

Noi suntem doi frati, în casa * * * * * * *Mama noastra ne vorbeste
Si nu ne certam deloc,
* * * * * * * * * * Si ne mangaie duios,
Si suntem tacuti la masa,
* * * * * * * * * Iara seara ne citeste
Si cuminti în orice loc.
* * * * * * * * * * Ori ne spune-un basm frumos.



http://floridecires7.blogspot.com/2010/02/tort-cu-zmeura-si-ciocolata.html


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Bineinteles ca am uitat sa salut intai . hello

La multe lunite Lisa! Nu pot sa cred! 8 luni??? Uau!


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluk16

Citat:
citat din mesajul lui techila

Citat:
citat din mesajul lui Fragutza

Techila, incearca un cheesecake fara coacere, cu blatul din biscuti. Este foarte buna.

If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.


exista biscuiti fara zahar? zi si mie unde plizzzzz....si toata reteta e fara zahar?

Dana- rasfatata mamica de andrei si stefan 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia
nasterea a doua putze

Noi suntem doi frati, în casa * * * * * * *Mama noastra ne vorbeste
Si nu ne certam deloc,
* * * * * * * * * * Si ne mangaie duios,
Si suntem tacuti la masa,
* * * * * * * * * Iara seara ne citeste
Si cuminti în orice loc.
* * * * * * * * * * Ori ne spune-un basm frumos.



http://floridecires7.blogspot.com/2010/02/tort-cu-zmeura-si-ciocolata.html


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)




Vai, Ralukule, voi incerca si eu tortul asta. Mihai a renuntat la dulciuri d-astea ingrasatoare si cred ca pe asta l-ar manca.

If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

Salutare!

Vad ca in dimineata asta toata lumea are cate-un motiv sa fie suparata / lesinata . Eee, am si eu unul.

Va spuneam ca am un cocos diliu care vine mereu la usa noastra si canta atat de tare de zici ca locuieste cu noi in casa.

Azi Maia a adormit dupa indelungi maraieli, eu m-am dus tacticos la frigider si mi-am luat un ecler la care am poftit toata dimineata. Il aveam pe retina, cum sta el si ma asteapta in frigi. L-am luat intr-un servetel si m-am apucat sa pap din el.

Dar, in acelasi timp vine si cocosu' diliu si incepe cantarea la usa noastra. Ma ridic instantaneu, ma indrept spre usa, o deschid si incep sa dau ca disperata dintr-o mana (ca in ailalata aveam ecleru') in speranta ca se prinde si pleaca. Pe dracu! Eu dadeam din mana si faceam "siiuuu, siiuuu, siuuu..treci de-aici", el nimic. Si ce credeti ca am facut intr-un moment de enervare maxima ca asta e tut la cap? Am aruncat cu ecleru' dupa el . Phaaaiii de mine, ce ciuda mi-a fost, imi venea sa ma duc sa-l adun de pe jos.
Evident ca tutul asta de cocos intai a mancat eclerul, apoi a plecat.

Asta e! Fiecare cu norocul lui!

Precizare: "tut" este masculinul de la tuta .

h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.

Mergi la inceput