Dovlecei de septembrie-octombrie2009 *119*

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bely spune:

Buna si de la noi
mamideandrei si Patricia inca regurgiteaza mai des daca ii introduc ceva nou apoi il da afara si tot asa cam la 1-2 ore dupa mancare, dar ea de mica regurgita des chiar prea des, dupa 4 luni s-a ameliorat cam la 1-2 regurgitari pe zi.Pediatru a zis ca e normal, ca nu exista medicamente pt asa ceva doar daca ii dau formula sa caut de ex: Aptamil AR, sau orice marca dar sa fie AR
Exact aseara i-am dat si eu crema de branzica cu mar(gata cumparat) pt prima data si la vreo 2 ore a dat afara si a si mirosit urat a acru, cateodata nu miroase doar ca da afara..
mada ce frumoasa scrisoare ai primit, m-a emotionat


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mkunigunda spune:

Buna dimineata!

Scuze de intarziere, trebuie sa spun si eu La multi ani Mada!!!!! Esti o persoana speciala si pentru asta meriti toata dragostea din jurul tau! Sa fii fericita si mult noroc in viata! V-am admirat si pozele si am citit si scrisorica lui Iri, foarte emotionant trebuie sa spun cum stiu bunicile astea sa atinga coarda sensibila

Mely multa sanatate sotului si voua!

Ellenuta vrei sa mor de pofta recunosc ca mi-am trecut blogul la favorite si o mai studiez si eu Sanatate puiutilor!

Luto, Manga ce faceti dragelor?

Noi ieri ne-am intalnit in parc cu Anamaria si cu Monica, mi-a parut rau ca nu am mai putut sta, trebuia sa ne intoarcem pentru masa de pranz...eu nu am curajul sa luam masa in parc ca Vic este un fitzos.

Carina mi-a fost dor de tine. Noi legume tot nu mancam, ieri am facut morcov cu putin unt, nu i-a placut. Azi ii dau legume de la borcanel, poate asa mananca. In schimb am introdus carnea in iaurt si o mananca. Asta era problema mea ca nu stiam unde sa bag carnea daca legumele nu ii plac...mergem inainte, nu ma mai stresez. Pupici Mariei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


si asta ma termina efectiv ..

http://gabrielacara.blogspot.com/2009/04/cozonac-rosenkrantz.html

cred ca-l voi face de paste, iar tortul, de ziua sotului, pe 11 aprilie.

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ellenuta


si asta ma termina efectiv ..

http://gabrielacara.blogspot.com/2009/04/cozonac-rosenkrantz.html

cred ca-l voi face de paste, iar tortul, de ziua sotului, pe 11 aprilie.

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun


Pe asta l-am facut si eu. Este super bun si se face usor.

Cu tortul, n-am dubllat cantitatile, era tava mai mica un pic, cred ca avea cam 24 diametrul.

If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lullaby_2009 spune:

Maria imi pare rau ca esti tristuta, uite o sa treaca.

Am vazut poze frumoase cu dulceata Ebru, scump Alex de Crissbebe si dragutul de Andrei de Santorini la plaja.

Fragutza tortul arata demential.

Alex sa stii ca de saptamana trecuta ma gandesc sa iesim intr-un parc langa tine, cred ca e ok in Carol.

Apropo, daca vine vremea frumoasa poate iesim in gasca in Herastrau, joi oricum as vrea sa merg la Kiddex.

Stiu ca mai era ceva, dar nu am apucat sa iau notite ca v-am citit cu energia mica in brate, imi amintesc pe parcurs (sper).

Astazi era planificata iesire in parc, ieri a fost asa frumos, asta e, asteptam iar soarele. Stam in casa si ne pregatim sa gustam altceva decat laptic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Buna dimineata si de la noi

DUpa cum stiti am stat ieri afara toata ziua. Seara am picat efectiv lata de somn. M-am culcat o data cu fii-miu. Efectiv simteam ca imi este rau de somn, ca ma ia cu ameteala si pic din picioare. Naspa senzatie. Azi ploua si poate este mai bine ca ne mai odihnim putin .
Fii-miu iar doarme ca purcelul. Ne-am trezit amandio la 8 jumate, el dormea de la 10 aseara si eu de la 10 jumate . A papat, a facut nevoile plus un mare pipi in patul nostru dupa care radea cu gura pana la urechi, s-a tarat prin transee putin, apoi pe la el prin pat vroia sa se ridice, nu stiu ce vroia ca se apuca de bare sau de carusel si incerca parca sa se ridice, s-a enervat ca nu a reusit si a adormit. Doarme de pe la 10 si ceva iar. Adevarul este ca si ieri la fel a dormit apoi toata ziua a cam stat treaz, cu o exceptie de juma de ora si una de un sfert de ora... daca imi face si azi asa am pus-o

Sper sa aveti o zi cat mai faina. O sa incerc si eu sa incarc poze de la intalneli dar nu stiu daca reusesc pt ca imi merge calc ingrozitor si imi fac 1000 de nervi. Nici nu stiu ce sa ii fac pt ca nu ma pricep. Am o banuiala ca trebuie reinstalat windowsul
VA pupez

Monica de Minune Dragos Alexandru(26.08.2009)
Povestea noastra
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",
trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Ingerasul Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Manga, doarme in patutul lui puiul?

Eu ma gandesc ca atunci cand voi incepe diversificarea sa-i dau ceva cereale seara in speranta ca doarme mai bine si sa incerc s-o pun si-n patutul ei.
Dormim din ce in ce mai greu, patul e mic, ea adoarme cu fatza in sus, dar mai tarziu se tot foieste, cand pe burta, cand pe spate si ocupa cam jumatate de pat
Dar pana nu va rari mesele de noapte tot asa vom dormi. Nu rezist fizic sa ma dau jos din pat, sa o iau, sa-i dau laptic si apoi iar in patut la ea..si asta la fiecare ora.

If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ellenuta


si asta ma termina efectiv ..

http://gabrielacara.blogspot.com/2009/04/cozonac-rosenkrantz.html

cred ca-l voi face de paste, iar tortul, de ziua sotului, pe 11 aprilie.

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun


vai duamna mea....si ziua lui sotz tot pe 11 aprilie este...dar eu nu ii fac tort...faci tu poze tortului tau si ii dau si lui virtual asa...
daca stii vreo reteta de prajiturica buna (mai ales tarta) care sa se faca fara zahar si fara cuptor sa imi zici si mie...stiu...nici nu sunt pretentioasa...

Dana- rasfatata mamica de andrei si stefan 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia
nasterea a doua putze

Noi suntem doi frati, în casa * * * * * * *Mama noastra ne vorbeste
Si nu ne certam deloc,
* * * * * * * * * * Si ne mangaie duios,
Si suntem tacuti la masa,
* * * * * * * * * Iara seara ne citeste
Si cuminti în orice loc.
* * * * * * * * * * Ori ne spune-un basm frumos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Techila, incearca un cheesecake fara coacere, cu blatul din biscuti. Este foarte buna.

If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

Citat:
citat din mesajul lui Fragutza

Techila, incearca un cheesecake fara coacere, cu blatul din biscuti. Este foarte buna.

If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.


exista biscuiti fara zahar? zi si mie unde plizzzzz....si toata reteta e fara zahar?

Dana- rasfatata mamica de andrei si stefan 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia
nasterea a doua putze

Noi suntem doi frati, în casa * * * * * * *Mama noastra ne vorbeste
Si nu ne certam deloc,
* * * * * * * * * * Si ne mangaie duios,
Si suntem tacuti la masa,
* * * * * * * * * Iara seara ne citeste
Si cuminti în orice loc.
* * * * * * * * * * Ori ne spune-un basm frumos.

Mergi la inceput