Dovlecei de septembrie-octombrie2009 *119*

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kiki_cri spune:

Citat:
citat din mesajul lui anamaria1979

Neata Kiki.
Luto eu contribui cu niste ficatei cu usturoi si fasole verde ca asta am gatit aseara.
http://family.webshots.com/album/575086402IpuwTB?start=84


Neata!Se pare ca numai noi suntem prin zona siiiii, nu sunt singura care nu si-a facut temele cu recuperatul

Poze Kiki&Twins

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamideandrei spune:

buna dimineata la mamici si pitici!
sa aveti o zi cat mai placuta, sa va plimbaciti la aer, chiar daca nu e soare,deocamdata, cel putin sa fie placut, caldutz. noi mergem azi la bunici la tara, sa stam toata ziulica afara sa ne lafaim la aer, fara sa fim presati de programul meselor. azi mergem sa cumparam si scaun de masa, ca pana acum am papat in scaunul auto, dar nu se mai poate asa. vrea mereu sa se ridice, sta de o parere si apoi incepe scandalul, daca il iau in brate papa in funduletz fara probleme ... dar nu vreau sa se invete sa manance in brate ... apropo, bebeii vostri mai regurgiteaza? al meu inca da! o data in zi, dar inca DA! si in plus, aseara i-am dat iaurt cu branzica prospata si banana pe la 5 30 si abia pe la 19 30 a dat afara, dat parca alesese fix banana. nus tiu pana la ce varsta ar trebui sa mai regurgiteze ?

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiki_cri spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamideandrei

buna dimineata la mamici si pitici!
sa aveti o zi cat mai placuta, sa va plimbaciti la aer, chiar daca nu e soare,deocamdata, cel putin sa fie placut, caldutz. noi mergem azi la bunici la tara, sa stam toata ziulica afara sa ne lafaim la aer, fara sa fim presati de programul meselor. azi mergem sa cumparam si scaun de masa, ca pana acum am papat in scaunul auto, dar nu se mai poate asa. vrea mereu sa se ridice, sta de o parere si apoi incepe scandalul, daca il iau in brate papa in funduletz fara probleme ... dar nu vreau sa se invete sa manance in brate ... apropo, bebeii vostri mai regurgiteaza? al meu inca da! o data in zi, dar inca DA! si in plus, aseara i-am dat iaurt cu branzica prospata si banana pe la 5 30 si abia pe la 19 30 a dat afara, dat parca alesese fix banana. nus tiu pana la ce varsta ar trebui sa mai regurgiteze ?

POZE


Neata!Si noi tot in scaunul de masina mancam...acum daca au intrat banii poate le luam si noi scaune de masa, ca ar fi cazul...distractie faina pe afara!Ai mei nu mai dau afara papica, dar nici inaitnte nu o faceau...sincer nu cred ca ar fi o problema cu puiutul tau, poate pur si simplu nu i-a cazut bine bananuta

Poze Kiki&Twins

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamideandrei spune:

ideea e ca la piureurile de fructe sau de legume niciodata nu a dat afara! si s-a mai intamplat si in alte zile, cand papase doar iaurt cu branzica, oricum banana i-am dat doar de 3 ori pana acum, si atunci cate max jumatate, prima data i-am dat doar 3 lingurite ... cred ca cel mai bine deocamdata o scot ... si ii dau iaurtul simplu cu branzica asa ca si pana acum...

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

'neatza

Uff,am avut o noapte de cosmar...Razvi mi s-a trezit foarte des,pe motiv de nas infundat (si oricat l-as aspira,tot asa e),Alex la fel...eu si Razvi intr-o camera,Calin si Alex in cealalta."Cireasa" de pe tort a fost cand a venit Calin la mine si mi-a zis ca suna la Salvare (moment in care mi s-a facut rau...a trebuit sa aduca apa rece,sa ma dea pe fata..).El abia se mai tinea pe picioare si mai avea si grija mea...il durea pieptul,simtea ca nu mai are aer si il luau reprize scurte de durere de cap.
A mai avut el probleme de genul,si-a facut control la inima dar nu a gasit nimic...
Nu l-au dus la spital, s-au ocupat de el in ambulanta.
In clipele alea,imi treceau cele mai negre ganduri prin minte





Mely , implinita de Alexandru si Razvan

Primavara e modul in care natura ne spune : "Sa inceapa petrecerea !"

_

"Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Buna dimineata!

Va las multa si multi pentru astazi ca nu o sa fiu pe aici.

Mely Doamne, ce a fost pe capul tau, te imbratisez cu mare drag si te pup.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamideandrei spune:

Mely, sa-ti dea Dumnezeu putere sa treci peste toate, sa fiti sanatosi sa va puteti ingriji puiutii

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

'neaatzaaa!! Ce faceti mai?! Forumiti cu noaptea-n cap,hai?? Poi de,daca ziua umblati creanga prin parcuri,numa' dimineata cu stele-n par si noaptea dupa ce adorm pruncii va mai prinde lumea... la toata lumea.Eu ma cert la telefon... e trist cum unii nu pot gandi deloc si se arunca cu acuzatii si jigniri,tu iti ceri scuze si ei vad tot jigniri... asta este,unii sunt de-a dreptul batuti in cap.

Lali Lacra de
Paul-Iulian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Mely

Lali Lacra de
Paul-Iulian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiki_cri spune:

Vai MELY, imi pare f rau ca ai avut asa o noapte.Va doresc numai bine

Poze Kiki&Twins

Mergi la inceput