Dieta RINA (9)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris-gabi spune:

Buna fetele,

Azi sunt la ziua de vitamine si pana acum am fost cuminte.
Nu prea pot sa intru in weekend din lipsa de timp, insa nu am fost cuminte si am tot trisat.
La cina ma asteapta a salata mare de fructebineinteles ca fara zahar sau altceva. Sunt curioasa cum am sa trec de ziua asta. Sper sa ma tin tare.
Trebuie sa ma gandesc ce pap maine ca altfel o iau pe aratura si nu vreau.
Nu m-am cantarit, ca am doar 4 zile si nu cred ca se vede ceva avand in vedere ca am si trisat.Am sa dau raportul saptamana viitoare.

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arriel spune:

Salutare la toata lumea. Vin si eu la raport, saptamana asta doar -0,5kg, adica am ajuns la 60,5kg. Am fost cuminte toata saptamana mai putin sambata cand a fost ziua cumnatei mele si am mancat oua umplute, salata de vinete cu paine, cartofi prajiti, mici, friptura de porc si tort Plus ceva Un adevarat macel, asa ca zic mersi si de jumatatea aia de kil data jos. Incet, incet, m-am apropiat de target, dar daca l-as depasi cu 1-2 kg, nu m-as supara.
Astazi sunt la carbo si m-am umflat cu mamaliga si ceapa cu sos de rosii. Pentru diseara nu am nimic dulce si nici nu mi-am cumparat, desi azi cand ne plimbam pe afara am trecut pe langa cofetarie Dar iau de la fi-mea niste biscuiti din faina integrala si-i mananc cu magiun de topoloveni. Si nelipsita cioco neagra
Fetelor, eu de Paste am hotarat sa iau pauza la dieta doua zile, ca sa nu ma simt nici frustrata si nici vinovata, ca sigur nu ma voi putea abtine de la bunatati. Singura mea grija va fi sa mananc niste cantitati rezonabile
Cam atat, va urez o saptamana frumoasa, cu cat mai putine abateri si cat mai multe kg date jos

Mami de Thea Bianca (03.02.2009)

http://www.flickr.com/photos/cristiserban/sets/72157617398070712

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleniro spune:

Felicitari Arriel!Foarte bine ai slabit.Eu ,iarasi am inbulinat-o, nici nu va spun cat am "pacatuit" azi.Bine si asa rau , o iau de la capat maine ,cu zi de proteine ,ca de 3 zile tot pe langa dieta sunt!Iar am mustrari de constiinta si iar ma simt ca o mare .In ritmul asta sigur nu mai dau jos nimic pana la pasti!Macar sa nu ma mai ingras naibii ,ca atunci chiar voi fi cu moralul la pamant!Pupici fetelor si mult spor sa aveti .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Musette79 spune:

Sa vin si eu la raport ca am ramas datoare cu cantarul.

Dupa o zi de fructe in care am fost ft cuminte dupa pacetele din weekend am 63,8 kg. E ft bine, mi-am ridicat iar moralul. Azi am fost ft cuminte (1 banana, 1 mar si o portocala dar nici ca mi-o trebuit mai mult). Sotul e plecat pana miercuri la Bucuresti asa ca nu-mi mai flendura nimeni mancare in fata ochilor. Eu cu micuta ma descurc de minune.

Acuma a descoperit remy-ul si muta piesele de jos pe canapea asa ca am timp sa va citesc. Ma apuc imediat sa-mi fac meniul de maine (ficat o sa pap, cu salata).

Arriel da stiu ca ai tras un festin pe cinste

Haideti sa ne punem pe treaba fetelor ca vin imediat pastile si oricum atunci mai gustam una alta. Daca incepem de acum, se duce naibii o luna de regim

www.flickr.com/photos/29781476@N03/?saved=1" target="_blank">Botzoflete al nostru

Start: 09.03: 66,1kg....22.03: 64 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns merry_28 spune:

salut, fetelor, eu nu mai dau azi raportul, ca l-am dat sambata
Azi am bagat o ora jumate de aerobic, si sunt franta. Sar peste cina, ca nu mai mi-e foame, dupa atata topait...
azi am avut carbo si am papat pizza cu ciuperci si sos de rosii... a fost super si multa....
maine, vitamine din belsug. O sa pap fructe, legume, iar fructe etc. Incepe sa-mi placa ziua de fructe... ca parca nu sunt atatea ispite.

Succes, fetelor...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zuzi.simona spune:

am incheiat cu mancarea pe azi
am avut carbo, la pranz am facut spagheti cu sos cumparat si langa broccoli fiert, ca era prin frigider si nu mai rezista mult, chiar m-am saturat
pentru seara mi-am propus sa fac tiramisu dar nu aveam oua, asa ca am fost la cumparaturi, am luat si inghetata si daca a vrut copilul m-am infipt si eu in cutie. cred ca am mancat vreo 200 gr, is fan inghetata, deci altceva nu am mai bagat in gura
dar cum scosesem ingredientele pt. prajitura am facut-o si pe aia, e prima oara cand fac tiramisu, am luat reteta dupa net si nici nu am gustat crema, maine o sa gust macar chiar daca-s la vitamine
noapte buna

poza cu noi
poze diverse
www.facebook.com/album.php?aid=858&id=1727991987&l=2395a72935" target="_blank">aprilie 2009
Simona, mama Antoniei (27.06.1998)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

Neatza fetele.

Ieri- PROTEINE- super ok- nu am calcat stramb deloc (m-am multumit cu iaurt cu spanac)
Imi propun sa nu o mi iau pe aratura si sa mai dau jos 2 kg pana la Paste: 1kg/sapt-sper sa reusesc.

Azi AMIDON- mancarica de cartofi cu bulion .
Am trecut ieri pe la mama si facuse ea- asa ca mi-am luat la pachet- ca sa nu mai gatesc eu .

Maine la CARBO- nu stiu ce sa fac- pastele oare sunt de post??
As face paste cu sos.
Daca nu sunt de post - atunci o sa fac sos cu ceapa si mamaliga.

Arriel- Felicitari !!! si te asteptam in continuare - cand te vei hotari sa mai dai 2-3 kg jos.

Aleniro- rushinica- ai grija ca suntem in post- nu mai "pacatui".
Suntem cu geana pe tine- ai grija ce bagi in gura!!!


Musette- ce bine este ca nu-i nimeni sa-ti faca pofta.
La mine e bine- ca al meu mananca doar ce-i dau eu.
Asa ca nu primeste dulciuri sau cine stie ce mancaruri la care sa poftesc.
-mananca fructe si mancare de care mananc si eu (ma intelege- si nu vrea sa ma abat de la regim)

Cris- te asteptam luni la raport- sa nu o iei pe aratura si spor in continuare.
Sper ca ai trecut cu brio ziua de vitamine.

Alina- interesante sarmalele.
Eu parca as vrea sa fac niste sarmale cu orez si nuci.





Elly

Astept, astept si iar astept ......
Rina: 13.02 (77kg)...22.02 (75kg)...01.03 (74kg)...08.03(72.5kg)...15.03(70kg)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

Simona- si eu sunt fana tiramisu- (dar nu am facut niciodata ).
Se face greu?
Nu postezi si tu reteta



Elly

Astept, astept si iar astept ......
Rina: 13.02 (77kg)...22.02 (75kg)...01.03 (74kg)...08.03(72.5kg)...15.03(70kg)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns korri spune:

Neata fetele,
Eu azi sunt la carbo.In carte scrie ca din cand in cand atunci cand acul cantarului nu se mai misca se poate inlocui ziua de carbo cu una de proteine.Eu m-am hotarat azi sa tin vitamine si maine am ziua de vitamine si apoi zi de apa. Trebuie sa misc cantarul ala ca m-am saturat de cand stau la 62(drept e ca nici nu am tinut ca la carte)
ariel felicitari pt rezultate .Cred ca tu nu ai trisat de ai reusit sa slabesti asa de bine

Si eu m-am hotarat de pasti sa renunt doua zile la dieta ca nu ma pot abtine si apoi merg mai departe. O sa incerc sa fiu atenta la cantitati

puuup

start 27.01cu 67kg...63kg-01.03...62kg-08.03...targhet 57kg


[/url]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zuzi.simona spune:

neata!
elly pastele sunt de post daca nu au ou, uita-te pe punga
tiramisu l-am facut f. repede dar pana nu-l gust si-mi place nu scriu reteta, cine stie ce a iesit?!

eu am vitamine, e usor, mai zicea cineva, macar nu tre sa ma sresez ce mananc



poza cu noi
poze diverse
www.facebook.com/album.php?aid=858&id=1727991987&l=2395a72935" target="_blank">aprilie 2009
Simona, mama Antoniei (27.06.1998)

Mergi la inceput