Ce inseamna a fi seducator/seducatoare?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

O femeie seducatoare nu este neaparat o femeie foarte frumoasa. E un anume fel in care te percep cei din jur, fie ei femei sau barbati si vine cel mai mult din interiorul ei. O femeie seducatoare este cea care stie sa-si puna in valoare calitatile, si care stie sa-si poarte defectele. Un fund mai mare poate fi atragator sau dimpotriva, depinde ce pui pe tine si depinde si de ceea ce crezi tu despre fundul tau mare. Hainele pe care le porti, modul in care pasesti, felul in care privesti un om care trece pe langa tine pe strada, fiecare lucru spune cate ceva despre tine.
Un fel de a fi misterior iarasi incita si face parte din armele seductiei. Sunt femei care se nasc cu acest sex-apeal, totul vine natural la ele, sunt femei care afiseaza o seductie studiata, si sunt femei care nu vor putea fi niciodata seducatoare.
Fara a se intelege vreo asociere intre curtezane si seductie, mi-a placut filmul A Destiny of Her Own.

Elle

_
www.immunocalromania.blogspot.com/" target="_blank">Pentru un sistem imunitar puternic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Guestus

Citat:
citat din mesajul lui carmenstefi

sa fi seducatoaree..hhhmmmm..ce sa zic si eu,atat timp cat te simti foarte bine in pielea ta si ai o mare incredere in tine,ce mai conteaza??cine te va place,te va place asa cum esti...poti fi seducatoare si cu privirea ta,depinde de cel care te priveste,oricum sunt multe de scris
o zi bunaa

carmen si stefii


pai uite...sint unii care cred ca o secretara vizibil fisticita este mai mult decit seducator. si aia nu e in pielea ei...e clar

Eu cred ca astia care se incurca cu secretarele fisticite,defapt nu se considera seducatori ,ca altfel ar cauta ceva de calibrul lor.Nu?
A nu se citi ca am ceva cu secretarele.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

Yo cred ca prea multe merg in directia seductie controlata si dau chix.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

Citat:
citat din mesajul lui dulcetica

Citat:
citat din mesajul lui Guestus

Citat:
citat din mesajul lui carmenstefi

sa fi seducatoaree..hhhmmmm..ce sa zic si eu,atat timp cat te simti foarte bine in pielea ta si ai o mare incredere in tine,ce mai conteaza??cine te va place,te va place asa cum esti...poti fi seducatoare si cu privirea ta,depinde de cel care te priveste,oricum sunt multe de scris
o zi bunaa

carmen si stefii


pai uite...sint unii care cred ca o secretara vizibil fisticita este mai mult decit seducator. si aia nu e in pielea ei...e clar

Eu cred ca astia care se incurca cu secretarele fisticite,defapt nu se considera seducatori ,ca altfel ar cauta ceva de calibrul lor.Nu?
A nu se citi ca am ceva cu secretarele.



dulcetica


am zis secretara dar poate sa fie si noua contabila angajata sau fata care se ocupa de cablurile la computere. ok? nu trebuie sa iei ce spun 100% exact ...ca atunci unde ajungem?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Noua contabila se fisticeste numai daca a deturnat vreun cont in insule.Nu fiti asa naivi sa credeti ca tot ce zboara se maninca.
Uite ,eu pot spune ce inseamna un barbat seducator in acceptiunea mea:sigur pe el,sa emane forta ( nu fizica),o superioritate dominatoare,o usoara aroganta ,in rest foarte bine imbracat,rafinat,jeep ,bani si exprimarea fluenta in limba romana,simtul umorului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

De ce jeep si de ce nu asa ceva? Pare ceva mai extravagant. Au fost 70 subiecte despre aia cu q7 cu lanturi la git...

http://4.bp.blogspot.com/_-knQcvB6hEw/SkJ1S3voBGI/AAAAAAAAE0M/jpTay6V_lP0/s320/volvo-truck1.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amina_Marina spune:

Citat:
citat din mesajul lui Guestus

De ce jeep si de ce nu asa ceva? Pare ceva mai extravagant. Au fost 70 subiecte despre aia cu q7 cu lanturi la git...

http://4.bp.blogspot.com/_-knQcvB6hEw/SkJ1S3voBGI/AAAAAAAAE0M/jpTay6V_lP0/s320/volvo-truck1.jpg




In Japonia jeep-uri au doar aia care-s furio.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Furio?Ce inseamna Amina?
Guestus, sa ne limitam la suv,ca nu-l iau sa-mi care mobila.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia71 spune:

o femeie seducatoare, cred ca e cea care se simte dezbracata din priviri de sotul/iubitul si in momentele cele mai putin intime.
e aia domne care emana senzualitate, feminitate...sex salbatic oriunde...si la coada la paine
zic si io

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amina_Marina spune:

Citat:
citat din mesajul lui dulcetica

Furio?Ce inseamna Amina?
Guestus, sa ne limitam la suv,ca nu-l iau sa-mi care mobila.

dulcetica


Dulcetica, inseamna un barbat nematurizat, golan/vagabond si care -i place sa i se ridice adrenalina.
Vopsit, cercei in urechie etc.Are mai multe intelesuri.

Mergi la inceput