Fiv in Ungaria 97

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:


gretta, fa si un test de sarcina din sange, adica beta hcg.
daca nu e sarcina, poate esti dereglata luna asta. pot fi intarzieri ale menstrei daca ai chisturi pe ovare, de ex. fa o echografie. mergi la dr. e posibil sa-ti dea duphaston si sa vina. oricum, nu face nimic de capul tau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta70 spune:

Buna fetelor!
mairis felicitari! sa-ti traiasca puiutii!
speranta
lidiadiana

adisuper! Felicitari pentru cei 2 de la purtator. Sa stea acolo cuibariti 9 luni, la caldurica.
sami mai ai putin! Doamne-Ajuta!

Mai fetelor, sunt in impas: sambata mi-am facut echoTV, sunt ok. Azi m-am dus cu analizele la doctora mea, medic ginecolog, cu care am facut operatia de chist ovarian in 2008. Am vrut sa i le arat sa-si dea si ea cu parerea. Ce credeti ca-mi spune: ca din buletinul de histeroscopie nu reiese ca in urma laparoscopiei mi-ar fi desfundat trompa buna, ca se pare ca m-ar fi deschis si m-a inchis. Sincer asta nu prea cred, pentru ca eu HSG, Histero si Laparoscopia le-am facut la Brasov cu Dr. Gliga (destul de cunocut si bun). Eu nu cred ca nu mi-ar fi desfundat trompa buna, atunci.
Ce credeti, sa fac iar un HSG, sa vad cum sunt trompele? Sau mai bine las pentru cand ma voi decide daca mai fac un fiv sau nu?

Scuzati-mi "polologhia"

Va pup

Dumnezeu are grija de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pamy spune:

am ajuns si noi acasa de la Budapesta.Mai fetelor da m-ati lasat masca,ce spor aveti la scris.Azi dimineata v-am lasat la pagina 1 si acum aproape sa incheiati capitolul .Se vede ca a juns samira acasa
Acum sa trec si eu la raport:am fost la eco,totul e bine,putem incepe stimularea .O mai lungim un pana in 4 aprilie cu AC apoi din 9 incepem injectatul,iar in 14 aprilie ne prezentam la Budapesta.Lume multa azi la clinica,dar s-au respectat programarile,am intrat in cabinet la PK cu 10 min inainte de ora la care am fost programata.Am vazut-o si pe adipapazi,nu am intrat in vorba cu ea dar am auzit cand au chemat-o la ET.
mairis felicitari pentru inimioare
laura garner multumesc si pupici la nicholas
atena77,mami_vreau,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pamy spune:

tamaryllis sigur ne vedem la vinisor .Am fost si la korall,e frumos acolo si cred ca si noi vom sta acolo.
lidiadiana,speranta2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mairis spune:

Pamy, Violeta, si tuturor fetelor, va multumesc!



Irina, +6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tabitha spune:

Hello. Ma mai primiti si pe mine in mijlocul vostru?
Sunt o tradatoare, dar numai pe jumate. Adica inca nici nu-s tradatoare, numai ca trag cu ochiul prin mai multe locuri.

So, ne-am facut programare pt. Budapesta, pentru 26 aprilie. M-am mai linistit un pic. Tot in perioada aceea vreau sa trag o fuga si pana la Szeged, unde ramane de stabilit la cine sa ma duc: la Zadori, cu care am facut FIV 2 si am inceput FIV3 si care dupa aia m-a cam suparat, sau la Kristan... Asta mai ramane de stabilit. Bine insa ca mergem la Budapesta :)

Gretta: vreau sa fiti absolut siguri ca este vorba de azoo. Si sotul meu a fost diagnosticat in 2004 cu azzo, l-am supus unei biopsii testiculare, am facut inseminari si FIV cu donatori, iar in dec. anul trecut am aflat ca are de fapt ceva spermatozoizi, care pt. FIV sunt ok (mai ales ca eu nu mai am trompe, deci natural nicio sansa sa mai pot ramane insarcinata).

Atena: multa, multa bafta

Mairis: iti sta f. bine

Violeta: nu stiu ce sa spun. Eu la primele 2 laparoscopii le-am cerut sa filmeze. La a treia deja eram plictisita si m-am lasat pe mana lor, sperand ca or sa faca ceea ce scriu pe bilet dupa aceea. Parerea mea este ca daca ai sanse sa ramai natural, sa fii absolut sigura ca trompele sunt desfundate. Daca doar prin FIV poti sa ramai insarcinata, sa fii absolut sigura ca trompele nu au hidrosalpinx. Pupici

Va tin pumnii tuturor si sper sa fiu activa, atat cat imi permite job-ul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

pamy, iarta-ma, nu m-am prins ca esti tu. stiam ca ai azi progr, dar m-am gandit ca pk pune consultatiile mai de dimin. imi pare rau ca nu am vb.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pamy spune:

adipapazi stai linistita,intram eu cu tine in vorba,dar pareai nerabdatoare sa intrii la ET sa pui bebicii la burtica .Sa fie lipiciosi si frumosi ca si voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

tabitha...bine ai venit printre unguroaice

pamy...sigur o sa-ti placa la Korall...si proprietarul e foarte de treaba

adina...treci in pat!!!ce fac aia mici???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pamy spune:

samira stiu,doar e aradean de-al meu

Mergi la inceput