Fiv in Ungaria 97

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ankflor spune:

Buna Timea,

La mine au fost 2 FIV-uri, unul nereusit, unul reusit sarcina oprita din evolutie insa, iar acum in mai va urma ET cu embrioni congelati.

Injectiile le-am scos din frigider cu cateva minute inainte sa le fac.

Iar nemultumiri.... sincer nu au fost, doar faptul ca uneori am stat si 30 min peste programare ca sa intru, dar.... asa e peste tot.

Mie mi-a placut ca doctor si ca om. Acum parerile sunt impartite si fiecare crede ce vrea, eu una am fost multumita. Mai ales ca aici in Bucuresti m-am lovit de tot felul de doctori...

Iti pot raspunde oricand la intrebari referitor la acest subiect.

Seara buna tuturor!

Anca


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goggy spune:

Citat:
citat din mesajul lui pamy

goggy adica sunt si albe si rosii in aceeasi cutie?Tu le iei doar pe cele albe?Te pup si scuze ca tot intreb ca pisaloaga



Da, jumate sunt albe si jumate rosii, compozitii diferite. Eu iau doar albe, restul le arunc.

6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goggy spune:

Citat:
citat din mesajul lui samira33

atena...stiu ca la transfer de blasto,nidarea are loc in ziua 3 de la ET...iar la transfer de ziua 3...in ziua 5 de la ET.

io am tzatze dureroae rau...asa cum ma vaicaream si mai devreme


poate fi si mai tarziu......la mine z8 de la transfer cu embryo de 48 de ore.

6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta70 spune:

Buna seara fetelor!

Am si eu o intrebare: Duphastonul il pot inlocui cu Utrogestan? am avut o revelatie, ca mi-a mai ramas o cutie din Ungaria. Sper sa nu o fi luat pe aratura.

Aveti grija de voi, mai ales "gravidutele".
Pupici

Dumnezeu are grija de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Fetelor, ce faceti? Nu deschideti cap. nou? Eu sunt plecata si stau intr-o pozitie incomoda sa am net (pe calorifer), deci nu pot deschide!
Mami_vreau, ce zici?
In rest....va citesc si astept vestile bune!


incepand cu anul 2010 voi fi o fericita!


MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

Va invit la discutii intr-un nou capitol.




Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput