Parintii laudarosi ...

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Da' lasati i sa se laude daca asta i face pe ei happy; macar ei sa i laude daca nimeni altcineva nu le remarca copilasii...

Copiii care intr adevar sunt inzestrati cu ceva nu au nevoie de laudele mamei; prin ceea ce fac arata singuri.

E misto de tot cand apare cate o mama cu "cel mai frumos copil/bebe... " si arunci un ochi pe fotografii Se pun singure intr o pozitie penibila si pe saracutul copil care poate cat poate.







Corina mama domnisoarei RALUCA si a bebelasei FRANCESCA

http://family.webshots.com/photo/2925218030098531596UGNuSg?vhost=family

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Multumesc. Sa stiti ca in naivitatea lui e un copil minunat, la 3 ani jumate faptul ca e ca un bebe asa inca mai poate fi privit cu duiosie. Nu stiu mai incolo ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

hai mey ca ii privim cu duiosie mereu si la batranete banuiesc:)
sincer ai mei nu au facut nimic iesit din comun, cred ca fie-miu e f talentat la innot din pacate traim in Romania si asta ii anihileaza orice sansa de performanta, dar sunt fericiti si ne iubim si asta e tot ce conteaza. Acum stiu si genul descris de Mirela, e super prezent in RO, dar noua ne place sa epatam in orice fel asa ca asta cu laudatul copilului in exces e cea mai inocenta forma. In plus am eu asa o teorie ca e nasol sa fii geniu in Romania. Nu avem un sistem de monitorizat si crescut genii gen state asa ca majoritatea sfarsesc striviti de ambitiile parintiilor care nu stiu sa managerieze situatia, intr-un job tampit. Aia cu adevarat destepti au luat probabil deja drumul americii.










Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Citat:
citat din mesajul lui Sabina

PS Mirela, Rusine pt acest avertisment.
Muffin ma hartuieste de luni de zile si stii asta.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo
Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.



Sabina, astept scuze pentru aceste cuvinte.

**************
Citesc cu placere: Supereva.ro | Blogul meu |

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Mirela, Sabina - chiar nu cred ca trebuie provocat un razboi acum. Va stiti de prea mult timp ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Mirela, scuze.

de fapt avertismentul asta mi s-a parut halucinant,(e abolsut!) am si f f f multe medicamente la bord, zic merci ca n-am dat in psihoza, cititi un prospect la cortizon:D





Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Citat:
citat din mesajul lui corinadanaE misto de tot cand apare cate o mama cu "cel mai frumos copil/bebe... " si arunci un ochi pe fotografii Se pun singure intr o pozitie penibila si pe saracutul copil care poate cat poate.Corina mama domnisoarei RALUCA si a bebelasei FRANCESCA http://family.webshots.com/photo/2925218030098531596UGNuSg?vhost=family
dar poate doar vrea respectiva mama sa impartaseasca emotiile ei, fericirea ei cind isi vede puiul ca pe cel frumos copil din lume.eu gasesc f normal ca fiecare mama sa-si gaseasca copilul cel mai frumos si deosebit din lume.mie-mi plac mamele asa. decit sa aud mame care se pling de ce copii obraznici au, de cit de impielitati sunt, de le vine sa se arunce de pe geam, ori sa se dea cu capul de pereti si alte nenoroci de gen.pai chiar ma gindesc acum la pozele puse cu letizia mea la citeva zile de la nastere cind era galbioara de la un icter mai usurel, mai avea si ea puncticele pe fata, inca fata mai umflatica cum e si normal imediat dupa nastere ca doar cind ii nastem nu arata ca cei de la reclama pampers. si normal ca mi-am prezentat bebelina ca fiind cea mai frumoasa din lume!nu ma asteptam sa fie mame care sa priveasca o astfel de poza ca la un concurs de miss!Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Letizia, Nadja si Aldo www.youtube.com/watch?v=ULmPKIoDDDA&feature=related" target="_blank">pe tarimul nostru de vis.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Citat:
citat din mesajul lui Sibylle
Edit: tipa nu cred ca era rau intentionata pt ca pare o persoana ok, cred ca pur si simplu nu si-a dat seama ca in toate incurajarile pe care incerca sa mi le transmita folosea argumente ce se refereau la copilul ei care e bine mersi. :-)Uite, eu zic sincer, nu am nici cea mai mica problema sa aud despre copii de varsta Annei, dar daca aud povesti despre copii de varsta lui V. jur ca am un nod in gat de fiecare data, mi-e pur si simplu greu. Si e normal sa fie asa: pana nu-mi zice geneticianul ca nu e nicio boala rara, pana nu-l vad ca iese din globul lui de sticla nu imi imaginez ca va fi altfel. Nu am chef si nici nu pot sa ma bucur ca alti copii stiu deja sa spuna bancuri, citesc si fac nu stiu ce sport. Foarte bine ca fac, dar sa nu imi bage nimeni asta intre ochi toata ziua... asta simt.Sib http://aripicarecrescinnoi.blogspot.com/ ***** www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">MULTUMIM PT CEEA CE ATI FACUT PT SONIANasterea ariciului Vladimir ***** ***** Anna, o nastere cu viteza
Sibylle. Iti dau dreptate dar numai pe jumate. si acele mame care-ti zic asa fara menajamente poarta vina insesibilitatii ori pe unele stiu eu, atit le duce mintea dar si tu ar trebui sa te mai relaxezi un pic in fata lucrurilor astora. Nici Aldo nu a vorbit cine stie ce pina la gradinita, doar cuvinte simple, mama , apa, kk, si alte citeva poate 20 in total. Si in grupul mamicilor cu copilasi de virsta lui aldo m-am bucurat pt stilcelile si propozitiile haioase alor celorlalti copilasi, stiam doar ca aldo fiind trilingv are alt ritm, mai lent. Pe urma la gradi era cam cu un an in urma puilor de nemti, el vorbea la 3 ani ca unul de 2 si la 4 ani ca unul de trei si hop la 6 ani doctora isi facea griji ca isi pierde sansele copilul aici pe o insula, ca el e geniu si trebuie neaparat sa-l duc la scoli marete. Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Letizia, Nadja si Aldo www.youtube.com/watch?v=ULmPKIoDDDA&feature=related" target="_blank">pe tarimul nostru de vis.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

corinadana ,a fost f urat din partea ta, pt ca tu esti prima care te lauzi cu frumusetea copilului tau si cine stie? poate ca sunt multe mame care nu o vad chiar ca tine, nu ai de unde sa stii.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Citat:
citat din mesajul lui corinadana

Da' lasati i sa se laude daca asta i face pe ei happy; macar ei sa i laude daca nimeni altcineva nu le remarca copilasii...

Copiii care intr adevar sunt inzestrati cu ceva nu au nevoie de laudele mamei; prin ceea ce fac arata singuri.

E misto de tot cand apare cate o mama cu "cel mai frumos copil/bebe... " si arunci un ochi pe fotografii Se pun singure intr o pozitie penibila si pe saracutul copil care poate cat poate.




abdominabila

Mergi la inceput