Clopotei de ianuarie-februarie 2008 *256*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Nemary multa odihna, liniste si inspiratie pt alegerea numelui, daca nu ati facut-o deja. A auzit printesa ca a venit primavara si vrea afara.
Asteptam vesti.


Roli mami de Andrei (16 ianuarie 2008) si Marc (9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC
www.flickr.com/photos/14037522@N04/2472556291/in/set-72157604930822343/" target="_blank">VACANTELE NOASTRE IN 4
BAIETII MEI IUBITI



Se zice ca doua lucruri sunt infinite pe lumea asta: universul si prostia umana. În privinta universului, eu înca mai am unele îndoieli. (A.Einstein)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Marc e la soacra-mea si au venit cumnatii sa-l ia la ferma animalelor. Dar puiul meu a zis ca nu merge pana nu ne suna sa ne intrebe daca se duce. Dragul de el!

Roli mami de Andrei (16 ianuarie 2008) si Marc (9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC
www.flickr.com/photos/14037522@N04/2472556291/in/set-72157604930822343/" target="_blank">VACANTELE NOASTRE IN 4
BAIETII MEI IUBITI



Se zice ca doua lucruri sunt infinite pe lumea asta: universul si prostia umana. În privinta universului, eu înca mai am unele îndoieli. (A.Einstein)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaatudor spune:

Buna...am intrat si eu repede..dupa o mie de ani lumina..sa va spun ca nu v-am uitat...
iar zuzelor care asteptati bebe, sa va urez nastere usoara si tot ce este mai bun in lume pentru bebelus/a
Nemary, te pup si curaj mult.



10 poze noi




Ingerasul creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:

buna fetele

ce super a fost azi afara. ne-am bucurat de soare (EDIT: sa ne bucuram caci miercuri, joi vor fi 11-12 grade si ploi ) .. am stat vreo 3 ore afara cu eva si anna. am iesit singura cu ele .. anna a dormit vreo ora si apoi a admirat natura, iar eva s-a jucat la nisip, la casute etc .. eu ma mutam cu carutul de colo colo dupa ea. noroc ca a fost anna in toane bune ca altfel nu stiu pe unde scoteam camasa ..

am inteles ca printesa clara a monicai e bolnavioara .. febra, vomitaturi etc .. are o infectie cu salmonela .. of of .. a picat cerul pe mine cand am auzit. imi pare tare rau, monica de momentele astea grele prin care trece iara piticuta ta frumoasa. eu ma rog sa-i treaca repede puiului si sa se faca bine repede. va pup si va imbratisez cu drag!!

nemary wow .. marti .. eu zic sa fii cumintica, stai in pat, ia nospa si poate mai o lungesti pana la minim 38s .. mie nu-mi vine sa cred ca anna are aproape 6 luni .. unde zboara timpul asta?

roli vai ce dulce a fost marc .. cred ca te-a topit ..

mirikule mai poti mami, mai poti?

lala felicitari lui bogdan!! e un super istete pustiul tau! iar andrei ii calca pe urme, ce iscusit e si cum stie sa-si puna jocurile singurel. pupa elle pe ei de frumosi!

stancutza cum e sofiuca? v-au externat?

alinat va pupam si noi!!

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stancutza spune:

Buna zuzici!

Multumesc si ca ati intrebat de noi... de ieri dupa-amiaza suntem acasa, ce bine e! Sofia e atat de fericita, zambeste permanenent, nu stie cu ce sa se joace mai intai si ce pereti sa mai mazgaleasca :-)

"Bubita" e bine, luni mergem sa-i scoata firele, acum mai are un pansament deasupra, care nu stiu cat mai rezista, ca abia sta atarnat in cateva suvite de par.

Peste mai putin de o luna - nu stim inca data exacta, dar noi speram cat mai curand - o sa ii fie activat si implantul si pe urma vom merge lunar la reglaje, si de cateva ori pe saptamana, la logopedie. Ne asteapta o perioada care sper sa fie mai mult frumoasa decat grea :-) Odata cu noi s-a operat si o adolescenta care, desi citeste pe buze si vorbeste si merge la liceu normal, si-a pus implant acum, la 18 ani. Surioara ei a fost implantata in noiembrie (la 2 ani si 5 luni), iar acum, la 3 luni de la activarea implantului, stie multe cuvinte si onomatopee, cum aude ceva intreaba "ce-i?" si diferentiaza muzica foarte bine, dansand diferit pentru fiecare gen. Ne-a incantat sa o vedem asa, pe mine si pe mamica lui Matei, baietelul de 2 ani operat odata cu Sofia. Asta ne da sperante ca vom obtine si noi rezultate foarte bune, poate si rapide. Conteaza si tipul implantului, fiind vorba de ultimul model, mereu are ceva mai bun decat celelalte.

Uf, am trecut si de asta. Nici o mama nu ar trebui sa isi vada copilul dus la operatie, de orice fel, e o senzatie oribila...brrr.

Dar pentru ca am lipsit atat, vreau si eu sa urez "La Multi Ani!" zuzicilor care si-au sarbatorit ziua de nastere in martie: Alina, Nati, Cristina, Monica. Sa va fie puiutii sanatosi si veseli, pt ca atunci cand ei sunt bine, si noi suntem bine!

Am vazut in graba filmuletul cu Benji pregatindu-se de Turul Frantei (Ceska, si eu vroiam sa ii iau Sofiei bicicleta fara pedale, dar pana la urma nu i-am inteles rolul :-) si am optat pentru o tricicleta clasica); cu fratiorii Vlad si Iulia, rasfatati in vacanta, si pozutele Biencutei de la 2 ani - ce frumusica!

Gata, s-a trezit terorista mica, deci scurtul moment de relas s-a sfarsit - va pup!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Stancuta, slava Domnului ca s-a terminat si ca Sofia e bine. Acum incepe pentru ea o noua viata. Si pentru voi la fel. fetita curajoasa.

Ellenuta, mi-ai adus aminte cum era cand ieseam cu amandoi acum 2 ani...of cat de greu imi era...deseori Marc vroia in carucior si ne intorceam in urlete si de cateva ori am fost nevoita sa-l pun pe el in carut si cu o mana sa-l imping, iar in cealalta sa-l tin pe Andrei...ajungeam acasa rupta. Pe vremea aia sotul lucra zi lumina, si week-enduri, mama venea cat putea de des, dar erau zile in care nu ajungea, ca statea in celalalt cap de oras...ce sa mai...a fost greu.

Roli mami de Andrei (16 ianuarie 2008) si Marc (9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC
www.flickr.com/photos/14037522@N04/2472556291/in/set-72157604930822343/" target="_blank">VACANTELE NOASTRE IN 4
BAIETII MEI IUBITI



Se zice ca doua lucruri sunt infinite pe lumea asta: universul si prostia umana. În privinta universului, eu înca mai am unele îndoieli. (A.Einstein)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Acum am terminat smotrul la biroul sotului...era ceva de nedescris, de cand nu a mai putut plati femeie ...cand i-am zis ca azi tb sa facem curat ca nu se mai poate dadea din colt in colt, da pana la urma a pus osu' la treaba si a muncit cat nu a facut niciodata acasa.

Roli mami de Andrei (16 ianuarie 2008) si Marc (9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC
www.flickr.com/photos/14037522@N04/2472556291/in/set-72157604930822343/" target="_blank">VACANTELE NOASTRE IN 4
BAIETII MEI IUBITI



Se zice ca doua lucruri sunt infinite pe lumea asta: universul si prostia umana. În privinta universului, eu înca mai am unele îndoieli. (A.Einstein)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

seara buna!

tot aer de primavara:) chit ca ploo de le rupe, sa mor de-mi pasa!
n-au iesit planurile cum fura planuite pt azi dar tot am prins o tura de shoppinguiala:) domnul sot e distrus - incep sa-l inteleg, incep doar...

pe de alta parte, roli, te compatimesc ca trebuie sa faci totul singura:) eu fac acasa dar mi s)a acrit. acu pt cas anoua am ales optiunea "poloneza irene". curata aia si cimentul de la temelie daca-ic er. prin urmare a fost azi la casa noua si a facut-o sa arate noua! a sters praful lui raimondo, a golit camerele de moloazele lui, si am avut intaiasi data sentimentul ca icnepe sa arate a casa!

as fi vrut sa pictez dar n-am mai ajuns, poate maine. desi sunt putin descurajata de dezinteresul domnului sot. il inteleg, dar nu accept:)macar c am-am hotarat la culori in camera baietilor:)) si ce e sigur pana maine:)) e ca plafonul ramane alb:)))

stancutsa, ma bucur sa aud vesti bune de la voi! cu rabdarea treceti marea, si ce e mai greu e deja in spatele vostru! nu v-a dovedit disperarea, e clar ca de-acum inainte veti avea doar momente magice impreuna! v-o doresc din tot sufletul!!!

alina... pfuaaaaaaaaaaaaaah! a trecut ceva vreme:)) dar bine ca n-ai pierdut cheia de la cufarul in care ne-ai inchis:))

bon, e cazul sa inchei cu un gand bun pt nemary! de-o fi sa fie, sa fie repede si bine:)

pusizauri in ropote d eploaie:)))

miri_mik mami de bruno (28.02.2006) si de sacha (08.01.2008) si de... bebe jérémy noah AMR 26 de zile
Povestea pseudo-nasterii
Povestea nasterii







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emabucuresti spune:

mary de ce ai acceptat tuseu in luna asa avansata. eu m am certat cu doctorii pe tema asta in ambele sarcini. umbla aiurea acolo apoi ei se gasesc sa zica 'ai col deschis'. pai asta se poate vedea si la eco, hai ca m am aprins, asa e in romanica, hop top tuseu
te pup si tin pumnii sa stea bebita cat trebuie in burtica

miri ca m ai intrebat de sasha , hai sa pove putin. a fost asa dulcic, deci de mai bine de o sapt mucisi amandoi, aspirati pe rand, sasha nu zice nici pas, increteste doar nasucul si face o dgrimasa de neplacere, milan urla, fuge, se ascunde, aspiratorul e baubau. mor dupa asta mic, cat e de linistit si stoic. ia trante, nu zice nici pas decat daca e fosrte serioasa busitura. are un prag foarte ridicat la durere, concluzia mea .
daca ar dorimi si noaptea fara sincope si s ar trezi un pic mai tarziu de 5.45(lalaD cred ca va potriviti ceasurile impreuna hihi), ar fi cel mai cuminte

stankuta mi au dat lacrimile iar citind mesajul tau. esti de milioane mami. si doctorul sofiei merita felicitari, ca mi am amintit

caut si capitolul trecut sa l citesc si poate mai revin cu impresii

aaa, monica la multi ani cu sanatate, fericire si noroc! sanatate multa clarei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

multumesc fetelor pt.gandurile bune, acum sunt ceva mai bine, contractiile aproape au disparut, sa vedem ce o sa-mi rezerve noaptea.

la nume acum avem 2 variante
Oana Iulia
sau
Denisa Ioana (cu asta a venit azi tati din parc)

dar, sincera sa fiu, parca nu imi mai place niciun nume, nici unul parca nu i se potriveste "surioarei"

voi ce votati?



Mari de Daria Maria(29.01.2008) 37+ AMR pana marti...sau chiar mai repede
Povestea Darului plangacios


sunt tot mai mare
Daria


Mergi la inceput